Plastikiniai langai – populiariausias šių dienų pasirinkimas

plastikiniai langaiĮrenginėjant naujus namus ar restauruojat senuosius ir nežinote, kokius langus pasirinkti? Populiariausias pasirinkimas šiomis dienomis vis dar išlieka plastikiniai langai. Plastikiniai langai yra daugeliui prieinami ir šių langų privalumai yra akivaizdūs ir pastebimi kiekvienamam. Tai patogūs langai, kurie turi gana gerą garso izoliaciją, o taip pat jie puikiai apsaugo nuo karščio ir šalčio, todėl nereikia atšalus orams kamšyti plyšių, pro kuriuos švilpauja vėjas. Pagrindiniai kriterijai renkantis įvairius langus, nesvarbu plastikinius ar medinius yra: kokybė, patikimumas ir žinoma ilgaamžiskumas.

Geriausi plastikiniai langai tai nebūtinai patys brangiausi parduotuvėje esantys langai. Langų kokybė nevisada priklauso nuo kainos. Plastikiniai langai gali būti montuojami bet kokio dydžio ir taip pat visų stilių langams. Šie langai vartotojų tarpe yra mėgstami dėl didelės kamerų ir stiklo įvairovės. Dažniausiai yra renkamiesi baltos spalvos langai, tačiau taip pat gana populiarus pasirinkimas yra rudos spalvos, tačiau kai kurie gamintojai siūlo ir didesnę spalvų įvairovę. Mediniai langai neturi tokios plačios spalvų gamos kaip plastikiniai.

Lango suteikiami privalumai didžiąja dalimi priklauso nuo to, ar kokybiškai buvo atlikti lango montavimo darbai daug įtakos turi ir medžiagos, kuriomis užsandarinami tarpai tarp rėmo ir sienos. Langų montavimas ar langų remontas nėra sudėtingas darbas, tačiau vis dėl to patariama kreiptis į patyrusius langų montuotojus, kurie yra sukaupę ilgametę patirtį šioje srityje.  Plastikinių langų montavimas yra svarbus darbas, kuris dažnai susilaukia tam tikrų montavimo klaidų. Statybai skirtos medžiagos yra patikimos ir vis tobulinamos, todėl dažniausiai montavimo klaidos yra susijusios su patirties stoka. Viena iš didžiausių klaidų yra neteisingas tvirtinimo elementų panaudojimas. Taip pat dažnai pasitaikančios klaidos yra susijusios su siūlių sandarinimu, nes nėra naudojamos garo ir aplinkos vandens izoliacinės juostos, nereiktų pamiršti, kad dažnai yra netinkamai panaudojamos besiplečiančios sandarinimo putos. Atlikus montavimo darbus dažnai langų apdaila ir yra atliekama nekokybiškai.

Prieš perkant langus, nepamirškite išsimatuoti jų ir susirašyti tikslius išmatavimus. Internete daugelis langų gamintojų, o taip pat ir pardavėjų siūlo pasinaudoti langų kainos skaičiuokle, kurioje įrašius visus išmatavimus galima pamatyti kainą. Pagrindiniai duomenys, kurie reikalingi sužinoti langų kainai yra: lango plotis ir aukštis, kiekis, palangės tipas ir jos plotis,  taip pat galima nurodyti spalvą, kuri Jus domina. Vitrininiai langai tai dažniausiai itin dideli langai, kuriems yra gana sunku apskaičiuoti kainą, tačiau naudojant kainų skaičiuokle tai yra gana paprasta ir lengva.

 

Kokie plastikiniai langai yra geri

plastikiniai langaiPlastikiniai langai iš tiesų labai populiarūs, juos siūlančių bei montuojančių įmonių taip pat daugybė. Kaip gi tokioje pasiūloje nepasiklysti ir tinkamai išsirinkti? Lietuvoje, renkantis langus, svarbiausia jų savybė – patalpos šilumos laikymas, tai yra langai turi būti šilti. Ši savybė priklauso nuo lango rėmo ir stiklo paketo. Kaip žinia, nuo 30 iki 40 % patalpų šilumos „išeina“ pro langus. Todėl būtina investuoti į efektyviai šilumą išlaikančius langus. Žinoma, būtina įvertinti ir kitas langų savybes, iš kokių medžiagų yra pagaminti langai, kokie saugumo sprendimai panaudoti.

Rinkdamiesi plastikinius langus, žiūrėkite, iš ko pagamintas lango rėmas. Viena geriausių medžiagų – tai pirminis, neperdirbtas plastikas, be to, gaminant langus neturėtų būti naudojama kokių nors švino stabilizatorių. Plastikiniai langai gaminami su skirtingu rėmo kamerų skaičiumi, jie gali būti su 3, 4, 5, 6 ir 8 oro kameromis. Specialistai teigia, kad optimalus variantas – 5 kameros. Toks langas užtikrins pakankamą šilumą patalpose. Taip pat skiriasi langų profilio ir kameros sienelės storis. Dažniausiai pasirenkami rėmai, kurių profilis 70 mm, o kamerų sienelės apie 3 mm. Tačiau atminkite, kad visi šie lango rėmo rodikliai šilumos išlaikymui nėra tokie svarbūs, kaip atitinkamos stiklo savybės.

Gaminant langus gali būti naudojami kelių stiklų, pavyzdžiui, dviejų ar trijų, stiklo paketai. Optimaliausias pagal savo šilumos savybes yra 48 mm paketo storis, tad tarp stiklų tarpeliai turėtų būti 18 mm. Jeigu tarpeliai didesni negu 20 mm arba mažesni nei 18 mm, tai lango šiluminės savybės blogėja. Langams naudojami paprasti arba selektyviniai stiklai. Selektyvinis – tai toks stiklas, kuris būna padengtas tam tikru sluoksniu iš metalų ir metalų oksidų. Dėl šio sluoksnio gerėja lango termoizoliacinės savybės, o jo praktiškai nesimato, todėl lango išvaizda dėl to nekinta.

Kita vertus, priklausomai nuo to, kur statomi langai, gali būti svarbios ne tik langų šilumos laikymo, bet ir su saulės apsauga susijusios savybės. Jeigu langai yra pietinėje namo pusėje, ypač dideli, tada pravers saulės kontrolės stiklai, kurie saugos patalpą nuo kaitros. Taip pat svarbus yra ir langų šviesos laidumo koeficientas. Ir visada labai svarbu, kad langai būtų sumontuoti profesionaliai ir kokybiškai, nes kitaip bet kuris puikiomis savybėmis pasižymintis langas taps beverčiu.