Kokybiški langai Šiauliuose, kur jų ieškoti?

Yra tikrai ne viena šioje srityje besispecializuojanti įmonė. Todėl ne visuomet bus lengva atrasti geriausią variantą, ypač, jeigu norisi ne žemiausios kainos, o aukščiausios kokybės. Tačiau šiomis dienomis viskas kažkiek paprasčiau. Kadangi nereikia klausinėti draugų ar pažįstamų atsiliepimų bei klausyti jų rekomendacijų. Visą informaciją galima rasti internete, kur apie savo paslaugas bei gaminius skelbiasi praktiškai visos šioje srityje dirbančios įmonės. O tuomet jau nesunkiai galima palyginti bei atrasti geriausią variantą. Tuo labiau, kad daugelis jų gali pasiūlyti tikrai kokybišką produkciją. Todėl ir kažkokio vieno varianto kaip kokybiškiausio ar geriausio išskirti neįmanoma. Nes jų yra ne vienas.

Kodėl verta rinktis moderniausius variantus?

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog praktiškai visi langai yra vienodi. Aišku, neskaitant jų dydžio, formos ar rėmo spalvos. Tačiau iš tikrųjų daugelis jų skiriasi savo savybėmis. Tuo labiau, kad šiomis dienomis galima rinktis iš tikrai įvairių variantų. Todėl ir langai Šiauliuose siūlomi labai įvairūs, o pasirenka jau kiekvienas pagal savo prioritetus. Tačiau labai taupyti šioje vietoje tikrai nereikėtų. Kadangi nuo to priklauso ir jų sandarumas ir laidumas šilumai. Kas gali ženkliai sumažinti šildymo kaštus. Lygiai taip pat modernūs variantai turi ir kokybiškesnes judančias dalis, kurios gali ilgiau tarnauti bei sėkmingai atlikti savo funkciją. Aišku, apie tai daugiau būtų naudinga pasikonsultuoti ir su pardavėju.

Plastikiniai ar mediniai?

Šis klausimas jau nėra labai aktualus, kadangi praktiškai visi šiomis dienomis gaminami langai Šiauliuose yra plastikiniai. O norintys medžio išvaizdos gali pasirinkti tokį rėmą, kuris atrodys lyg natūrali mediena. Tačiau tuo pačiu turės visas plastiko savybes. Būtent dėl jų toks variantas ir yra praktiškesnis pasirinkimas. Kadangi ši medžiaga praktiškai atspari bet kokiam aplinkos poveikiui, todėl gali sėkmingai tarnauti ne vienerius metus. Tuo tarpu medis yra gerokai labiau pažeidžiamas ir reikalaujantis nuolatinės priežiūros. Todėl toks variantas pasirenkamas tik labai retais atvejais, kai tikrai to reikia arba labai norisi natūralumo.

Kaip pasirinkti karnizus?

Pasirinkti tinkamas užuolaidas yra be galo svarbu. Šios ne tik pagyvina interjerą, tačiau taip pat turi ir kitų funkcijų, kurios sukuria saugesnius bei labiau komfortiškus namus. Visgi, nors dažnai į užuolaidas žiūrime kaip į vienintelį ir esminį pirkinį, nereikėtų pamiršti, jog itin svarbiu daiktu taip pat išlieka kokybiški karnizai. Dabartiniais laikais, pastarųjų gausu, o didžiulė įvairovė tikriausiai priblokštų bet kurį klientą. Kita vertus, neturint pernelyg daug patirties, įsigyti tinkamą variantą gali būti sudėtinga. Tad – kaip pasirinkti karnizus? Į kokius aspektus dėmesį atkreipti svarbiausia?

Sieniniai ar lubiniai karnizai?

Esminiu klausimu neretai tampa – sieninius ar lubinius karnizus pasirinkti apsimoka labiau? Pirmasis variantas žmones dažniau patraukia dėl išvaizdesnių interjero sprendimų. Tačiau, didžiausiu šio minusu reikėtų įvardinti šiokį tokį triukšmą užtraukiant užuolaidas. Kita vertus, jeigu būste įsirengėte įtempiamas lubas, kito varianto neturėsite – sieninis karnizas yra vienintelis pasirinkimas šioje situacijoje.

Lubiniai karnizai prieš sieninius pasižymi vienu esminiu pranašumu – tai tylesniu darbu. Iš esmės, užtraukiant tokias užuolaidas negirdėsite jokių suerzinti galinčių garsų. Kita vertus, pastarąjį kiek sudėtingiau sumontuoti. Tačiau, nepamirškite, jog galutinis sprendimas priklauso tik nuo Jūsų pačių. Visgi, jeigu pasirinkti sudėtinga, rekomenduotume pagalbos paprašyti specialistų.

Elektriniai karnizai

Automatiniai karnizai – tai patogus, naujoviškas bei ilgaamžis sprendimas, kuris tikrai palengvins Jūsų kasdienybę. Pastaruosius galima montuoti trimis skirtingais metodais, taip pat valdyti išmaniuoju įrenginiu arba nuotoliniu pulteliu. Toks variantas sužavi vis didesnę dalį klientų ir visai ne be reikalo. Be to, tinkamai įrengti karnizai gali būti praktiškai nebepastebimi bei susijungti į bendrą kambario visumą. Tad, kas gali būti geriau?

Užuolaidų ypatumai

Renkantis tinkamą karnizą, reikėtų įsitikinti, jog pastarasis tikrai atlaikys turimas užuolaidas. Nepamirškite, jog kai kurie variantai sveria tikrai nemažai, todėl pastarųjų pritaikymui tiks ne bet koks gaminys. Kita vertus, jeigu karnizą renkatės pirmiau, bent jau apsvarstykite, kokio tipo užuolaidų norėtumėte ateityje. Antraip, gali tekti papildomai sumokėti perkant visiškai naują produktą – o juk tai tik bereikalingai apsunkins Jūsų kasdienybę.

Plastikiniai langai kaina ir galimybės

Plastikiniai langai kaina ir savo galimybės išsiskiria iš medinių ir aliuminių langų pasirinkimų. Plastikiniai langai kaina ne tik yra pigesni, bet ir lankstesni savo dizainu. Galima rinktis iš įvairiausių spalvų ir formų, galima net medienos imitacija vienoje ar abiejose plastikinių langų pusėse. Žinoma, tai daro įtaką plastikinių langų kainai, tačiau vis tiek yra pigiau ir patvariau nei mediniai langai. Plastikiniai langai kaina leidžia lanksčiau derinti juos prie namų interjero ir savo turimo biudžeto. Pagal namo savybes ir turimą biudžetą galima pritaikyti ir plastikinių langų kainą bei energetinę klasę. Naujos statybos namuose energetinė klasė yra reikalaujama aukštesnė, nei senos statybos namuose. Kai kurie net mano, jog plastikiniai langai kaina ir klase turi būti atsižvelgiami į namo stovį – senos statybos namuose aukštos energetinės klasės nereikia dėl sienų ar kitų plyšių nesandarumo. 

Plastikinių langų kainos rinkoje

Kiekvienas tiekėjas nustato savo plastikinių langų kainas, tačiau jos visos yra daugmaž panašios. Priklausomai nuo plastikinių langų kainos galite rinktis skirtingas energetines klases, stiklo sluoksnius, rėmo spalvas ar medienos imitaciją. Plastikinių langų kainos rinkoje svyruoja nuo trisdešimties iki šimto eurų. Plastikiniai langai kaina išsiskiria tuo, jog yra pigesni nei aliuminiai ar mediniai langai. Taip pat yra gerai prieš perkant langus palyginti plastikinių langų kainas pas skirtingus tiekėjus. Taip žinosite, ko tikėtis ir išvengsite apgavimo tikimybės. 

Plastikiniai langai kaina ir priedai

Plastikiniai langai kaina nėra brangūs, tačiau papildomos išlaidos susideda, kai yra norima papildomų priedų prie jų. Tai gali būti palangės, įvairios užuolaidos ar kitokie langų uždangalai, įvairūs varsčiojimo mechanizmai ir panašiai. Dažniausiai plastikinių langų priedų kainos yra net didesnės už pačius langus. Todėl norint sutaupyti, rekomenduojama iš anksto apsvarstyti, kokių papildomų priedų prie plastikinių langų reikės ir kokias funkcijas jis atliks, kad būtų galima nustatyti plastikinių langų kaina iš anksto ir pas vieną tiekėją. Todėl siūloma kreiptis į tokias įmones, kurios siūlo ir plastikinių langų kainas, ir visus galimus priedus prie jų.

Priežastys, dėl kurių mediniai langai išgyvena renesansą

langų gamyba

Prieš keliolika metų, Lietuvos rinkoje pasirodžius plastikiniams langams, daugelis, kam tik finansinės galimybės leido, išmontavo senuosius „medinukus“ ir įsigijo naujus plastikinius. Šiandien, žvelgiant į statybų tendencijas, akivaizdu, jog mediniai langai ir vėl pradeda atsikovoti savo prarastas pozicijas. Tiesa, dabar šie yra kur kas estetiškesni bei sandaresni už savo pirmtakus.

Dėl kokių priežasčių mediniai langai, neretai kainuojantys daugiau nei plastikiniai, yra taip vertinami?

 • Iš medienos pagaminti langai, pasirinkus pageidaujamą rėmo spalvą ar išsaugojus natūralią tekstūrą, puikiai dera prie bet kokio stiliaus pastato eksterjero.
 • Mediniai langai, lyginant su analogiškais kitų medžiagų gaminiais, pasižymi geriausia šilumos izoliacija. Tai užtikrina ne tik komfortišką temperatūrą patalpoje, bet ir lemia mažesnes šildymo sąskaitas: už oro šildymą mokėti tikrai nereikės.
 • Žaliavos natūralumas lemia, jog mediniai langai „kvėpuoja“ ir kambariuose bus visada jaučiamas šviežias oras.
 • Lyginant su kitomis langų gamybos žaliavomis, mediena, temperatūrai keičiantis, plečiasi mažiausiai. Tai lemia, jog šios rūšies langai ne tik geriausiai sulaiko šilumą, bet ir izoliuoja garsą.
 • Atsparumas elektrostatiniam krūviui – medinių langų savybė, leidžianti atsikvėpti tiems, kurie jau prarado kantrybę bandydami palaikyti plastikinių ar iš kitos dirbtinės medžiagos pagamintų langų švarą. Mediena nėra linkusi kaupti dulkių bei nešvarumų, tad su šluoste bei valymo priemonėmis bėgioti teks kur kas mažiau.
 • Mediena į aplinką neišskiria jokių neaiškių medžiagų, galinčių turėti neigiamą įtaką sveikatai, o tai – vienas svarbiausių kriterijų žmogui, propaguojančiam sveiką gyvenimą būdą.

Aišku, 100% idealios medžiagos, neturinčios nei vieno minuso, rasti neįmanoma, mediena – ne išimtis. Svarbu nepamiršti, jog mediena, veikiama klimatinių reiškinių, traukiasi bei plečiasi (tačiau, kaip minėta, mažiau nei kitos medžiagos), tiesioginiai saulės spinduliai ilgainiui išblukina rėmo spalvą – būtina reguliariai šią atnaujinti. Medienos neatsparumas mechaniniam poveikiui – dar vienas veiksnys, į kurį, sprendžiant, kokius langus rinktis, reikėtų atkreipti dėmesį.

Mediena – vienas geriausių pasirinkimų renkantis langus. Aišku, neužtenka išsirinkti žaliavos langų gamybai. Svarbu nuspręsti, kam bus patikėta langų gamyba bei montavimas. Tai – itin svarbus veiksnys kalbant apie pasitenkinimą medinių langų eksploatacija.

 

Šilumą ir saugumą užtikrina plastikiniai langai ir šarvuotos durys

Langus perkame ne kasdien, tai – ilgalaikė investicija. Kadangi toks pirkinys pareikalauja didelių išlaidų, tikslinga rinktis atidžiai. Maža to, langai ir durys yra svarbūs būsto elementai, lemiantys Jūsų turto saugumą. Ne paslaptis, kad  populiariausios šarvuotos durys, o štai langų rinkoje vis dar vieni populiariausių yra plastikiniai langai. Jų paklausą lemia geras kainos ir kokybės santykis bei puikios fizikinės charakteristikos.

durys ir langai

Kokie plastikinių langų privalumai ir trūkumai?

Kalbant apie plastikinių langų privalumus, pirmiausia būtina paminėti esminę savybę –puikią šilumos izoliaciją. Langai gali būti puikus šilumos laidininkas iš namų. O tai sąlygos dideles išlaidas šildymui. Tad jei prioritetą teikiate šilumos izoliacijai, tuomet plastikiniai langai bus labai geras pasirinkimas. Būtent dėl šios savybės plastikinės sistemos vis dar neretai nurungia aliuminines ir renkantis sistemą balkonui stiklinti. Maža to, plastikinės sistemos puikiai izoliuoja ir garsą, todėl namuose bus ženkliai mažiau girdimas triukšmas iš gatvės, kiemo. Taip pat plastikiniai langai yra geras sprendimas saugumo kontekste. Saugumas šiandien labai svarbus ir neretas rinkdamasis langus šį kriterijų laiko prioritetiniu. Bet nepamirškite, kad saugumą namuose užtikrina ne tik kokybiški langai, bet ir durys. Vienos populiariausių ir geriausių rinkoje – šarvuotos durys, puikiai tinkančios ir individualiems namams ir butams.

O tęsiant plastikinių langų privalumų sąrašą būtina paminėti ir jų patvarumą bei ilgaamžiškumą, puikias vėdinimo galimybes. Pastaroji savybė užtikrina, kad namuose neatsiras neprašytas svečias – pelėsis. Jei esminis kriterijus yra estetinis vaizdas ir grožis, tuomet, tikėtina, kad šio tipo langus nurungs aliumininės sistemos. Bet reikia paminėti ir tai, kad šiandien plastikinių langų dizainas yra labai platus ir atveria dideles pasirinkimo galimybes: plati spalvų paletė, tekstūrų, raštų įvairovė.

Plastikiniai langai dažnai pasirenkami stiklinti balkoną, juo labiau jei norima praplėsti plotą, balkone įsirengti gyvenamąją erdvę ar tiesiog efektyviai sumažinti temperatūros svyravimus.

Tiesa, reikia paminėti dar vieną aspektą. Individualiuose namuose gyvenantieji kartais kaip pagrindines namų duris iš lauko pasirenka plastikines. Visgi nors jos saugios ir patvarios, kaip pagrindinės durys į lauką geriausiai tiks šarvuotos durys. Plastikinės labiau tinka balkonams ir terasoms.

 

Plastikiniai langai: į ką atsižvelgti renkantis?

Kaip jau minėjome, langai yra svarbus pirkinys, todėl juos rinktis reikia atsakingai. Kokie esminiai aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti, renkantis plastikinius langus?

Viena svarbiausių plastikinio lango sudedamųjų dalių – lango profilis, lemiantis lango funkcionalumą. Nesusiviliokite labai maža lango kaina ir prastos kokybės profiliu. Tik kokybiški profiliai garantuos puikias šilumos ir garso izoliacijos savybes.

Kitas svarbus aspektas – stiklo paketai, užimantys didžiausią lango plotą. Šiandien jau tapo įprasta rinktis mažiausiai trijų stiklų stiklo paketą.

Atkreipkite dėmesį ir į lango apkaustus, kurie taip pat suponuoja plastikinio lango funkcionalumą. Geros kokybės apkaustai lems lango varstymo patogumą ir, žinoma, saugumą. Kalbant apie saugumą, tai verta pasirinkti aukštesnio lygio nei bazinė priešįsilaužiminė sistema. Jei turite galimybę, verta investuoti ir į papildomas naudas, pavyzdžiui, apsaugą nuo klaidingo rankenos pasukimo, varčios sukėlimo mechanizmą ir kt.

Dizainas taip pat svarbus kriterijus. Daugeliui plastikiniai langai dar asocijuojasi su įprasta balta spalva ir plačiais, ne visai estetiškai atrodančiais rėmais. Bet šiandien rinkoje itin gausus plastikinių langų asortimentas leidžia įgyvendinti pačias įvairiausias vizijas. Galite rinktis iš plačios spalvų paletės, medžio imitaciją ir kitas tekstūras. Galimos skirtingos spalvos abiem lango pusėms, todėl lengvai priderinsite langą prie interjero ir namo eksterjero.

Šarvuotos durys: į ką atsižvelgti renkantis?

 

Šarvuotos durys bus geriausias pasirinkimas, jei prioritetu laikote saugumą. Maža to, sumontavę šarvuotas duris galėsite džiaugtis ne tik saugumu, bet ir puikia garso ir šilumos izoliacija. Šio tipo durys paklausios dėl patvarumo, ilgaamžiškumo, atsparumo drėgmei ir ugniai. O kaip pasirinkti tinkamas šarvuotas duris? Pagrindiniai aspektai renkantis:

 • Durys turi atlikti esminę joms priskirtą funkciją – saugoti Jūsų būstą. Todėl rinkdamiesi duris pirmiausia atsižvelkite į jų charakteristiką – šarvuotų durų saugumo klasė neturi būti mažesnė nei 3.
 • Įvertinkite akustines savybes – tai parodo atlaikomų decibelų skaičius. Nepamirškite, kad durų akustinės charakteristikos tiesiogiai susijusios ir su sandarumu.
 • Ko neturi būti kokybiškose duryse? Kokybiškos šarvuotos durys nebarškės, neturės kreivos durų briaunos.
 • Įsitikinkite, kad šarvuotų durų priešgaisrinės savybės yra patvirtintos bandymais.
 • Labai svarbu įvertinti durų konstrukciją, užpildą. Durų vienoje ir kitoje pusėje bus skirtingos temperatūros, todėl reikia įvertinti tai, kad kaupsis kondensatas. Tad durys ir spyna turi būti kokybiškos ir sumontuotos taip, kad kondensatas nepadarytų žalos nei durims, nei šalia esančiai sienai.
 • Nepamirškime ir užrakto – tai viena svarbiausių durų dalių. Rekomenduojame rinktis duris, turinčias ne mažiau kaip dvi spynas.

Kad ir kokias geras duris įsigytumėte, visos investicijos bus veltui, jei durys bus nekokybiškai sumontuotos. Todėl nerekomenduojame to daryti patiems, jei nesate specialistas.

 

 

Renkamės langus: kokiais kriterijais vadovautis?

langų gamyba Nusprendėte pasikeisti langus, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Ieškodami kokybiško gaminio, esame priversti susidurti su milžiniška langų pasiūla – mums siūlomi skirtingo stiliaus, skirtingų medžiagų, skirtingų klasių ir gamybos technologijų langai, pritaikyti individualiems gyventojų poreikiams. Pasirinkimo klausimą apsunkina ir visuomenėje sklandantys prieštaringi gandai: vieni tvirtina, kad plastikiniai langai kenkia mūsų sveikatai, kiti įsitikinę, kad medinių langų gamyba tėra bereikalingas pinigų švaistymas. Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio gaminio, nepamirškite svarbiausių kokybės kriterijų.

Reklama. Viena svarbiausių jūsų užduočių – nepasiduoti viską valdančioms reklamos formoms. Susikoncentruokite ties svarbiausia užduotimi – aukštos kokybės langų paieška. Deja, visos skrajutės, reklaminiai tekstai ir brošiūros pabrėžia mažesnės svarbos dalykus, t. y. žemas kainas, akcijas, nuolaidas, prizus ar palankias kreditavimo sistemas, visiškai nepaisydami svarbiausio kriterijaus. Reklaminiai plakatai bando įtikinti, kad visi langai yra vienodi, svarbiausia – jų kaina ir išsimokėjimo galimybės. Neapsigaukite – langų gamyba paremta profilių parinkimu, langų tvirtinimu apkaustais, stiklo paketų derinimu ir profesionaliu montavimu.

Šilumos varža. Viena svarbiausių priežasčių, skatinančių senus langus keisti naujais gaminiais, yra noras užtikrinti šildymo ekonomiškumą ir apsaugoti namus nuo išorinio triukšmo. Renkantis langus būtina įvertinti jų šilumos varžą – čia lemiamą įtaką turi langų profilis (rėmas) ir stiklo paketas. Šiuo klausimu pasikonsultuokite su pardavėju, paprašykite jo žodžius pagrindžiančių dokumentų ir kokybės sertifikato. Paprastai langų gamyba paremta dviejų arba trijų hermetiškų stiklų paketu – tarpai tarp langų būna pripildyti argono dujų arba sausu oru, kas leidžia maksimaliai pagerinti patalpos temperatūros būklę ir užtikrinti tinkamą garso izoliaciją.

Natūralumas. Jei norite džiaugtis sveiku ir švariu oru, skirkite ypatingą dėmesį langų natūralumui. Šiuo klausimu didžiausio palankumo sulaukia medinis rėmas. Vis dėlto šie langai yra gerokai brangesni ir reikalauja atidesnės priežiūros. Nepelnytai nuvertinami plastiko rėmai yra gaminami iš specialios medžiagos, kurį neišskiria į aplinką jokių kenksmingų medžiagų (nepamirškite, kad plastikiniai langai montuojami ir visuomeninės paskirties statiniuose, kuriuose keliami išskirtinai aukšti higienos reikalavimai), yra lengvai prižiūrimi ir ilgaamžiai.

Montavimas. Jei norite mėgautis išties kokybiškais langais, džiaugtis jaukia šiluma ir apsisaugoti nuo triukšmo, objektyviai įvertinkite langų montavimo specialistus. Nepamirškite, kad langų gamyba ir jų montavimas sudaro uždarą kokybės sistemą. Kai kurios mūsų šalyje veikiančios bendrovės, siekdamos užtikrinti profesionalias montavimo paslaugas, naudoja tam tikrą gaminių sistemų žymėjimą, t. y. nematomoje langų vietoje yra paliekamas specialus spaudas, kuris identifikuoja langų montavimo specialistą. Tokia sistema užtikrina aukščiausius darbo rezultatus. Deja, net ir patį geriausią langą galima sugadinti neprofesionaliu darbu, todėl, siekdami aukščiausio rezultato, iš anksto pasidomėkite, kokios technologijos bus naudojamos jūsų langų montavimui, t. y. pasidomėkite, ar langas, įstatytas į angą, bus tvirtinamas specialiais varžtais, ar jis bus pakabinamas ant ankerių ir sutvirtinamas putomis. Nepamirškite paklausti, ar bus naudojamos specialios juostos, skirtos putų apsaugojimui. Pasidomėkite garantinėmis sąlygomis – daugelis įmonių, siūlančių pigesnius langus, montavimo darbams garantijos nesuteikia.

 

Plastikiniai langai – populiariausias šių dienų pasirinkimas

plastikiniai langaiĮrenginėjant naujus namus ar restauruojat senuosius ir nežinote, kokius langus pasirinkti? Populiariausias pasirinkimas šiomis dienomis vis dar išlieka plastikiniai langai. Plastikiniai langai yra daugeliui prieinami ir šių langų privalumai yra akivaizdūs ir pastebimi kiekvienamam. Tai patogūs langai, kurie turi gana gerą garso izoliaciją, o taip pat jie puikiai apsaugo nuo karščio ir šalčio, todėl nereikia atšalus orams kamšyti plyšių, pro kuriuos švilpauja vėjas. Pagrindiniai kriterijai renkantis įvairius langus, nesvarbu plastikinius ar medinius yra: kokybė, patikimumas ir žinoma ilgaamžiskumas.

Geriausi plastikiniai langai tai nebūtinai patys brangiausi parduotuvėje esantys langai. Langų kokybė nevisada priklauso nuo kainos. Plastikiniai langai gali būti montuojami bet kokio dydžio ir taip pat visų stilių langams. Šie langai vartotojų tarpe yra mėgstami dėl didelės kamerų ir stiklo įvairovės. Dažniausiai yra renkamiesi baltos spalvos langai, tačiau taip pat gana populiarus pasirinkimas yra rudos spalvos, tačiau kai kurie gamintojai siūlo ir didesnę spalvų įvairovę. Mediniai langai neturi tokios plačios spalvų gamos kaip plastikiniai.

Lango suteikiami privalumai didžiąja dalimi priklauso nuo to, ar kokybiškai buvo atlikti lango montavimo darbai daug įtakos turi ir medžiagos, kuriomis užsandarinami tarpai tarp rėmo ir sienos. Langų montavimas ar langų remontas nėra sudėtingas darbas, tačiau vis dėl to patariama kreiptis į patyrusius langų montuotojus, kurie yra sukaupę ilgametę patirtį šioje srityje.  Plastikinių langų montavimas yra svarbus darbas, kuris dažnai susilaukia tam tikrų montavimo klaidų. Statybai skirtos medžiagos yra patikimos ir vis tobulinamos, todėl dažniausiai montavimo klaidos yra susijusios su patirties stoka. Viena iš didžiausių klaidų yra neteisingas tvirtinimo elementų panaudojimas. Taip pat dažnai pasitaikančios klaidos yra susijusios su siūlių sandarinimu, nes nėra naudojamos garo ir aplinkos vandens izoliacinės juostos, nereiktų pamiršti, kad dažnai yra netinkamai panaudojamos besiplečiančios sandarinimo putos. Atlikus montavimo darbus dažnai langų apdaila ir yra atliekama nekokybiškai.

Prieš perkant langus, nepamirškite išsimatuoti jų ir susirašyti tikslius išmatavimus. Internete daugelis langų gamintojų, o taip pat ir pardavėjų siūlo pasinaudoti langų kainos skaičiuokle, kurioje įrašius visus išmatavimus galima pamatyti kainą. Pagrindiniai duomenys, kurie reikalingi sužinoti langų kainai yra: lango plotis ir aukštis, kiekis, palangės tipas ir jos plotis,  taip pat galima nurodyti spalvą, kuri Jus domina. Vitrininiai langai tai dažniausiai itin dideli langai, kuriems yra gana sunku apskaičiuoti kainą, tačiau naudojant kainų skaičiuokle tai yra gana paprasta ir lengva.

 

Kokie plastikiniai langai yra geri

plastikiniai langaiPlastikiniai langai iš tiesų labai populiarūs, juos siūlančių bei montuojančių įmonių taip pat daugybė. Kaip gi tokioje pasiūloje nepasiklysti ir tinkamai išsirinkti? Lietuvoje, renkantis langus, svarbiausia jų savybė – patalpos šilumos laikymas, tai yra langai turi būti šilti. Ši savybė priklauso nuo lango rėmo ir stiklo paketo. Kaip žinia, nuo 30 iki 40 % patalpų šilumos „išeina“ pro langus. Todėl būtina investuoti į efektyviai šilumą išlaikančius langus. Žinoma, būtina įvertinti ir kitas langų savybes, iš kokių medžiagų yra pagaminti langai, kokie saugumo sprendimai panaudoti.

Rinkdamiesi plastikinius langus, žiūrėkite, iš ko pagamintas lango rėmas. Viena geriausių medžiagų – tai pirminis, neperdirbtas plastikas, be to, gaminant langus neturėtų būti naudojama kokių nors švino stabilizatorių. Plastikiniai langai gaminami su skirtingu rėmo kamerų skaičiumi, jie gali būti su 3, 4, 5, 6 ir 8 oro kameromis. Specialistai teigia, kad optimalus variantas – 5 kameros. Toks langas užtikrins pakankamą šilumą patalpose. Taip pat skiriasi langų profilio ir kameros sienelės storis. Dažniausiai pasirenkami rėmai, kurių profilis 70 mm, o kamerų sienelės apie 3 mm. Tačiau atminkite, kad visi šie lango rėmo rodikliai šilumos išlaikymui nėra tokie svarbūs, kaip atitinkamos stiklo savybės.

Gaminant langus gali būti naudojami kelių stiklų, pavyzdžiui, dviejų ar trijų, stiklo paketai. Optimaliausias pagal savo šilumos savybes yra 48 mm paketo storis, tad tarp stiklų tarpeliai turėtų būti 18 mm. Jeigu tarpeliai didesni negu 20 mm arba mažesni nei 18 mm, tai lango šiluminės savybės blogėja. Langams naudojami paprasti arba selektyviniai stiklai. Selektyvinis – tai toks stiklas, kuris būna padengtas tam tikru sluoksniu iš metalų ir metalų oksidų. Dėl šio sluoksnio gerėja lango termoizoliacinės savybės, o jo praktiškai nesimato, todėl lango išvaizda dėl to nekinta.

Kita vertus, priklausomai nuo to, kur statomi langai, gali būti svarbios ne tik langų šilumos laikymo, bet ir su saulės apsauga susijusios savybės. Jeigu langai yra pietinėje namo pusėje, ypač dideli, tada pravers saulės kontrolės stiklai, kurie saugos patalpą nuo kaitros. Taip pat svarbus yra ir langų šviesos laidumo koeficientas. Ir visada labai svarbu, kad langai būtų sumontuoti profesionaliai ir kokybiškai, nes kitaip bet kuris puikiomis savybėmis pasižymintis langas taps beverčiu.