Stumdomos durys – bene universaliausia interjero detalė

stumdomos durysKaip būtų galima glaustai apibūdinti svajonių namus? Gražūs ir patogūs? Tiksliai taip! Estetika – skonio klausimas, kiekvienas iš mūsų savo namų erdvę stengiamės įsirengti taip, jog vaizdas būtų priimtinas mūsų ir kartu gyvenančių asmenų akims, o kai kuriais atvejais – atkartotų šiandienines interjero mados tendencijas. Patogumas namuose – tikriausiai dauguma sutiktų – tai kiekvieno daikto savo vietos turėjimas bei galimybė jais be trukdžių prireikus pasinaudoti. Stumdomos durys – detalė, galinti prisidėti prie abiejų minėtų pageidavimų išpildymo bei puikiai deranti bet kurioje patalpoje, nesvarbu, ar tai būtų virtuvė, ar miegamasis.

Pradėkime įsivaizduojamą ekskursiją po butą ir pažiūrėkime, kaip sėkmingai kiekvienoj patalpoje gali būti panaudotos stumdomosios durys.

Prieškambaris. Tai – vieta, kurioje laikoma avalynė, lauko drabužiai ir, priklausomai nuo patalpos dydžio, įvairūs kiti daiktai. Dėl natūralios šviesos trūkumo prieškambaris – gana niūri bei tamsi patalpa. Įrenkite čia spintą su spintą su slankiųjų durų sistema! Pasirinkus šviesesnes spalvas bei išskirtinius ornamentus, aplinkai bus suteikta šviesos ir gyvybės.

Virtuvė. Atnaujinant virtuvės baldus vertėtų pagalvoti apie galimybę varstomas spintelių duris pakeisti stumdomosiomis. Tai – nepakeičiama alternatyva mažose erdvėse. Stumdomos durys neretai tampa pertvara tarp sujungtų virtuvės bei svetainės patalpų. Kad ir koks modernus interjero sprendimas tai bebūtų, kartais norisi paslėpti po kulinarinių šedevrų atsiradusią netvarką ar apsaugoti nuo nemalonių kvapų.

Miegamasis. Slankiosios sistemos šiame kambaryje dažniausiai panaudojamos įrenginėjant spintas. Veidrodinės durys – itin mėgiamas dailiosios lyties atstovių pasirinkimas. Jei miegamojo kambarys pakankamai didelis, slankiųjų durų pertvara galima išskirti atskirą erdvę kūdikio kambariui ar darbo kampeliui.

Svetainė. Stumdomos durys ir šiame kambaryje gali atlikti tiek praktinę, tiek estetinę funkciją. Originali medžiagų kompozicija (mediena, stiklas, oda, tekstilė ir kita), ryškios spalvos, išraiškingi ornamentai ar net piešiniai stumdomųjų durų konstrukcijas paverčia originaliu meno kūriniu bei leidžia paslėpti pageidaujamus daiktus (pavyzdžiui indus spintoje).

Slankiųjų durų sistemos pritaikymo galimybės interjere išties neribotos – mano „TIKS langai” dizaineriai. Kad ir kur bus panaudota ši detalė, galutinis rezultatas bus estetiškai, stilingai ir neperkrautai įrengti namai.

Stumdomos durys: spintai, durims, pertvarai

šiuolaikinio dizaino stumdomos durysSudėtinga būtų rasti namus, kuriuose nebūtų bent vienos spintos. Šis baldas yra vienas reikalingiausių, nes nuo pašalinių akių slepia daug mūsų daiktų: drabužius, avalynę, patalynę, knygas, įvairias smulkmenas ir kita. Šiais laikais spintų pasiūla yra didžiulė, todėl kiekvienas – ir tradicinių sprendimų, ir originalių sprendimų šalininkas – ras tai, kas labiausiai atitiks jo poreikius. Besirenkantieji spintas atsižvelgia į įvairius kriterijus: vieniems svarbu talpumas, kitiems – spalva ir derėjimas bendrame interjere, dar kitiems – dydis, o dar kažkam – tiesiog grožis.

Tikriausiai nesuklystume pasakę, kad spintos kokybė svarbi daugeliui. Spintos kokybė priklauso nuo dviejų aspektų: gamybos proceso, apimančio gamybos technologijas, įrangą, gamintojų kompetenciją, ir nuo spintai pagaminti naudojamų medžiagų. Šie du aspektai turi derėti, kadangi kad ir kokios pažangios technologijos bus naudojamos gamybos procese, spinta nebus kokybiška, jei bus pagaminta iš nekokybiškų medžiagų. Ir atvirkščiai, jei bus naudojamos kokybiškos medžiagos, tačiau spintą gamins nekompetentingas baldininkas – spinta taip pat vargu ar bus kokybiška.

Spintų gamyboje pagrindinės naudojamos medžiagos yra plokštės, profiliai ir furnitūros. Stumdomų durų srityje besispecializuojanti Slider.lt, klientams siūlanti itin platų stumdomų durų pasirinkimą, naudoja tik kokybiškas medžiagas. Norintiems už spintą mokėti mažiau, tačiau gauti kokybišką gaminį, Slider siūlo ekonominės klasės profilius Eko, kurių didžiausias privalumas yra mažesnė kaina, tačiau kokybe ši aliuminio sistema vargu ar nusileidžia kitiems profiliams. Patogus surinkimas – šios sistemos skiriamasis bruožas. Taigi, jei norite gero kainos ir kokybės santykio – rinkitės Eko profilius. Slider didžiuojasi galėdama savo klientams pasiūlyti naujos kartos, itin modernius profilius Modena, pasižyminčius prabanga ir modernumu bei leidžiančius sukurti stilingas, šiuolaikiškas spintas. Šie profiliai gali būti šešių spalvų: matiniai sidabriniai, blizgūs sidabriniai, blizgūs šampano spalvos, balti, juodi, tamsaus riešuto spalvos. Modena profiliai yra didelis atradimas baldų gamybos sektoriuje, kadangi dėl jų spintos konstrukcija atrodo tarsi berėmė. Šie profiliai itin ploni ir lengvi. Esminiu šios sistemos privalumu galima išskirti novatorišką formą, lengvumą, estetinį vaizdą. Palyginti su seniau naudotais profiliais, Modena vizualiai atrodo itin dailiai ir žiūrint į spintą nėra matomi. O tai labai gerina baldo vizualinį vaizdą.

Stumdomos spintos turi kiek daugiau mechanizmų palyginti su spintomis atveriamomis durimis. Vienas esminių tokių mechanizmų, kad spintos stumdomomis durimis naudojimas būtų patogus ir komfortiškas, yra pritraukėjas. Šis iš pažiūros nedidelis daikčiukas atlieka labai didelę funkciją – švelniai pritraukia duris. Pavyzdžiui, jei patalpoje grindys nelygios, stumdomos durys gali pačios savaime prasiverti. Sumontuotas kokybiškas durų pritraukėjas neleis joms to padaryti. Jei sparčiau pereisite per patalpą, stumdomos durys taip pat gali atsidaryti savaime. Pritraukėjas ir tam užkirs kelią. Jei uždarinėdami duris netyčia jas paleisite iš rankų – gali nemaloniai nustebinti garsus „Bum!“. Tačiau jei stumdomos durys turi kokybišką pritraukėją, jokio garso neišgirsite, nes durys tarsi bus pristabdytos ir tuomet švelniai ir tyliai pritrauktos. Dar vienas svarbus aspektas, kodėl pravartu stumdomose duryse sumontuoti pritraukėją – saugumas, t. y. nekils pavojus durimis prisiverti pirštų.

Matyti, kad pasirinkimo laisvė suteikia daugiau galimybių puikiai išnaudoti stumdomų durų privalumus savo interjere. Stumdomos durys gali būti montuojamos nišose ir tapti puikia, talpia spinta, stumdomos durys sparčiai populiarėja vietoj įprastų durų, skiriančių patalpas, neretai įrenginėjamos ir stumdomos pertvaros, kurios, prireikus, atskiria dvi erdves.

Slider.lt – kokybiškos, šiuolaikinio dizaino stumdomos durys.