Nerūdijančio plieno kaminai – apsauga nuo kondensato ir gaisro

nerūdijančio plieno kaminaiVis daugiau žmonių domisi, kas per daiktas tie nerūdijančio plieno kaminai. Tradiciniai mūriniai sukelia nemažai problemų, tad imama ieškoti alternatyvų. Tokių, kurios vertos protingo sprendimo vardo.

Šiluma – kiekvieno iš mūsų poreikis. Jau rudeniui pradėjus rodyti savo kaprizus, imame kurti krosnį. Lietingas lapkritis įsiūbuoja, vėliau jį pakeičia sniegas ir minusinė temperatūra. Laukams pabalus ir termometro skalei pranešant vis daugiau šalčio, jaukumo nelieka ir kambaryje. Dėl to nei vieni namai neįsivaizduojami be šildymo sistemos. Tačiau esant bet kokiems defektams šildymo procesas tampa atgrasus. Katilo kūrimas pasidaro kaip bausmė, išeikvojanti nemažai laiko ir pastangų. Civilizuotame pasaulyje taip neturėtų būti. Jei sukurta puikių šildymo sprendimų, jais ir reikėtų naudotis. Daugybė žmonių tai suprato. Koks rezultatas? Kaminų įdėklai dabar ne kokia nors naujiena, o įprastas reiškinys.

Viena iš priežasčių, dėl kurios nerūdijančio plieno kaminai pranašesni už į pensiją išleidžiamus mūrinius, yra kondensato kaupimasis. Primityvios konstrukcijos dūmtraukiuose gyvuoja kondensato susidarymo tikimybė. Atrodytų, kas čia tokio, paprasčiausias skystis. Tačiau taip galvojama iki elementaraus užuodimo. Ėmus smirdėti namams, tenka kuo greičiau ieškoti sprendimo. Ir juo tampa tie patys minėtieji kaminų įdėklai. Kadangi jie pagaminti iš plieno, atlieka skydo funkciją. Plieninio kamino įkaitimui pakanka keliasdešimt kartų mažiau laiko nei tradicinio plytinio įkaitimui. Dėl to kondensatui tiesiog nelieka laiko atsirasti. O jeigu jis pasirodo, pro plieną neprasiskverbia ir kaminui nedaro jokios žalos. Jis kaupiasi kokioje specialioje talpoje ir tiek. Nelieka kamino ardymosi grėsmės.

Žvelgiant į ateitį, nerūdijančio plieno kaminus galima pavadinti optimaliu sprendimu, kadangi užkertamas kelias nemažoms išlaidoms. Čia tinka tiek patarlė „skūpus moka du kartus“, tiek „devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk“. Ir teisingos investicijos suvokimas, ir atsakingas sistemos įrengimas yra prioritetai, tad šie posakiai pataiko į dešimtuką.

Visų pirmiausia yra saugumas. Tinkamai įrengti kaminų dėklai – tai prevencija nuo gaisro. Viena to priežasčių – didelis plieno atsparumas. Ši medžiaga atlaiko didžiulį karštį ir dėl to vertinama aukštais balais. O jei paklaustume specialistų nuomonės, šie kalbėdami apie kaminų įdėklus taip pat neabejotinai keltų nykštį į viršų.