Visi namuose turime vienokį ar kitokį kilimą. Guminiai kilimėliai prie durų, apvalūs kilimai svetainėje, maži kilimėliai prie lovos, ilgo plauko kilimai vaiko kambaryje – šį mažą namų aksesuarą sutinkame beveik kiekvienoje patalpoje. Guminiai kilimai nereikalauja daug priežiūros, tačiau kaip prižiūrėti lepesnius, ilgo plauko ar šviesios spalvos kilimus? Kaip išvalyti šviežias ar įsisenėjusias dėmes?
Jeigu savo kilimo priežiūrai skirsite ypatingą dėmesį tikrai tikėtina, jog jis apdovanos jus nepriekaištinga, reprezentatyvia išvaizda. Kilimas – žavus namų akcentas, sukuriantis jaukumo ir prabangos pojūtį, tad labai svarbu su juo elgtis pagarbiai. Kilimo nederėtų mindžioti šlepetėmis ar batais. Kilimu reikėtų vaikščioti tik basomis, švariomis kojomis. Valgymo, užkandžiavimo ritualus rekomenduojama atlikti prie stalo. Maisto, gėrimų dėmės yra didžiausias kilimų priešas, grožio niokotojas. Jeigu pasirūpinsite kokybiška, kasdienine kilimo priežiūra nereikės ieškoti veiksmingų, dėmių ir kitų kilimo defektų šalinimo būdų.
Visgi, jeigu netyčia, prabangūs, apvalūs kilimai ar ilgo plauko šviesūs kilmėliai pasipuošė netyčia užtiškusio, raudono vyno dėme – nepulkite į paniką. Popierinis rankšluostis ir druska – efektyviausi, netikėtai iškilusios problemos sprendimo būdai. Jeigu dėmė neįsisenėjusi, rankšluosčių pagalba nusausinkite vyno dėmę. Sėkmingai atlikus nusausinimo procedūrą, ant dėmės užberkite smulkios druskos. Šiek tiek palaukus, nusiurbkite dėmės vietą dulkių siurbliu. Šis būdas ne visada pasiteisina iš pirmo karto. Jeigu apvalūs kilimai ar kiti kilimėliai dar negali pasigirti pirmine išvaizda, procedūrą pakartokite dar kartą.
Dėmes galima pašalinti įvairiomis buitinėmis priemonėmis, bei liaudiškų metodų pagalba, tačiau kaip elgtis, jeigu kilimas erzina nemaloniu kvapu? Geriamoji soda – efektyviausias, greičiausias problemos sprendimo būdas. Geriamoji soda idealiai sugeria nemalonų kvapą. Užberkite sodos ant aitrų kvapą skleidžiančio kilimo, palikite nakčiai. Ryte kilimą nusiurbkite ir džiaukitės veiksmingais rezultatais. Šis metodas itin efektyviai kovoja su šviežiu nemaloniu kvapu ir įsisenėjusiomis aitraus kvapo problemomis.
Kiliminė danga – žaisminga, unikali interjero detalė. Jeigu kilimas yra nepriekaištingos būklės, prižiūrėtas, tuomet visi namai spinduliuoja teigiamą energiją, sukuria švaros ir jaukumo pojūtį. Kilimų priežiūra tikrai neatima daug laiko, nereikalauja brangių, specifinių priežiūros priemonių. Tad skirkite žiupsnelį laiko ir pasirūpinkite savo namų jaukumu.