Paskolos būsto remontui: specialistai paneigia klaidinančius mitus

Namų pirkėjams ir būsto savininkams, planuojantiems atnaujinti ar remontuoti nekilnojamąjį turtą (namą, butą, kitą statinį) paskolos būsto remontui ar renovacijai gali būti puiki priemonė, kuri padės lengviau valdyti finansus ir visus darbus atlikti vienu metu. Deja, nemažą dalį būsto savininkų nuo paskolų atbaido mitai. Kokie jie?

Paskola būsto remontui, renovacijai, kurią galima įsigyti visoje Lietuvoje, leidžia tiek būsto, tiek atliktų darbų išlaidas padengti iš vienos žemos palūkanų normos pirmosios būsto paskolos.

Kadangi paskolos renovacijai yra rečiau nei įprastesnė hipoteka, kai paskolos suma yra pagrįsta procentine būsto vertės uždarymo metu, vartotojai ir net pramonės specialistai gali sukelti daug painiavos dėl šių produktų.

Pats metas panagrinėti ir paneigti kai kuriuos paplitusius mitus apie paskolą būsto renovacijai:

  1. Paskola teikiama tik savininko nekilnojamam turtui, kuriame jis gyvena.

Nors tinkamumo reikalavimai skiriasi priklausomai nuo programos, kai kurios renovacijos paskolos neapsiriboja tik pagrindinėmis gyvenamosiomis vietomis. Paskolos būsto remontui Lietuvoje gali būti prieinamos kitiems objektams ir investiciniam turtui, taip pat paskola suteikiama ir tokiu atveju, kai NT priklauso keliems savininkams.

  • Namuose turi būti daug nuosavybės

Tai dažnas nesusipratimas, nes lietuviai dažnai galvoja, kad paskolos būsto remontui suma turi būti pagrįsta būsto verte prieš baigiant renovaciją. Tiesą sakant, net jei uždarymas vyksta prieš pradedant darbą, paskolos sumoje atsižvelgiama į tai, kiek būstas bus vertas, kai bus baigti visi projektai. Vieno vieneto pagrindinei gyvenamajai vietai galima pasiskolinti iki 95 procentų užbaigtos vertės. Didžiausia leistina paskolos suma mažėja daugiabučiams būstams, antriesiems namams ir investicijoms.

  • Paskolos būsto remontui padengia tik būtinus remonto darbus.

Tiesa, paskolą renovacijai galima panaudoti tokių projektų, kaip naujo stogo įrengimas, pamatų taisymas ar sugedusio nuotekų įrenginio keitimas, išlaidoms padengti – nuosavybės elementų, kurie yra labai svarbūs, kad jis būtų saugus ir tinkamas gyventi. Tačiau taip pat galima atlikti atnaujinimus ir patobulinimus, kurie padidins namų vertę ir pavers juos malonesne vieta gyventi. Pavyzdžiui, pilnai suremontuoti virtuvę, pridėti papildomą kambarį arba sutvarkyti galinį kiemą. Naudodami paskolą renovacijai, namų ir butų savininkai gali finansuoti net prabangius projektus, tokius kaip baseinas, lauko virtuvė ar teniso kortas.

Paskolos remontui Kauno regione

Galvojate atnaujinti savo namus ar įsirengti naujus, atliekant remontą, tačiau tam neturite pakankamai pinigų? Tai ne problema, galite kreiptis dėl paskolos remontui, kurią galėsite grąžinti jums patogiu terminu, mokant nustatyto dydžio įmokas kartą per mėnesį.

Paraišką dėl paskolos remontui galite pateikti ir internetu Kaune. Tai padaryti galite tokiu atveju, jei esate pilnametis Lietuvos Respublikos pilietis, turintis nuolatinį darbą ir pastovias pajamas. Pateikus paskolą remonto darbams atlikti gali prireikti ir papildomų dokumentų. Taip pat reikės pateikti ir asmens tapatybės kortelę ar pasą bei nekilnojamojo turto nuosavybės dokumentus.

Dėl paskolos kreditui rekomenduojama kreiptis bent į kelias finansines institucijas ar bankus, tuomet gavus pasiūlymus, galėsite įvertinti savo galimybe ir išsirinkti tinkamiausią variantą. Reiktų atkreipti dėmesį į tai kokios metinės palūkanos yra siūlomos, nes nuo to priklausys kokia bus galutinė paskolos remontui suma, kurią jums reikės grąžinti sutartu terminu. Be to, reikėtų pasidomėti ir sutarties sąlygomis, ypač ta dalimi, kur nurodoma kokie administraciniai ir kiti mokesčiai bus taikomi. Galima paskolą grąžinti ir anksčiau nurodyto termino, už tai nėra taikomos jokios nuobaudos.

Pasinaudoti paskola remontui galite ne vieną kartą, svarbu, kad prieš tai būtų įvykdyti finansiniai įsipareigojimai, nes kitaip gali kilti problemų, norint gauti reikalingą sumą. Taip galėsite pilnai įsirengti namus ir džiaugtis jų jaukumu. O jei taip nutiko, jog iškilo nenumatytų finansinių sunkumų ar praradote darbą, tuomet yra galimybė pasinaudoti gautos paskolos refinansavimo paslauga. Tokiu būdu kredito bendrovė perima jūsų finansinius įsipareigojimus ir įsipareigoja mokėti nustatytą mėnesinę įmoką jūsų bankui ar kitai finansinei institucijai, išdavusiai paskolą, reikalingą jūsų namų remontui.

Studentai skolinasi pinigus

vartojimo paskolaDirbantiems, ne tėvų išlaikomiems studentams taip pat dažnai reikalinga vartojimo paskola. Kam skolinasi studentai, kokiems poreikiams jiems labiausiai prireikia finansavimo?

Julija

Man paprastai paskola pasitarnauja tada, kai ima baigtis paprastoms vartojimo reikmėms skirti pinigai. Matote, taip gyvenu, kad dirbu puse etato, studijuoju. Tų pinigų tikrai labai mažai, todėl visada vasarą važiuoju papildomai padirbėti užsienyje. Laikas bėga greit, o pinigai išsileidžia dar greičiau. Ir kiekvieną balandžio mėnesį mintyse imu girdėti T. S. Elioto eilėraštį „April is the cruelest month…“, kadangi man iš tiesų žiaurumas žvelgia į akis. Tada vartojimo paskola išgelbėja, leidžia pasimaitinti normaliau, o ne kruopomis. Būnu jau viską išleidusi. Kai pasiskolinu, tai užtenka, be to, nusiperku ir bilietus kitai vasaros kelionei į užsienį, kur planuoju kažką dirbti. Žinau, kad ne aš viena taip gyvenu. Visgi, man smagu žinoti, kad galiu pati pasinaudoti vartojimo paskola, tačiau labai gaila tų, kurie sau neleidžia tokios prabangos. Matote, tam, kad būtų skiriama paskola, privalai turėti kažkokias pajamas. Kai kurie studentai nedirba, arba dirba kažką nelegaliai, daug mokosi, o pinigų jiems tikrai reikia toms pačioms gyvybinėms būklėms patenkinti, kaip ir visiems kitiems. Taigi, nieko keisto, kad paskui tokios susidaro situacijos, kai visi verkia, jog sunku pragyventi Lietuvoje. Jei būtų mano valia, vartojimo paskola būtų suteikiama kiekvienam. Kita vertus, ta vartojimo paskola turbūt paskui dingtų be žinios, niekas jos negrąžintų, ir mano verslas bankrutuotų.

Rimas

Man kartą vartojimo kreditai buvo naudingi, kai turėjau susimokėti už skolų perlaikymą. Šiaip esu geras studentas, o vartojimo paskola internetu niekada neatrodė kaip dalykas, kurio prireiks. Tačiau aš daug dirbu, pats save išsilaikau. Natūralu, kad kai būna taip, tai kažko arba daug ko tiesiog nespėji. Niekada nenorėjau, kad taip nutiktų, tačiau neišlaikiau iš antro karto kai kurių tiksliųjų mokslų egzaminų. Taigi, vartojimo paskola skaiciuokle man suskaičiavo sąlygas, kiek galiu pasiskolinti. Iš tiesų net nusistebėjau, nes visai nemažai galiu pasiskolinti – pasirodo, pakankamai uždirbu, kad ir vartojimo paskola SEB  banke, ir greitųjų kreditų teikimo bendrovių man būtų išduota. Tai su džiaugsmu dabar matau, kad mano skolos jau yra grąžinamos. Dabar ir dėl mokslo esu ramus, nes jau perlaikiau egzaminus, rezultatai geri. O dirbti galbūt teks mažiau, nes pradėsiu pagaliau programuoti už pinigus, tai yra gerai apmokamas darbas, ir aš galėsiu daug padaryti su juo to, galėsiu daugiau uždirbti per trumpą laiką, taigi, man liks laiko ir studijoms. Tikiuosi. O vartojimo kreditas greitai bus parduotas.

Rita

Man viską teko nuo pat pradžių pradėti vienai. Iš pradžių tėvai sakė, kad likčiau gimtame mieste. Paskui sutiko išleisti mokytis į Kauną ir sakė, kad kas mėnesį šiek tiek man sumokės. Galų gale, dabar, jau ne viena Danske banko vartojimo paskola paimta. Vasaromis važinėju į Ispaniją dirbti, tačiau šiaip man tai nėra labai lengva. Toks gyvenimas, kai tau niekas nepadeda, kai turi kapstytis pats, visada yra šiek tiek sunkesnis. Tačiau kitiems ir dar didesnė reikalinga vartojimo paskola Swedbank, kiti ir namus užstato. Aš esu tokioje gana vidutinėje padėtyje, ir man nėra labai blogai, tik sunku. Kita vertus, žinau, kad tokie žmonės, kaip aš, anksčiau suauga, dėl to daugiau pasiekia, išmoksta vertinti savo laiką ir visą gyvenimą gyventi prasmingiau.

Kreditai būsto remontui – protingiausias sprendimas, jei trūksta lėšų

kreditaiSakoma, kad namai yra mūsų tvirtovė, kitaip tariant, vieta, kurioje mes jaučiamės saugiausiai, jaukiausiai, į kurią visuomet malonu grįžti ir iš kurios kartais net nesinori išeiti. Tačiau, kad namai būtų tokia vieta kartais reikia įdėti nemažai darbo juos sutvarkant ir apstatant taip, kad jie atitiktų jų savininko skonį, kad būtent jam juose būtų malonu gyventi. Gali atrodyti, kad tai nėra labai sunki užduotis, nes svarbiausia, kad būstas būtų patogus, tačiau buto ar namo apdaila su kiekvienais metais sensta, o kartais tenka įsikraustyti į ne itin kokybiškai sutvarkytas patalpas, o juk kai lupasi tapetai ar dažai, pro stogą pradeda sunktis vanduo, o vonioje atsiranda pelėsis, namuose sėdėti pasidaro nebe taip malonu ir gera. Tokiu atveju ateina laikas namų remontui.

Kartais namų remontą nesunku atlikti ir patiems savininkams, pavyzdžiui, jei tereikia perdažyti kelis nedidelius plotus, tačiau kartais tenka keisti ir kelių kambarių tapetus, grindis, pertinkuoti ir perdažyti lubas, pakeisti plyteles vonios kambariuose ir virtuvėje, o toks remontas gali būti ne tik labai ilgas ir sudėtingas, bet ir brangus. Juk tokiu atveju sunku bus apsieiti be statybininkų pagalbos, teks pirkti daug naujų medžiagų. Tačiau, jei jūsų namams bergždžiai reikia remonto, o sąskaitoje švilpauja vėjai, nereikia nusiminti, nes jums gali padėti tokia paslauga kaip kreditai. Jei žmogaus pajamos yra pastovios, jis turi pastovų darbą legalioje firmoje, jam kreditai bus tikrai nesunkiai suteikiami. Nors remontai palyginus yra brangūs, tačiau jų kainos tikrai negalima lyginti su naujos mašinos ar naujo buto kaina, todėl paprastai remontams užtenka ir terminuotų kreditų, kurių suma neviršija keliasdešimties tūkstančių litų, o grąžinimo terminas – dešimties metų. Tokie kreditai yra išduodami beveik visuose komerciniuose bankuose, kartais tokias paslaugas gali suteikti ir greitieji kreditai, todėl kiekvienas gali pasirinkti sau patogų pinigų skolinimosi variantą. Taigi, geriau nelaukti dar keletą metų taupant pinigus, o pasiimti kreditą, kuris padės jums išpildyti jūsų svajones ir vėl tvarkingai bei patogiai gyventi.