Židiniai iš Klaipėdos – Norvegiška tradicija

židiniai Klaipėda

Židinys – jaukumo simbolis. Židiniai Klaipėda ir jos atostogų atmosfera alsuoja; taip poetiškai sukuriama dar jaukesnė aplinka namie. Klaipėda iš pirmo žvilgsnio nėra kokia šildymo įrenginių tėvynė ar sostinė. Tačiau iš Klaipėdos Norvegija (kur gaminami nepriekaištingos kokybės šildymo prietaisai) pasiekiama greičiau nei, pavyzdžiui, iš Vilniaus.

Iš to, kas ką tik buvo parašyta, galima spręsti, kad židiniai Klaipėda, t. y. nepaprasta atostogų kryptimi, dvelkia primindami vasarą. Taip jų jaukumas dar didesnis. Dar vienas niuansas – šildymo prietaisai arčiau Norvegijos yra tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Tiesioginė prasmė – tai atstumas. O visa kita – tai išskirtinis norvegiškų židinių funkcionalumas. Šioje šalyje žiemos yra „kaip reikiant“. Šaltasis metų laikas negaili nei sniego, nei šalčio, tad reikalingas ne bet koks židinys. Norvegijos gamintojai į tai atsižvelgia, nes juk nepasiūlysi žmonėms tik suvenyro. Reikia ne tariamo, o tikro funkcionalumo.

Židinio ar krosnelės pasirinkimas – dėmesio reikalaujantis procesas. Apsilankius parduotuvėje praleidžiama ne viena ir ne penkios minutės. Sprendimas ilgalaikis, investuojama į jaukumą būsto viduje, tad stengiamasi pasirinkti kaip galima geriau. Toks principas, beje, galioja ne tik Klaipėdoje, tačiau ir bet kuriame kitame mieste. Pagal ką pirkėjai renkasi? Kriterijus, kurio nepamirštama, yra galingumas. Nes nuo jo priklauso, kaip prietaisas veiks. Puikus pasirinkimas – toks židinys, kuris nei per silpnas, nei per galingas.

Kaip atrasti aukso viduriuką? Atsakymas – kreipkitės į specialistą. Tegul jis apskaičiuoja, kokio židinio jums reikėtų. Taip įsigysite patį optimaliausią variantą, kuris žiemą visapusiškai džiugins. Jaukus vakaras su šeima, malonūs pokalbiai, mėgstama veikla, dailus interjeras…

Jei židiniai Klaipėda ir jos bangomis bei šurmuliuojančiu miestu dvelkia primindami atostogas, tai jų jaukumas išties nepaprastas. Interjero erdvė tampa tokia, apie kokią visada svajota. Tokia, kuri džiugina visus namiškius.

Ieškant židinio norisi, kad sprendimas būtų nepriekaištingas. Tad kreipiamasi į profesionalus. Patirtis – veiksnys, dažnai turintis įtakos pasirinkimui. Svarbu ne tik pardavėjų kompetencija, bet ir meistrų įdirbis. Visa tai lemia, kad Klaipėdoje įsigyjami židiniai yra kuo priimtinesni visais atžvilgiais.

 

Židinys – būsto širdis

ketaus židiniaiNamai – jaukumo oazė. Ar kada pagalvojote, kiek įvairiausių daiktų juose? Nesvarbu, ar mėnesio pajamos siekia 300, ar 1300 eurų, bet kuriuo atveju būste yra kažkokių baldų, indų, mažų niekučių ir didelių buitinės technikos prietaisų. Ir nors ne visuose namuose sutinkamas, tačiau būsto širdies titulo vertas įrenginys – židinys.

Metaforiškai kalbant, širdis dažnai suvokiama kaip šilta, todėl židinio funkcijas galima sugretinti su šiuo svarbiu organu. Kadangi židinyje itin didelė temperatūra, gamyboje naudojamos specialios medžiagos. Būtent todėl populiariu pasirinkimu tampa ketaus židiniai. Kodėl būtent tokie? Kas tai lemia ir ar yra dėmesio vertų alternatyvų? Tai populiarus pasirinkimas dėl atsparumo karščiui (tai būtina sąlyga kalbant apie šildymo įrenginį). Kita svari savybė – atsparumas temperatūros svyravimams. Derėtų pabrėžti, kad židiniai – tik dalis produktų, gaminamų naudojant šią medžiagą.

Ketaus tvirtumas – dar viena priežastis, skatinanti rinktis būtent tokį židinį. Be to, įžvelgiamas tam tikras kompromisas: nors ketus stiprus, jis pasižymi geromis modifikavimo galimybėmis. Tai reiškia, jog galima įsigyti įmantrių formų gaminį, kuris ne vienerius metus džiugins savo tvirtumu. Suderinama tai, kas rodos, yra visiškos priešpriešos – išraiškingas dekoratyvumas ir stiprumas. Taigi, ketaus židiniai tampa puikia namų širdimi, skleidžiančia šilumą ir leidžiančia jaukiai susiburti šeimos nariams, nors už lango siaučia pūgos ir iš visų jėgų spaudžia šaltukas.

Jau turbūt tapo aišku, kodėl minėtoji židinių rūšis tokia paklausi. Tačiau buvo prasitarta ir apie alternatyvas. Ar jų yra? Jei taip, kokių? Alternatyva – plienas. Nors dažniausiai į pirmą poziciją iškeliamas ketus, plienas taip pat kopia „karjeros laiptais“. Šiais laikais gamyba tobulesnė nei bet kada, o tai lemia geresnę kokybę. Geresnė kokybė gali būti prilyginama didesnei paklausai. Tokiu būdu ketaus židiniai gauna rimtą konkurentą. Pakalbėję su gamintojais, tikriausiai sulauktumėte įdomios informacijos ir apie vieną, ir apie kitą židinių tipą. Plieno ir šios medžiagos židinių privalumų tikrai yra. Suprantama, pirmiausia reikia paminėti tvirtumą. Kitokiu atveju apie plieną čia nerašytume. Plieno apdirbimas taip pat laikomas nesunkiu, o tai kartais tampa paskatinimu pradėti gamybą (terpė naujam verslui?). Net jei įrenginys jau pagamintas, įmanomi vienokie ar kitokie pakeitimai. Visos šios savybės naudingos tiems, kurie dairosi naujo židinio ir tiksliai nežino, ko nori.

Kaip jau paminėta pradžioje, židinį galima pavadinti namų širdimi. Ketaus židiniai iš tiesų verti dėmesio ir džiugina daugybe pliusų. Visgi yra ir alternatyva, pagaminta iš plieno. Ką rinktis? Kiekviena medžiaga savita, tačiau vienaip ar kitaip jos panašios. Kitaip ir būti negali – juk šnekame apie daiktą, kuriame saugiai turi kūrentis malkos ar kitas kuras. Geriausia pasikonsultuoti su meistru, išsakyti savo pageidavimus ir pasiruošti interjero bei šilumos pokyčiams namuose.

 

Kaip pasirinkti tobuliausią granulinę krosnelę?

granulinės krosnelėsSprendžiant namų apšiltinimo klausimą gali tekti susidurti su nemažai skirtingų pozicijų ir variantų. Vieni jų yra geresni, kiti – prastesni. Kartais būna ir sunku nuspręsti, kurį variantą geriausia pasirinkti. Granulinės krosnelės populiarėjantis apšiltinimo būdas, kuris patrauklus ne tik dėl gana patogios priežiūros, tačiau tuo pačiu ir estetiškumo, kuris neabejotinai traukia akį. Tinkamas krosnelės pasirinkimas turi savyje derinti daugelį skirtingų aspektų, tad klausimas, kaip pasirinkti tinkamiausią granulinę krosnelę? Ar apskritai tokia, kaip pati geriausia, tinkamiausia egzistuoja?

  1. Egzistuoja nemažai firmų, kurios siūlo granulinių krosnelių pasirinkimus. Pirmąsias Europoje jas pradėjo gaminti italai, tad būtent ši šalis ir gali pasigirti ilgiausiai rinkoje dirbančia produkcija. Kita tauta – Skandinavai. Dėl nepalankių oro sąlygų taip pat puikiai išvystė šios srities pramonę, tad paieškos truks gana ilgai, nes egzistuojantis pasirinkimas yra labai platus.
  2. Granulinės krosnelės skiriasi ir savo išvaizda. Neabejotinai, tai vienas iš estetiškiausių būdų apšiltinti savo namus, tačiau ir stilius skiriasi. Kiekviena firma, kuri užsiima šios produkcijos pardavimais, turi sukūrusi internetinius tinklalapius, kuriuose galite rasti pardavinėjamų krosnelių pavyzdžius.
  3. Ieškodami tinkamiausio varianto atkreipkite dėmesį ir į granulinės krosnelės išmatavimus. Pasistenkite vizualiai įsivaizduoti, kaip pastaroji atrodys jūsų svetainėje ar kitame kambaryje, kuriame planuojama krosnelės vieta.
  4. Žinoma, kuo krosnelė yra didesnė, tuo ir didesnę apkrovą vienu metu galima pateikti. Tai padeda ilgiau džiaugtis šiluma. Ieškant estetiškiausio varianto nepamirškite ir funkcionalumo. Pradžioje atrodys, kad gražiai atrodanti krosnelė svarbiau, tačiau netrukus pamatysite, jog dažni krovimai gali labai varginti.
  5. Galingumas aktualus tiems, kurie nuolatos turi patalpas prišildyti labai greitai. Minimalus galingumas paprastai nurodo tokią temperatūrą ir degimo greitį, koks vyks įprastą dieną. Jei lauke paspaus šaltukas – temperatūrą teks intensyvinanti. Tokiu atveju susipažinkite – kokia yra mažiausia ir didžiausia galima temperatūra.

Granulinės krosnelės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori vienoje vietoje derinti funkcionalumą ir tuo pačiu estetiškumą. Už prieinamą kainą rasite tobuliausią variantą.