Jei pasirenkama statyti namą: ką svarbu žinoti

Atėjo metas pagalvoti apie tai, kur gyvensite toliau – nuosavame name, kurį pastatysite patys nuo pagrindų, ar name, kurį įsigysite jau pastatytą? Be abejo, tai yra pakankamai didelė dilema, kurią išspręsti nėra jau taip paprasta. Tiek vienas, tiek ir kitas sprendimas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Ir viskas labai tiesiogiai priklauso nuo to, kokie yra jūsų pagrindiniai lūkesčiai ir numatyti tikslai. Be to, tam didžiulės įtakos turi ir laikas bei jūsų biudžetas, kurį esate numatę skirti savo nuosavam namui.

Tačiau jei jūs visuomet svajojote gyventi nuosavame name, kuris nepriekaištingai atitinka jūsų individualų skonį, nepamirškite, kad nuosavo namo statybos būtų vienintelis ir pats efektyviausias sprendimas. Tokio sprendimo atveju jūs galėtumėte savo namą statyti atsižvelgiant į tai, kokie yra jūsų keliami reikalavimai. Tuo tarpu, jei jūs įsigytumėte jau pastatytą namą, jums tektų susitaikyti, kad tam tikri dalykai nebūtų visiškai tokie, kokių jūs norėjote.

Taigi, šiandien taip pat yra pastebima, kad daugybė žmonių pasirenka nuosavą namą statyti nuo pagrindų. Ir nors tai atima nemažai laiko ir pareikalauja labai didelių pastangų, tokiais atvejais žmonės gali pasistatyti savo svajonių namą.

Ar nuosavo namo statybos yra pigesnis pasirinkimas?

Kai žmonės nori pasirinkti statyti savo pirmąjį nuosavą namą, labai dažnai jie svarsto, kas yra pigiau – jį statyti patiems, ar pirkti jau pastatytą namą. Tačiau iš tikrųjų nėra vienareikšmiško atsakymo, kadangi kiekvienas žmogus į namo statybas žvelgia skirtingai. Vieni leidžia sau pasitelkti pakankamai prastos kokybės sprendimus, o tuo tarpu kiti jokiu būdu negali sau leisti įsigyti bent šiek tiek prastesnių medžiagų ir renkasi tik tai, kas yra kokybiškiausia ir šiuolaikiškiausia. Taigi, kaina tiesiogiai priklauso ir nuo jūsų lūkesčių bei pasirenkamų sprendimų.

Kaip rinktis statybines medžiagas?

Šis klausimas yra labai svarbus, tačiau atsakymas į jį yra labai paprastas, kadangi šiandien statybinių medžiagų pasirinkimas lengviausiai ir efektyviausiai gali būti atliekamas ne kaip kitaip, o būtent internetu. Ir tikrai nėra svarbu, kokių medžiagų jūs ieškotumėte ir kokių medžiagų jums reikėtų.

Internetas mums suteikia daug didesnę pasirinkimo laisvę ir padeda sutaupyti gerokai daugiau lėšų neaukojant kokybės. Pavyzdžiui, jei reikia kamino, neturėtumėte blaškytis ir keliauti iš vienos statybinių medžiagų parduotuvės į kitą. Vietoje to jūs turėtumėte peržiūrėti kaminais prekiaujančių bendrovių tinklalapius, tokius kaip https://kaminai24.lt. Tokio sprendimo atveju kaminai galėtų būti pasirinkti daug paprasčiau. Juolab, kad tuomet kaminai būtų pasirenkami sistemingai, įvertinant daug svarbios ir aktualios informacijos, kuri įprastai būna pateikiama ties kiekvienu vartotojams siūlomu kamino modeliu. Todėl akivaizdu, kad statant savo nuosavą namą interneto ignoruoti tikrai nevertėtų nei vienam iš mūsų.

Kokia priežiūra reikalinga kaminams?

Įrengtas namuose kaminas gali suteikti daugybę teigiamų emocijų, tačiau yra nedidelė kaina, kurią reikia mokėti, norint kad jis visada gražiai atrodytų ir tarnautų ilgus metus, verta juo pasirūpinti ir tinkamai prižiūrėti. Juk tai nėra vien šilumos šaltinis, bet ir vienas iš esminių interjero elementų. Nevalant ir nesiimant reikiamų veiksmų, jau po kelių aktyvesnio naudojimo mėnesių jis atrodys tiesiog neatpažįstamai. Taip atsitinka dėl to kad, malkos ir kitas iš medienos pagamintas kuras nesudega visiškai ir palieka nemažai suodžių ir pelenų. Jei jų nešalinti laiku, tai kaminas praras savo išvaizdą ir sukels daugybę nepatogumų. Tam, kad būtų patogiau rūpintis savo kaminu, galima naudoti keliais įrankiais, tokais kaip žarsteklis, žnyplės malkoms, ugniai atsparios pirštinės, šepetys ir samtelis ugniakuro valymui. Visos šios priemonės turėtų būti laikomos šalia kamino.

Kaminus reikia reguliariai valyti ir nevertėtų šio darbo atidėti vėlesniam laikui. Dažniausias teks kovoti su suodžiais, kurie nusėda ant ugniakuro sienelių, tam kad valymas nebūtų sudėtingu, rekomenduojama kaskart kaminui ataušus, išvalyti pelenus, o bent kartą per mėnesį išvalyti visas kamino vidine sieneles ir stiklą. Valyti galima naudojant specialias priemones, skirtas kaminų valymui. Taip pat nereikėtų pamiršti ir apie išorę, net ir tuomet kai ji atrodys pakankamai švari, ypač jei kaminas yra sudėtas iš plytų. Taip pat reikia pastoviai stebėti, kad kamino korpuse neatsirastų jokių plyšių, per kuriuos karštas oras kartu su smalkėmis galėtų veržtis tiesiai į patalpas. Tinkamai prižiūrimas kaminas visada atrodys švariai, bus tvarkingas ir džiugins ne tik šeimininkų akis, bet ir sukurs namuose nepakartojamą, autentišką atmosferą ir visai šeimai leis džiaugtis nuostabiomis akimirkomis.

Keramikinių kaminų statybos ypatumai

keramikiniai kaminai

Reikalingas geras, bet nebrangus kaminas naujai statomam namui Vilniaus rajone. Namas dviaukštis, katilinė numatoma pirmame aukšte. Ką ir už kiek galite pasiūlyti?

keramikiniai kaminaiKlausia Jonas iš Vilniaus rajono savo laiške parduotuvės Kaminai24.lt administracijai. Aišku, jonas nėra kvailas ir tokius pat laiškus išsiuntė dar kelioms įmonėms, prekiaujančioms kaminais ir juos montuojančioms. Jei Jonas būtų gudresnis, jis iš karto būtų pamatęs ir kainas, kurios pateikiamos viešai.

Keramikiniai kaminai yra gana standartizuota konstrukcija, kaip ir lietvamzdžiai. Galima įsigyti standartinių detalių ir kaminą statyti pačiam, bet to nerekomenduojama daryti dėl vienos paprastos priežasties – draudimo kompanijų reikalavimo. Jei namus apgaubs liepsna ir bus sugadinta daug turto, draudimo kompanijos iš karto klaus, kas montavo kaminą. Jei pats šeimininkas su draugų kompanija, draudimo išmokas bus galima pamiršti. Tik aukštos kvalifikacijos kaminų meistrai, turintys ilgametę patirtį ir nuolatos žinias gilinantys kaminų gamintojų seminaruose ir mokymuose gali tinkamai sumontuoti kaminą. Detalėms juk suteikiama net 30 metų garantija. Jei jau patys montuojate, tai gal ir blokelius iš betono pasidarysite, susikalę iš lentučių ir faneros pora ruošinių betonui lieti? – juokauja kaminus parduodančių firmų atstovai.

Grįžkime prie Jono užklausos. Jonas nepastebėjo, o gal net nenorėjo gaišti laiko naršydamas po puslapį, kad keramikiniai kaminai yra skirstomi pagal 2 kriterijus:

  1. Dūmtraukio įdėklo skersmuo. Tai specialaus šamotinio vamzdžio – dūmtraukio įdėklo skersmuo. Standartiniai matmenys yra 160, 180 ir 200 mm skersmens.
  2. Blokeliai su angomis. Galimi trijų rūšių blokeliai – tik su anga įdėklui, su viena ventiliacijos anga arba su dviem ventiliacijos angomis. Jos skirtos oro padavimui į katilą.

Trečias svarbus kriterijus yra kamino aukštis. Jei namas dviejų aukštų, katilinė pirmame aukšte, tai greičiausiai reikės 3 metrų pirmam aukštui +3 metrų antram ir +1 metro virš stogo. Iš viso reikės 7 metrų aukščio kamino, kuris minėtoje el. parduotuvėje kainuoja 445 eur (200 mm skersmens įdėklas su vienguba ventiliacijos anga).

Aišku, montavimo darbai eina atskirai, nes neaišku, su kokiais iššūkiais susidurs montuotojai. Kartais jiems tenka ir perdangą kirsti ir su jau pastatytu stogu tvarkytis. Kaminas statomas gana greitai, tačiau reikia viską daryti kruopščiai ir atsakingai – klaidos kaina yra milžiniška, tad montuotojai deda visas pastangas, kad kaminas būtų pastatytas taip, kaip reikia.

 

Greitai montuojami metaliniai dūmtraukiai

dūmtraukiaiMetalinių kaminų sistemos ir dūmtraukiai šių dienų gyventojams pateikia itin priimtiną ir ekonomišką sprendimą gyvenamiesiems namams. Kai aplinkybės neleidžia taikyti pažangių keramikinių kaminų sistemos, vieninteliu tinkamu pasirinkimu tampa būtent tokių racionalesnių dūmtraukių sistemos. Plieninio kamino ir dūmtraukio įrengimas yra nepaprastai svarbus siekiant atnaujinti pastatus, atsižvelgiant į konstrukcijos svorį ir įrengimo kaštus.

Keramikinių kaminų sistemos ne visuomet pateikia geriausią ir priimtiniausią sprendimą gyvenamųjų namų atnaujinimui. Daugeliu atvejų, būtent metaliniai kaminai gali pasiūlyti kur kas patrauklesnį kamino sprendimą. Tai nepaprastai aktualu, kai reikia sumontuoti laikinus arba pristatomuosius kaminus, kur svarbus konstrukcijos svoris ir kiti su įrengimu susiję kaštai. Keramikinio kamino svoris yra gerokai didesnis ir jį ne visur galima montuoti, tad metalinio kamino pasirinkimas tampa kur kas lankstesnis ir labiau priimtinesnis. Nors tai ir nėra itin pažangus sprendimas, tačiau jis namo gyventojams leidžia pasiūlyti ekonomiškesnę ir lankstesnę išeitį.

Nerūdijančio plieno kaminai ir dūmtraukiai gali būti pritaikomi įvairių sprendimų įgyvendinimui. Tokio tipo kaminai būna įvairių formų, dydžių ir išmatavimų, todėl juos montuoti įprasta tiek namo viduje, tiek išorėje, jiems nereikia pamato, tad šių kaminų įrengimas žymiai paprastesnis. Būtent todėl tai yra vienos populiariausių kokybiškų kaminų sistemos, kurias renkasi nepaprastai didelė dalis gyventojų, siekianti greito ir ekonomiškai palankios kamino ir dūmtraukio sistemos. Nerūdijančio plieno kaminai dažnai įrengiami renovuojamuose pastatuose, kur juos lengva pritaikyti prie planuojamo įrengti židinio.

Daugelis specialistų pastebi, kad žmonės, besidomintys dūmtraukių sistemomis, ne visuomet puikiai supranta, kodėl plieniniai dūmtraukiai ir jų sistemos yra geresnis ir naudingesnis pasirinkimas nei keramikinių dūmtraukių sistemos. Atsižvelgti reikia ne vien į kainą ir technikos montavimą, bet ir galimybę keisti ar pritaikyti dūmtraukius ir kaminų sistemas prie planuojamų pokyčių, pavyzdžiui montuojamo židinio. Ne visi gyvenamųjų namų gyventojai puikiai supranta ir suvokia įvairių dūmtraukių sistemos sandarą ir jų veikimo principą, tad prieš pasirenkant geriausią sistemą aktualu pasikonsultuoti su profesionalais.

Taigi, metaliniai kaminai ne vienam gyventojui pateikia itin puikų ir ekonomiškai naudingą kaminų sistemos sprendimą, kurio dėka galima lengvai įgyvendinti užsibrėžtus renovacijos planus ar planuojamą naujai įrengti židinį su dūmtraukio sistema.

Nerūdijančio plieno kaminai – apsauga nuo kondensato ir gaisro

nerūdijančio plieno kaminaiVis daugiau žmonių domisi, kas per daiktas tie nerūdijančio plieno kaminai. Tradiciniai mūriniai sukelia nemažai problemų, tad imama ieškoti alternatyvų. Tokių, kurios vertos protingo sprendimo vardo.

Šiluma – kiekvieno iš mūsų poreikis. Jau rudeniui pradėjus rodyti savo kaprizus, imame kurti krosnį. Lietingas lapkritis įsiūbuoja, vėliau jį pakeičia sniegas ir minusinė temperatūra. Laukams pabalus ir termometro skalei pranešant vis daugiau šalčio, jaukumo nelieka ir kambaryje. Dėl to nei vieni namai neįsivaizduojami be šildymo sistemos. Tačiau esant bet kokiems defektams šildymo procesas tampa atgrasus. Katilo kūrimas pasidaro kaip bausmė, išeikvojanti nemažai laiko ir pastangų. Civilizuotame pasaulyje taip neturėtų būti. Jei sukurta puikių šildymo sprendimų, jais ir reikėtų naudotis. Daugybė žmonių tai suprato. Koks rezultatas? Kaminų įdėklai dabar ne kokia nors naujiena, o įprastas reiškinys.

Viena iš priežasčių, dėl kurios nerūdijančio plieno kaminai pranašesni už į pensiją išleidžiamus mūrinius, yra kondensato kaupimasis. Primityvios konstrukcijos dūmtraukiuose gyvuoja kondensato susidarymo tikimybė. Atrodytų, kas čia tokio, paprasčiausias skystis. Tačiau taip galvojama iki elementaraus užuodimo. Ėmus smirdėti namams, tenka kuo greičiau ieškoti sprendimo. Ir juo tampa tie patys minėtieji kaminų įdėklai. Kadangi jie pagaminti iš plieno, atlieka skydo funkciją. Plieninio kamino įkaitimui pakanka keliasdešimt kartų mažiau laiko nei tradicinio plytinio įkaitimui. Dėl to kondensatui tiesiog nelieka laiko atsirasti. O jeigu jis pasirodo, pro plieną neprasiskverbia ir kaminui nedaro jokios žalos. Jis kaupiasi kokioje specialioje talpoje ir tiek. Nelieka kamino ardymosi grėsmės.

Žvelgiant į ateitį, nerūdijančio plieno kaminus galima pavadinti optimaliu sprendimu, kadangi užkertamas kelias nemažoms išlaidoms. Čia tinka tiek patarlė „skūpus moka du kartus“, tiek „devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“. Ir teisingos investicijos suvokimas, ir atsakingas sistemos įrengimas yra prioritetai, tad šie posakiai pataiko į dešimtuką.

Visų pirmiausia yra saugumas. Tinkamai įrengti kaminų dėklai – tai prevencija nuo gaisro. Viena to priežasčių – didelis plieno atsparumas. Ši medžiaga atlaiko didžiulį karštį ir dėl to vertinama aukštais balais. O jei paklaustume specialistų nuomonės, šie kalbėdami apie kaminų įdėklus taip pat neabejotinai keltų nykštį į viršų.