Durų gamyba – pagal kiekvieno poreikius

lauko durys

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo durų gamyba Jums reikalinga – rinkoje visada galite rasti tokias duris, kurios geriausiai atitinka Jūsų poreikius. Nuo lauko durų, kurios padeda išvengti neigiamų aplinkos dirgiklių, iki kambario durų, kurios dažniausiai ne tokios patvarios, tačiau džiugina tai, kas jos labai gražiai atrodo.

Laiptinės duris atitinka vienokius kriterijus, rūsio durys dažniausiai gaminamos labai tvirtos, sandėliuko durys dažniausiai yra metalinės, galiausiai, namui puošti dažniausiai pasirenkamos šarvuotos. Šiuo metu pasiūla plati kaip niekada, tad būtinai įvertinkite kuo daugiau galimybių, kol rasite savo poreikius labiausiai tenkinančias duris.

Ar verta užsakyti duris pagal savo poreikius?

Durų gamyba galima ne tik pagal standartą, tačiau šiuo metu žmonės gana dažnai nusprendžia, kad savo namuose reikalingos durys pagal individualų užsakymą. Kai kuriais atvejais tai yra geras pasirinkimas, kadangi nėra kito varianto, standartinės netinka, tačiau taip pat reikia įvertinti ir tai, kad šio tipo durų gamyba brangesnė.

Susisteminus pliusus ir minusus galima išskirti šias savybes:

 • Durų gamyba pagal individualius poreikius kainuoja kur kas daugiau.
 • Durys pagal masinės gamybos modelį tinka beveik visais atvejais.
 • Retais atvejais, kai durys netinka, galima pagal individualius poreikius yra vienintelė išeitis.
 • Gaminant būtent |Jums duris kiekvienas akcentas bus toks, kokio Jūs norite.
 • Perkant jau pagamintas – iškart gausite tai, ko reikia.
 • Gaminant pagal užsakymą gali atsirasti tam tikrų korekcijų. Perkant jau pagamintas tiksliai žinosite – ką gausite.

Durų pirkimas internetu?

Geriausias būdas rasti Jums labiausiai tinkamas duris, tačiau nesugaišti daug laiko jų paieškoms – ieškoti tinkamiausios produkcijos internete. Kadangi viskas ten kaip ant delno – galite be jokio vargo ir labai greitai palyginti skirtingus gaminius, kol rasite sau labiausiai tinkamus. Taip pat perkant internetu yra kur kas paprasčiau pamatyti akcijas, kurios suteikia galimybę geros kokybės duris įsigyti pigiau. Taip pat labai siūlome pasinaudoti paslauga, kuomet durys yra ne tik pristatomos, tačiau taip pat ir sumontuojamos. Tokiu atveju žmogui dėl nieko netenka sukti galvos – viskas yra padaryta už jį. Paprasta, patogu ir asmuo bent jau gali būti tikrai ramus, kad durys puikiai funkcionuos.

Standartinės ar neįprastos durys?

Kiekvienas gali pasirinkti tą variantą, kuris jam labiausiai tinka. Tačiau ieškodami nepamirškite, kad pasirinkimą lemia ne jūsų asmeniniai poreikiai, tačiau vieta, kurioje durys bus montuojamos. Juk rūsio durys tikrai ne tokios pačios kaip kad sandėliuko durys ir tikrai ne tokios, kurios skirtos namų vidui. Taigi, geriausia rinktis standartą, tačiau tokiu atveju, kai jis netinka – nelieka nieko kito kaip tik rinktis duris, kurios nėra standartinės ir net gali būti gaminamos pagal Jūsų asmeninius poreikius.

Durų priežiūros niuansai

Taip pat geros durys tarnaus Jums kur kas ilgiau ir tokiu atveju, kai skirskite joms riek priežiūros, kiek reikia. Svarbiausia, kad tam nereikia nei daug laiko, nei pinigų. Svarbiausia, kad ta priežiūra butų reguliari. Tokiu atveju durys ne tik ilgai tarnaus, tačiau ir metų metais nekeis savo išvaizdos.

Kadangi šiuo metu durų gamyba yra labai plačiai išpuoselėta sfera – kiekvienas prekyboje gali rasti tokias duris, kurios jam labiausiai tinka. Nuo pačių paprasčiausių iki labai įmantrių, nuo tokių, kurios kainuoja gana pigiai, iki tokių, kurios savo kaina tikrai nedžiugina. Visgi, suderinus kuo daugiau skirtingų komponentų tikrai rasite tai, ko reikia. Ir jokio skirtumo ar jums yra aktualios laiptinės durys, ar geros rūsio durys.

Šilumą ir saugumą užtikrina plastikiniai langai ir šarvuotos durys

Langus perkame ne kasdien, tai – ilgalaikė investicija. Kadangi toks pirkinys pareikalauja didelių išlaidų, tikslinga rinktis atidžiai. Maža to, langai ir durys yra svarbūs būsto elementai, lemiantys Jūsų turto saugumą. Ne paslaptis, kad  populiariausios šarvuotos durys, o štai langų rinkoje vis dar vieni populiariausių yra plastikiniai langai. Jų paklausą lemia geras kainos ir kokybės santykis bei puikios fizikinės charakteristikos.

durys ir langai

Kokie plastikinių langų privalumai ir trūkumai?

Kalbant apie plastikinių langų privalumus, pirmiausia būtina paminėti esminę savybę –puikią šilumos izoliaciją. Langai gali būti puikus šilumos laidininkas iš namų. O tai sąlygos dideles išlaidas šildymui. Tad jei prioritetą teikiate šilumos izoliacijai, tuomet plastikiniai langai bus labai geras pasirinkimas. Būtent dėl šios savybės plastikinės sistemos vis dar neretai nurungia aliuminines ir renkantis sistemą balkonui stiklinti. Maža to, plastikinės sistemos puikiai izoliuoja ir garsą, todėl namuose bus ženkliai mažiau girdimas triukšmas iš gatvės, kiemo. Taip pat plastikiniai langai yra geras sprendimas saugumo kontekste. Saugumas šiandien labai svarbus ir neretas rinkdamasis langus šį kriterijų laiko prioritetiniu. Bet nepamirškite, kad saugumą namuose užtikrina ne tik kokybiški langai, bet ir durys. Vienos populiariausių ir geriausių rinkoje – šarvuotos durys, puikiai tinkančios ir individualiems namams ir butams.

O tęsiant plastikinių langų privalumų sąrašą būtina paminėti ir jų patvarumą bei ilgaamžiškumą, puikias vėdinimo galimybes. Pastaroji savybė užtikrina, kad namuose neatsiras neprašytas svečias – pelėsis. Jei esminis kriterijus yra estetinis vaizdas ir grožis, tuomet, tikėtina, kad šio tipo langus nurungs aliumininės sistemos. Bet reikia paminėti ir tai, kad šiandien plastikinių langų dizainas yra labai platus ir atveria dideles pasirinkimo galimybes: plati spalvų paletė, tekstūrų, raštų įvairovė.

Plastikiniai langai dažnai pasirenkami stiklinti balkoną, juo labiau jei norima praplėsti plotą, balkone įsirengti gyvenamąją erdvę ar tiesiog efektyviai sumažinti temperatūros svyravimus.

Tiesa, reikia paminėti dar vieną aspektą. Individualiuose namuose gyvenantieji kartais kaip pagrindines namų duris iš lauko pasirenka plastikines. Visgi nors jos saugios ir patvarios, kaip pagrindinės durys į lauką geriausiai tiks šarvuotos durys. Plastikinės labiau tinka balkonams ir terasoms.

 

Plastikiniai langai: į ką atsižvelgti renkantis?

Kaip jau minėjome, langai yra svarbus pirkinys, todėl juos rinktis reikia atsakingai. Kokie esminiai aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti, renkantis plastikinius langus?

Viena svarbiausių plastikinio lango sudedamųjų dalių – lango profilis, lemiantis lango funkcionalumą. Nesusiviliokite labai maža lango kaina ir prastos kokybės profiliu. Tik kokybiški profiliai garantuos puikias šilumos ir garso izoliacijos savybes.

Kitas svarbus aspektas – stiklo paketai, užimantys didžiausią lango plotą. Šiandien jau tapo įprasta rinktis mažiausiai trijų stiklų stiklo paketą.

Atkreipkite dėmesį ir į lango apkaustus, kurie taip pat suponuoja plastikinio lango funkcionalumą. Geros kokybės apkaustai lems lango varstymo patogumą ir, žinoma, saugumą. Kalbant apie saugumą, tai verta pasirinkti aukštesnio lygio nei bazinė priešįsilaužiminė sistema. Jei turite galimybę, verta investuoti ir į papildomas naudas, pavyzdžiui, apsaugą nuo klaidingo rankenos pasukimo, varčios sukėlimo mechanizmą ir kt.

Dizainas taip pat svarbus kriterijus. Daugeliui plastikiniai langai dar asocijuojasi su įprasta balta spalva ir plačiais, ne visai estetiškai atrodančiais rėmais. Bet šiandien rinkoje itin gausus plastikinių langų asortimentas leidžia įgyvendinti pačias įvairiausias vizijas. Galite rinktis iš plačios spalvų paletės, medžio imitaciją ir kitas tekstūras. Galimos skirtingos spalvos abiem lango pusėms, todėl lengvai priderinsite langą prie interjero ir namo eksterjero.

Šarvuotos durys: į ką atsižvelgti renkantis?

 

Šarvuotos durys bus geriausias pasirinkimas, jei prioritetu laikote saugumą. Maža to, sumontavę šarvuotas duris galėsite džiaugtis ne tik saugumu, bet ir puikia garso ir šilumos izoliacija. Šio tipo durys paklausios dėl patvarumo, ilgaamžiškumo, atsparumo drėgmei ir ugniai. O kaip pasirinkti tinkamas šarvuotas duris? Pagrindiniai aspektai renkantis:

 • Durys turi atlikti esminę joms priskirtą funkciją – saugoti Jūsų būstą. Todėl rinkdamiesi duris pirmiausia atsižvelkite į jų charakteristiką – šarvuotų durų saugumo klasė neturi būti mažesnė nei 3.
 • Įvertinkite akustines savybes – tai parodo atlaikomų decibelų skaičius. Nepamirškite, kad durų akustinės charakteristikos tiesiogiai susijusios ir su sandarumu.
 • Ko neturi būti kokybiškose duryse? Kokybiškos šarvuotos durys nebarškės, neturės kreivos durų briaunos.
 • Įsitikinkite, kad šarvuotų durų priešgaisrinės savybės yra patvirtintos bandymais.
 • Labai svarbu įvertinti durų konstrukciją, užpildą. Durų vienoje ir kitoje pusėje bus skirtingos temperatūros, todėl reikia įvertinti tai, kad kaupsis kondensatas. Tad durys ir spyna turi būti kokybiškos ir sumontuotos taip, kad kondensatas nepadarytų žalos nei durims, nei šalia esančiai sienai.
 • Nepamirškime ir užrakto – tai viena svarbiausių durų dalių. Rekomenduojame rinktis duris, turinčias ne mažiau kaip dvi spynas.

Kad ir kokias geras duris įsigytumėte, visos investicijos bus veltui, jei durys bus nekokybiškai sumontuotos. Todėl nerekomenduojame to daryti patiems, jei nesate specialistas.

 

 

Stumdomos durys: spintai, durims, pertvarai

šiuolaikinio dizaino stumdomos durysSudėtinga būtų rasti namus, kuriuose nebūtų bent vienos spintos. Šis baldas yra vienas reikalingiausių, nes nuo pašalinių akių slepia daug mūsų daiktų: drabužius, avalynę, patalynę, knygas, įvairias smulkmenas ir kita. Šiais laikais spintų pasiūla yra didžiulė, todėl kiekvienas – ir tradicinių sprendimų, ir originalių sprendimų šalininkas – ras tai, kas labiausiai atitiks jo poreikius. Besirenkantieji spintas atsižvelgia į įvairius kriterijus: vieniems svarbu talpumas, kitiems – spalva ir derėjimas bendrame interjere, dar kitiems – dydis, o dar kažkam – tiesiog grožis.

Tikriausiai nesuklystume pasakę, kad spintos kokybė svarbi daugeliui. Spintos kokybė priklauso nuo dviejų aspektų: gamybos proceso, apimančio gamybos technologijas, įrangą, gamintojų kompetenciją, ir nuo spintai pagaminti naudojamų medžiagų. Šie du aspektai turi derėti, kadangi kad ir kokios pažangios technologijos bus naudojamos gamybos procese, spinta nebus kokybiška, jei bus pagaminta iš nekokybiškų medžiagų. Ir atvirkščiai, jei bus naudojamos kokybiškos medžiagos, tačiau spintą gamins nekompetentingas baldininkas – spinta taip pat vargu ar bus kokybiška.

Spintų gamyboje pagrindinės naudojamos medžiagos yra plokštės, profiliai ir furnitūros. Stumdomų durų srityje besispecializuojanti Slider.lt, klientams siūlanti itin platų stumdomų durų pasirinkimą, naudoja tik kokybiškas medžiagas. Norintiems už spintą mokėti mažiau, tačiau gauti kokybišką gaminį, Slider siūlo ekonominės klasės profilius Eko, kurių didžiausias privalumas yra mažesnė kaina, tačiau kokybe ši aliuminio sistema vargu ar nusileidžia kitiems profiliams. Patogus surinkimas – šios sistemos skiriamasis bruožas. Taigi, jei norite gero kainos ir kokybės santykio – rinkitės Eko profilius. Slider didžiuojasi galėdama savo klientams pasiūlyti naujos kartos, itin modernius profilius Modena, pasižyminčius prabanga ir modernumu bei leidžiančius sukurti stilingas, šiuolaikiškas spintas. Šie profiliai gali būti šešių spalvų: matiniai sidabriniai, blizgūs sidabriniai, blizgūs šampano spalvos, balti, juodi, tamsaus riešuto spalvos. Modena profiliai yra didelis atradimas baldų gamybos sektoriuje, kadangi dėl jų spintos konstrukcija atrodo tarsi berėmė. Šie profiliai itin ploni ir lengvi. Esminiu šios sistemos privalumu galima išskirti novatorišką formą, lengvumą, estetinį vaizdą. Palyginti su seniau naudotais profiliais, Modena vizualiai atrodo itin dailiai ir žiūrint į spintą nėra matomi. O tai labai gerina baldo vizualinį vaizdą.

Stumdomos spintos turi kiek daugiau mechanizmų palyginti su spintomis atveriamomis durimis. Vienas esminių tokių mechanizmų, kad spintos stumdomomis durimis naudojimas būtų patogus ir komfortiškas, yra pritraukėjas. Šis iš pažiūros nedidelis daikčiukas atlieka labai didelę funkciją – švelniai pritraukia duris. Pavyzdžiui, jei patalpoje grindys nelygios, stumdomos durys gali pačios savaime prasiverti. Sumontuotas kokybiškas durų pritraukėjas neleis joms to padaryti. Jei sparčiau pereisite per patalpą, stumdomos durys taip pat gali atsidaryti savaime. Pritraukėjas ir tam užkirs kelią. Jei uždarinėdami duris netyčia jas paleisite iš rankų – gali nemaloniai nustebinti garsus „Bum!“. Tačiau jei stumdomos durys turi kokybišką pritraukėją, jokio garso neišgirsite, nes durys tarsi bus pristabdytos ir tuomet švelniai ir tyliai pritrauktos. Dar vienas svarbus aspektas, kodėl pravartu stumdomose duryse sumontuoti pritraukėją – saugumas, t. y. nekils pavojus durimis prisiverti pirštų.

Matyti, kad pasirinkimo laisvė suteikia daugiau galimybių puikiai išnaudoti stumdomų durų privalumus savo interjere. Stumdomos durys gali būti montuojamos nišose ir tapti puikia, talpia spinta, stumdomos durys sparčiai populiarėja vietoj įprastų durų, skiriančių patalpas, neretai įrenginėjamos ir stumdomos pertvaros, kurios, prireikus, atskiria dvi erdves.

Slider.lt – kokybiškos, šiuolaikinio dizaino stumdomos durys.