Židinys – būsto širdis

ketaus židiniaiNamai – jaukumo oazė. Ar kada pagalvojote, kiek įvairiausių daiktų juose? Nesvarbu, ar mėnesio pajamos siekia 300, ar 1300 eurų, bet kuriuo atveju būste yra kažkokių baldų, indų, mažų niekučių ir didelių buitinės technikos prietaisų. Ir nors ne visuose namuose sutinkamas, tačiau būsto širdies titulo vertas įrenginys – židinys.

Metaforiškai kalbant, širdis dažnai suvokiama kaip šilta, todėl židinio funkcijas galima sugretinti su šiuo svarbiu organu. Kadangi židinyje itin didelė temperatūra, gamyboje naudojamos specialios medžiagos. Būtent todėl populiariu pasirinkimu tampa ketaus židiniai. Kodėl būtent tokie? Kas tai lemia ir ar yra dėmesio vertų alternatyvų? Tai populiarus pasirinkimas dėl atsparumo karščiui (tai būtina sąlyga kalbant apie šildymo įrenginį). Kita svari savybė – atsparumas temperatūros svyravimams. Derėtų pabrėžti, kad židiniai – tik dalis produktų, gaminamų naudojant šią medžiagą.

Ketaus tvirtumas – dar viena priežastis, skatinanti rinktis būtent tokį židinį. Be to, įžvelgiamas tam tikras kompromisas: nors ketus stiprus, jis pasižymi geromis modifikavimo galimybėmis. Tai reiškia, jog galima įsigyti įmantrių formų gaminį, kuris ne vienerius metus džiugins savo tvirtumu. Suderinama tai, kas rodos, yra visiškos priešpriešos – išraiškingas dekoratyvumas ir stiprumas. Taigi, ketaus židiniai tampa puikia namų širdimi, skleidžiančia šilumą ir leidžiančia jaukiai susiburti šeimos nariams, nors už lango siaučia pūgos ir iš visų jėgų spaudžia šaltukas.

Jau turbūt tapo aišku, kodėl minėtoji židinių rūšis tokia paklausi. Tačiau buvo prasitarta ir apie alternatyvas. Ar jų yra? Jei taip, kokių? Alternatyva – plienas. Nors dažniausiai į pirmą poziciją iškeliamas ketus, plienas taip pat kopia „karjeros laiptais“. Šiais laikais gamyba tobulesnė nei bet kada, o tai lemia geresnę kokybę. Geresnė kokybė gali būti prilyginama didesnei paklausai. Tokiu būdu ketaus židiniai gauna rimtą konkurentą. Pakalbėję su gamintojais, tikriausiai sulauktumėte įdomios informacijos ir apie vieną, ir apie kitą židinių tipą. Plieno ir šios medžiagos židinių privalumų tikrai yra. Suprantama, pirmiausia reikia paminėti tvirtumą. Kitokiu atveju apie plieną čia nerašytume. Plieno apdirbimas taip pat laikomas nesunkiu, o tai kartais tampa paskatinimu pradėti gamybą (terpė naujam verslui?). Net jei įrenginys jau pagamintas, įmanomi vienokie ar kitokie pakeitimai. Visos šios savybės naudingos tiems, kurie dairosi naujo židinio ir tiksliai nežino, ko nori.

Kaip jau paminėta pradžioje, židinį galima pavadinti namų širdimi. Ketaus židiniai iš tiesų verti dėmesio ir džiugina daugybe pliusų. Visgi yra ir alternatyva, pagaminta iš plieno. Ką rinktis? Kiekviena medžiaga savita, tačiau vienaip ar kitaip jos panašios. Kitaip ir būti negali – juk šnekame apie daiktą, kuriame saugiai turi kūrentis malkos ar kitas kuras. Geriausia pasikonsultuoti su meistru, išsakyti savo pageidavimus ir pasiruošti interjero bei šilumos pokyčiams namuose.