Renkamės langus: kokiais kriterijais vadovautis?

langų gamyba Nusprendėte pasikeisti langus, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Ieškodami kokybiško gaminio, esame priversti susidurti su milžiniška langų pasiūla – mums siūlomi skirtingo stiliaus, skirtingų medžiagų, skirtingų klasių ir gamybos technologijų langai, pritaikyti individualiems gyventojų poreikiams. Pasirinkimo klausimą apsunkina ir visuomenėje sklandantys prieštaringi gandai: vieni tvirtina, kad plastikiniai langai kenkia mūsų sveikatai, kiti įsitikinę, kad medinių langų gamyba tėra bereikalingas pinigų švaistymas. Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančio gaminio, nepamirškite svarbiausių kokybės kriterijų.

Reklama. Viena svarbiausių jūsų užduočių – nepasiduoti viską valdančioms reklamos formoms. Susikoncentruokite ties svarbiausia užduotimi – aukštos kokybės langų paieška. Deja, visos skrajutės, reklaminiai tekstai ir brošiūros pabrėžia mažesnės svarbos dalykus, t. y. žemas kainas, akcijas, nuolaidas, prizus ar palankias kreditavimo sistemas, visiškai nepaisydami svarbiausio kriterijaus. Reklaminiai plakatai bando įtikinti, kad visi langai yra vienodi, svarbiausia – jų kaina ir išsimokėjimo galimybės. Neapsigaukite – langų gamyba paremta profilių parinkimu, langų tvirtinimu apkaustais, stiklo paketų derinimu ir profesionaliu montavimu.

Šilumos varža. Viena svarbiausių priežasčių, skatinančių senus langus keisti naujais gaminiais, yra noras užtikrinti šildymo ekonomiškumą ir apsaugoti namus nuo išorinio triukšmo. Renkantis langus būtina įvertinti jų šilumos varžą – čia lemiamą įtaką turi langų profilis (rėmas) ir stiklo paketas. Šiuo klausimu pasikonsultuokite su pardavėju, paprašykite jo žodžius pagrindžiančių dokumentų ir kokybės sertifikato. Paprastai langų gamyba paremta dviejų arba trijų hermetiškų stiklų paketu – tarpai tarp langų būna pripildyti argono dujų arba sausu oru, kas leidžia maksimaliai pagerinti patalpos temperatūros būklę ir užtikrinti tinkamą garso izoliaciją.

Natūralumas. Jei norite džiaugtis sveiku ir švariu oru, skirkite ypatingą dėmesį langų natūralumui. Šiuo klausimu didžiausio palankumo sulaukia medinis rėmas. Vis dėlto šie langai yra gerokai brangesni ir reikalauja atidesnės priežiūros. Nepelnytai nuvertinami plastiko rėmai yra gaminami iš specialios medžiagos, kurį neišskiria į aplinką jokių kenksmingų medžiagų (nepamirškite, kad plastikiniai langai montuojami ir visuomeninės paskirties statiniuose, kuriuose keliami išskirtinai aukšti higienos reikalavimai), yra lengvai prižiūrimi ir ilgaamžiai.

Montavimas. Jei norite mėgautis išties kokybiškais langais, džiaugtis jaukia šiluma ir apsisaugoti nuo triukšmo, objektyviai įvertinkite langų montavimo specialistus. Nepamirškite, kad langų gamyba ir jų montavimas sudaro uždarą kokybės sistemą. Kai kurios mūsų šalyje veikiančios bendrovės, siekdamos užtikrinti profesionalias montavimo paslaugas, naudoja tam tikrą gaminių sistemų žymėjimą, t. y. nematomoje langų vietoje yra paliekamas specialus spaudas, kuris identifikuoja langų montavimo specialistą. Tokia sistema užtikrina aukščiausius darbo rezultatus. Deja, net ir patį geriausią langą galima sugadinti neprofesionaliu darbu, todėl, siekdami aukščiausio rezultato, iš anksto pasidomėkite, kokios technologijos bus naudojamos jūsų langų montavimui, t. y. pasidomėkite, ar langas, įstatytas į angą, bus tvirtinamas specialiais varžtais, ar jis bus pakabinamas ant ankerių ir sutvirtinamas putomis. Nepamirškite paklausti, ar bus naudojamos specialios juostos, skirtos putų apsaugojimui. Pasidomėkite garantinėmis sąlygomis – daugelis įmonių, siūlančių pigesnius langus, montavimo darbams garantijos nesuteikia.