Kokie plastikiniai langai yra geri

plastikiniai langaiPlastikiniai langai iš tiesų labai populiarūs, juos siūlančių bei montuojančių įmonių taip pat daugybė. Kaip gi tokioje pasiūloje nepasiklysti ir tinkamai išsirinkti? Lietuvoje, renkantis langus, svarbiausia jų savybė – patalpos šilumos laikymas, tai yra langai turi būti šilti. Ši savybė priklauso nuo lango rėmo ir stiklo paketo. Kaip žinia, nuo 30 iki 40 % patalpų šilumos „išeina“ pro langus. Todėl būtina investuoti į efektyviai šilumą išlaikančius langus. Žinoma, būtina įvertinti ir kitas langų savybes, iš kokių medžiagų yra pagaminti langai, kokie saugumo sprendimai panaudoti.

Rinkdamiesi plastikinius langus, žiūrėkite, iš ko pagamintas lango rėmas. Viena geriausių medžiagų – tai pirminis, neperdirbtas plastikas, be to, gaminant langus neturėtų būti naudojama kokių nors švino stabilizatorių. Plastikiniai langai gaminami su skirtingu rėmo kamerų skaičiumi, jie gali būti su 3, 4, 5, 6 ir 8 oro kameromis. Specialistai teigia, kad optimalus variantas – 5 kameros. Toks langas užtikrins pakankamą šilumą patalpose. Taip pat skiriasi langų profilio ir kameros sienelės storis. Dažniausiai pasirenkami rėmai, kurių profilis 70 mm, o kamerų sienelės apie 3 mm. Tačiau atminkite, kad visi šie lango rėmo rodikliai šilumos išlaikymui nėra tokie svarbūs, kaip atitinkamos stiklo savybės.

Gaminant langus gali būti naudojami kelių stiklų, pavyzdžiui, dviejų ar trijų, stiklo paketai. Optimaliausias pagal savo šilumos savybes yra 48 mm paketo storis, tad tarp stiklų tarpeliai turėtų būti 18 mm. Jeigu tarpeliai didesni negu 20 mm arba mažesni nei 18 mm, tai lango šiluminės savybės blogėja. Langams naudojami paprasti arba selektyviniai stiklai. Selektyvinis – tai toks stiklas, kuris būna padengtas tam tikru sluoksniu iš metalų ir metalų oksidų. Dėl šio sluoksnio gerėja lango termoizoliacinės savybės, o jo praktiškai nesimato, todėl lango išvaizda dėl to nekinta.

Kita vertus, priklausomai nuo to, kur statomi langai, gali būti svarbios ne tik langų šilumos laikymo, bet ir su saulės apsauga susijusios savybės. Jeigu langai yra pietinėje namo pusėje, ypač dideli, tada pravers saulės kontrolės stiklai, kurie saugos patalpą nuo kaitros. Taip pat svarbus yra ir langų šviesos laidumo koeficientas. Ir visada labai svarbu, kad langai būtų sumontuoti profesionaliai ir kokybiškai, nes kitaip bet kuris puikiomis savybėmis pasižymintis langas taps beverčiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *