Jei pasirenkama statyti namą: ką svarbu žinoti

Atėjo metas pagalvoti apie tai, kur gyvensite toliau – nuosavame name, kurį pastatysite patys nuo pagrindų, ar name, kurį įsigysite jau pastatytą? Be abejo, tai yra pakankamai didelė dilema, kurią išspręsti nėra jau taip paprasta. Tiek vienas, tiek ir kitas sprendimas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Ir viskas labai tiesiogiai priklauso nuo to, kokie yra jūsų pagrindiniai lūkesčiai ir numatyti tikslai. Be to, tam didžiulės įtakos turi ir laikas bei jūsų biudžetas, kurį esate numatę skirti savo nuosavam namui.

Tačiau jei jūs visuomet svajojote gyventi nuosavame name, kuris nepriekaištingai atitinka jūsų individualų skonį, nepamirškite, kad nuosavo namo statybos būtų vienintelis ir pats efektyviausias sprendimas. Tokio sprendimo atveju jūs galėtumėte savo namą statyti atsižvelgiant į tai, kokie yra jūsų keliami reikalavimai. Tuo tarpu, jei jūs įsigytumėte jau pastatytą namą, jums tektų susitaikyti, kad tam tikri dalykai nebūtų visiškai tokie, kokių jūs norėjote.

Taigi, šiandien taip pat yra pastebima, kad daugybė žmonių pasirenka nuosavą namą statyti nuo pagrindų. Ir nors tai atima nemažai laiko ir pareikalauja labai didelių pastangų, tokiais atvejais žmonės gali pasistatyti savo svajonių namą.

Ar nuosavo namo statybos yra pigesnis pasirinkimas?

Kai žmonės nori pasirinkti statyti savo pirmąjį nuosavą namą, labai dažnai jie svarsto, kas yra pigiau – jį statyti patiems, ar pirkti jau pastatytą namą. Tačiau iš tikrųjų nėra vienareikšmiško atsakymo, kadangi kiekvienas žmogus į namo statybas žvelgia skirtingai. Vieni leidžia sau pasitelkti pakankamai prastos kokybės sprendimus, o tuo tarpu kiti jokiu būdu negali sau leisti įsigyti bent šiek tiek prastesnių medžiagų ir renkasi tik tai, kas yra kokybiškiausia ir šiuolaikiškiausia. Taigi, kaina tiesiogiai priklauso ir nuo jūsų lūkesčių bei pasirenkamų sprendimų.

Kaip rinktis statybines medžiagas?

Šis klausimas yra labai svarbus, tačiau atsakymas į jį yra labai paprastas, kadangi šiandien statybinių medžiagų pasirinkimas lengviausiai ir efektyviausiai gali būti atliekamas ne kaip kitaip, o būtent internetu. Ir tikrai nėra svarbu, kokių medžiagų jūs ieškotumėte ir kokių medžiagų jums reikėtų.

Internetas mums suteikia daug didesnę pasirinkimo laisvę ir padeda sutaupyti gerokai daugiau lėšų neaukojant kokybės. Pavyzdžiui, jei reikia kamino, neturėtumėte blaškytis ir keliauti iš vienos statybinių medžiagų parduotuvės į kitą. Vietoje to jūs turėtumėte peržiūrėti kaminais prekiaujančių bendrovių tinklalapius, tokius kaip https://kaminai24.lt. Tokio sprendimo atveju kaminai galėtų būti pasirinkti daug paprasčiau. Juolab, kad tuomet kaminai būtų pasirenkami sistemingai, įvertinant daug svarbios ir aktualios informacijos, kuri įprastai būna pateikiama ties kiekvienu vartotojams siūlomu kamino modeliu. Todėl akivaizdu, kad statant savo nuosavą namą interneto ignoruoti tikrai nevertėtų nei vienam iš mūsų.

Keramikinių kaminų statybos ypatumai

keramikiniai kaminai

Reikalingas geras, bet nebrangus kaminas naujai statomam namui Vilniaus rajone. Namas dviaukštis, katilinė numatoma pirmame aukšte. Ką ir už kiek galite pasiūlyti?

keramikiniai kaminaiKlausia Jonas iš Vilniaus rajono savo laiške parduotuvės Kaminai24.lt administracijai. Aišku, jonas nėra kvailas ir tokius pat laiškus išsiuntė dar kelioms įmonėms, prekiaujančioms kaminais ir juos montuojančioms. Jei Jonas būtų gudresnis, jis iš karto būtų pamatęs ir kainas, kurios pateikiamos viešai.

Keramikiniai kaminai yra gana standartizuota konstrukcija, kaip ir lietvamzdžiai. Galima įsigyti standartinių detalių ir kaminą statyti pačiam, bet to nerekomenduojama daryti dėl vienos paprastos priežasties – draudimo kompanijų reikalavimo. Jei namus apgaubs liepsna ir bus sugadinta daug turto, draudimo kompanijos iš karto klaus, kas montavo kaminą. Jei pats šeimininkas su draugų kompanija, draudimo išmokas bus galima pamiršti. Tik aukštos kvalifikacijos kaminų meistrai, turintys ilgametę patirtį ir nuolatos žinias gilinantys kaminų gamintojų seminaruose ir mokymuose gali tinkamai sumontuoti kaminą. Detalėms juk suteikiama net 30 metų garantija. Jei jau patys montuojate, tai gal ir blokelius iš betono pasidarysite, susikalę iš lentučių ir faneros pora ruošinių betonui lieti? – juokauja kaminus parduodančių firmų atstovai.

Grįžkime prie Jono užklausos. Jonas nepastebėjo, o gal net nenorėjo gaišti laiko naršydamas po puslapį, kad keramikiniai kaminai yra skirstomi pagal 2 kriterijus:

  1. Dūmtraukio įdėklo skersmuo. Tai specialaus šamotinio vamzdžio – dūmtraukio įdėklo skersmuo. Standartiniai matmenys yra 160, 180 ir 200 mm skersmens.
  2. Blokeliai su angomis. Galimi trijų rūšių blokeliai – tik su anga įdėklui, su viena ventiliacijos anga arba su dviem ventiliacijos angomis. Jos skirtos oro padavimui į katilą.

Trečias svarbus kriterijus yra kamino aukštis. Jei namas dviejų aukštų, katilinė pirmame aukšte, tai greičiausiai reikės 3 metrų pirmam aukštui +3 metrų antram ir +1 metro virš stogo. Iš viso reikės 7 metrų aukščio kamino, kuris minėtoje el. parduotuvėje kainuoja 445 eur (200 mm skersmens įdėklas su vienguba ventiliacijos anga).

Aišku, montavimo darbai eina atskirai, nes neaišku, su kokiais iššūkiais susidurs montuotojai. Kartais jiems tenka ir perdangą kirsti ir su jau pastatytu stogu tvarkytis. Kaminas statomas gana greitai, tačiau reikia viską daryti kruopščiai ir atsakingai – klaidos kaina yra milžiniška, tad montuotojai deda visas pastangas, kad kaminas būtų pastatytas taip, kaip reikia.