Kokie įrankiai reikalingi norint išbetonuoti pamatą?

Namo pamato betonavimas yra pats pirmasis darbas nuo kurio prasideda statybos. Šį darbą galima atlikti greitai arba lėtai. Tai priklauso nuo to kiek pinigų turite, naudosite modernias priemones ar darbuositės pats su keliais samdytais darbininkais. Aptarkime abu variantus.

Įrankiai sunkiam betonavimui

Tarkime nusprendėte pamatus išsilieti savarankiškai. Kokių įrankių ir kiek žmonių reikia šiam darbui? Kompaktiško namo pamatų betonavimo darbams reikia bent 4 darbininkų, reikalinga betono maišyklė, kastuvai, karutis, vandens ir elektros tiekimas, kibirai, plaktukas, elektrinis pjūklas, gulsčiukas, gręžtuvas, ruletė ir kiti pagrindiniai statybiniai įrankiai. Prieš betonuojant viršutinį pamato sluoksnį reikia įrengti pagrindus. Tai galima padaryti keliais būdais, į iškastas duobes talpinami gelžbetoniniai blokai kurie sujungiami skiedinio mišiniu, galima mūryti specialiais pamatams skirtais blokeliais arba gręžti polius. Ant suformuoto pagrindo galima konstruoti cokolinę pamato konstrukciją. Jai naudojamos dvigubo pjovimo lentos ir atraminiai tašai, tvirtinimui tinka viela arba srieginiai strypai. Brangesnis bet greitesnis būdas, išsinuomoti metalines pamatų liejimo formas kurias sujungus specialiais įrankiais gauname norimos formos ir aukščio pamatus. Norint išlieti ypač stiprius pamatus, reikia betoną suvibruoti specialiu giluminiu vibratoriumi. Taip padarius iš betono pašalinami oro burbuliukai ir jis tampa vientisa kieta mase.

Įrankiai lengvam betonavimui

Lengvesnis ir kur kas dažniausiai naudojamas yra automatizuotas pamatų liejimo būdas. Šiam būdui reikia daug technikos ir profesionalių įrankių. Apie viską paaiškinsimę nuo pat pradžių.  Nustūmus juodžemį nuo sklypo, atvežamas ir išsklaidomas smėlis. Tuomet matininkai sužymi namo koordinates ir įsmeigia kuolelius į tas vietas kuriose reikės gręžti polius. Kitą dieną į statybvietę atvažiuoja traktorius su grąžtu ir išgręžia skyles poliams. Betono poliams yra būtinas armatūros karkasas, jis paruošiamas nustatyto ilgio ir suvirinamas arba surišamas viela. Išgręžus skyles pamatų poliams, armatūros konstrukcijos yra įdedamos taip kad nebūtų aukštesnės nei pamato viršus. Atvykusi mobili cemento maišyklė – sunkvežimis užpila polius ir viskas paliekama stingti. Kitą dieną jau galima konstruoti namo pamatą virš grunto. Visus darbus atliekame matuojant lazeriniu gulsčiuku. Įrengiant pamatus kartu atliekamas ir apšiltinimas tad reikės ir instrumentų ekstrudiniam polistirolo pjaustymui.

Kiek užtrunka grindų betonavimas

grindų betonavimasBetonas stingsta kelias dienas. Tai tiesiausias ir paprasčiausias atsakymas į klausimą, kiek trunka grindų betonavimas? Bet ar viskas taip parasta ir lengva? Statybininkai daug ką atiduotų, kad šis darbas būtų paprastas kaip du kart du…

Problema Nr. 1. Kas po grindimis. Pačias grindis galima betonuoti ant perdangos, ant pamatų arba tiesiai ant žemės. Jei pirmieji du būdai yra žinomi ir puikiai įvaldyti, tai pastarasis – dar gana naujas. Ant žemės betonuojami plokštiniai pamatai.

Labai svarbu nustatyti, kas bus po grindimis. Kai apačioje rūsys, naudojamos vienokios technologijos. Kai nėra nieko, arba kambarys – kitokios. Tai taikytina ir gręžtiniams pamatams, kai įgręžiami tik tam tikri „taškai“. Plokštiniai pamatai liejami tada, kai nereikia rūsio ar papildomo aukščio, gruntas yra pakankamai tvirtas. Jų privalumas tas, kad namo svoris pasiskirsto į visą pamatų plotą tolygiai, o ne veikia tam tikras vietas, kaip juostinių ir gręžtinių pamatų atveju.

Problema Nr. 2. Namų statybos kaina. Kiek savininkai gali skirti kokybiškiems pamatams. Plokštiniams tikrai gali, nes nušaunami du zuikiai vienu metu – išliejami pamatai ir išvedžiojamos komunikacijos bei šildomų grindų vamzdynas. Reikia labai atidžiai skaičiuoti ir planuotis išlaidas. Tokiu būdu grindų kaina bus mažesnė, nei įprastai.

Problema Nr. 3. Energijos taupymas. Dabar apie tai girdėsime nuolatos. Energijos taupymo klasės tapo labai svarbios. Ir ne be reikalo. Kam šildyti orą, jei reikia tik keliasdešimt kvadratinių metrų? Nuo 2016 metų visi individualūs namai turės būti tik A klasės, o nuo 2020 – A++ klasės. Tie statytojai, kurie sugebės tokią klasę pasiekti, išliks rinkoje. Plokštiniai pamatai – vienas iš tokių būdų, nes būtent toks grindų betonavimas yra labai efektyvus. Po betonu yra klojamas izoliacinis sluoksnis ir dedamas polistireninis putplastis, todėl energija į išorę nepatenka. Tai itin aktualu statant pasyvius namus jau dabar.

Šios trys pagrindinės problemos ir koreguoja grindų betonavimo trukmę, nes svarbu ne tik betono stingimo laikas, bet pasiruošimas betonavimui. Juk reikia išvedžioti komunikacijas, santechnikos mazgus, taip pat šildomų grindų vamzdyną, sutvirtinti viską armatūra ir metalinėmis konstrukcijomis ir tik tada lieti betoną.

Grindų betonavimas gali užtrukti kelias dienas, taip pat ir kelias savaites, priklausomai nuo namo projekto.