Tvora reikalinga kiekvieniems namams

tvoraKiekviena sodyba turi turėti sodą, smėlio dėžę vaikams ir tvorą. Atrodo akivaizdu, tačiau lietuviai dažnai mėgsta savo namus palikti be tvoros, arba ją padaryti tik simbolinę. Be reikalo. Tvora ne tik saugo nuo vėjo, bet ir nuo piktų kaimynų…

Tvora dažniausiai statoma iš metalo, medžio ar akmenų. Metalinės tvoros yra gana brangus malonumas, nes tai kalvystės darbas. Aišku, ji gali būti ir labai pigi, tačiau tada ji bus jau ne tvora, o paprastas vielinis tinklas. Tokia tvora skirta vištų gardui aptverti, o ne visą sodybą… Akmeninė tvora irgi gana brangi, nes jai reikia rinktinių akmenų, daug betono, pamatų, geležies. Medinė tvora – optimaliausias variantas. Ne vytelių ir ne tašelių, o lentų. Tokia tvora gali būti horizontali arba vertikali – tai priklauso, kaip montuojamos lentos.

Tvoros paskirtis yra daugialypė:

  1. Apsaugoti sodybą nuo vėjų ir sniego pusnių.
  2. Apsaugoti sodybą nuo gyvūnų ir pašalinių žmonių.
  3. Saugoti šeimos privatumą savame kieme.
  4. Apsaugoti naminius gyvūnus, kad šie neišbėgtų į gatvę ir nepakenktų kaimynams ar nepapultų po automobilio ratais.
  5. Pažymėti aiškias sodybos ribas, kurių turi paisyti visi kaimynai.

Tvora taip pat gali būti skirta ir kitiems dalykams, pavyzdžiui, ant jos galima auginti gėles specialiuose loveliuose ar net daržoves. Šis būdas plinta pamažu, nes taip sutaupoma vieta, be to nereikia kasti žemės.

Tvoros yra tarnaujančios menui. Galima jas labai originaliai nudažyti ir padaryti vos ne ištisą darbų parodą. Tai itin patinka vaikams. Aišku, dažoma iš vidaus, kad tik svečiams būtų galima parodyti piešinius, o ne visiems kaimynams ir prašalaičiams.

Ant tvoros gali augti įvairūs augalai. Tai puiki atrama įvairioms vijoklinėms gėlėms, taip pat naminėms vynuogėms.

Tvoros gali tapti puiki pagrindu vaikų žaidimams. Čia galima pakabinti krepšį krepšiniui, taip pat taikinius smiginiui ar lankui. Ši veikla visada praturtina kiekvienos šeimos buitį.

Tvoras reikia nuolatos prižiūrėti. Kas keli metai rekomenduojama jas perdažyti, impregnuoti, kad jos būtų ilgaamžiškos ir neprarastų savo puikios išvaizdos. Kokia jūsų svajonių tvora?..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *