Apie ką reikia pagalvoti išsinuomojus būstą?

internetas

Būsto nuoma yra visiškai nesvetimas dalykas daugeliui jauno amžiaus žmonių, kai jie nori ar turi palikti tėvų namus ir ieškotis stogo kitur. Vis dėlto, daugeliui atrodo, kad didžiausias galvos skausmas yra tik paties būsto paieškos ir jo išsinuomojimas, tačiau  yra keletas aspektų apie kuriuos reikia gerai pagalvoti net ir išsinuomojus gyvenamąją patalpą, kokie jie?

Daiktų susipirkimas

Faktas, kad atvažiavę į būstą nerasite norimų daiktų, o dažnai juos teks susipirkti. Kokius daiktus turėsite nusipirkti išsinuomoję butą?

  1. Patalynė. Tikriausiai patalynės nuomojamame bute tikrai nebus, bet ir patys tikriausiai nenorėtumėte miegoti jau miegotuose pataluose, todėl ją įsigyti jums būtinai reikės. Pasirūpinkite ne tik antklodėmis ar pagalvėmis, bet ir kuo jas užvilkti, pirkdami atsižvelkite į matmenis.
  2. Indai. Jeigu planuojate gaminti, gerti kavą rytais – būtinai įsigykite indus ir stalo įrankius. Jums jų prireiks ir tuo atveju, jeigu virtuvėje būnate retai.
  3. Valymo priemonės. Valymo priemonių jums tikrai reikės. Pasirūpinkite įvairiais skysčiais tualetui, voniai, virtuvei valyti, grindims plauti. Įsigykite grindų plovimo šluotą, skudurą, dulkių šluostę, juk norite gyventi švariai ir tvarkingai, ar ne?

Žinoma, šių daiktų sąrašas yra ne galutinis, nusipirkite naujoje vietoje viską, ko jums prireiks savarankiško gyvenimo pradžiai.

Interneto ir televizijos įsivedimas

Kiekvienas jaunas žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo be interneto. Vieniems jis yra gyvenimo palydovas, kiti juo naudojasi tik tam tikrais atvejais, tačiau jis vis tiek yra neatskiriama dalis, naudojama darbiniais ar mokslo tikslais. https://internetas-namams.lt galite plačiau pasiskaityti apie Lietuvoje dirbančius interneto ir televizijos tiekėjus, jų siūlomas kainas ir interneto tipus. Vis dėlto, jeigu sunku tai padaryti pačiam, visada galite kreiptis į https://internetas-namams.lt dirbančius specialistus, kurie objektyviai įvertina jūsų poreikius ir gyvenamoje vietoje savo paslaugas teikiančius interneto tiekėjus, jų pasiūlymus. Visa tai padarę jie randa geriausią interneto tipo galimybę, kurią jums pateikia ir rekomenduoja rinktis.

Tai tik keletas aspektų, apie kuriuos reikia pagalvoti išsinuomojus būstą. Tačiau šie aspektai labai svarbūs norint gyventi pilnavertį gyvenimą ir mėgautis visomis jo teikiamomis galimybėmis.

 

 

Biuro baldų nuoma – Lietuvoje neįprasta paslauga

biuro baldu nuoma

Didelę dalį kiekvienos įmonės nuosavybės sudaro turimas inventorius. Į šią kategoriją įeina tiek ir įvairi kompiuterinė technika, tiek ir biuro baldai – darbo stalai, kėdės, įvairios dokumentų spintos. Dažniausiai įmonės net nesvarsto baldų nuomos klausimo, nes tai yra tiesiog neįprasta naujiena. Todėl įmonės išleidžia dideles pinigų sumas įsigyti įvairiems baldams, tikintis, kad jie bus ilgaamžiai ir tarnaus metų metus. Tačiau baldai juk dėvisi, o sumanius juos keisti – vėl laukia nenumatytos išlaidos.

Pagrindinis privalumas, kuriuo pasižymi biuro baldų nuoma – nuolat mokamas nuomos mokestis, kuris yra ženkliai mažesnis, nei perkamų baldų kaina. Nusidėvėjus baldams ne tik juos paprasta pakeisti naujais be papildomų didelių išlaidų, tačiau ir nereikia rūpintis, kur padėti senuosius baldus. Negana to – baldai, kaip ir kiti įrenginiai, vis tik laikui bėgant genda. Tačiau baldų nuomonės įmonės rūpinasi savo nuosavybe ir netgi taiso baldus. Kitaip tariant – nereikia rūpintis niekuo. Taip galima sutaupyti kiekvienai įmonei svarbias lėšas ir jas paskirstyti toms sritims, kurioms jos bus gerokai naudingesnės.

Žinoma, aplinka, kurioje dirba darbuotojai, daro didelę įtaką jų darbo našumui. Juk kiekvienas nori dirbti švarioje ir tvarkingoje aplinkoje su patogiais, nenudėvėtais, poreikius atitinkančiais baldais. Taigi naudojantis biuro baldų nuoma galima nebrangiai pagerinti ir įmonės rezultatus. Atrodo neįtikėtina, tiesa?  Tačiau įmanoma. Siekiant sukurti gerą atmosferą biure, derėtų išlaikyti stiliaus vientisumą. Perkant baldus yra sunku numatyti, kaip kis darbuotojų skaičius ateityje. Taigi prireikus įrengti papildomas darbo vietas, gali nutikti ne itin maloni situacija, kuomet tokio paties tipo baldų tiesiog nebeįmanoma  įsigyti. Tokiu atveju stengiamasi eiti tiesiog paprasčiausiu keliu – įsigyti mažiausiai išsiskiriančius baldus. Tačiau po poros tokių pirkinių biuro išvaizda akivaizdžiai pablogėja, o darbuotojai nebesijaučia savo darbo vietoje taip gerai, kaip anksčiau.

Reikia rūpintis ne tik įmonės rezultatais, tačiau ir darbuotojais bei jų darbo patogumo užtikrinimu. Aprūpinimas tinkamais ir patogiais baldais – viena ir būtinybių. O naudojantis inovatyviomis, vakarų šalyse paplitusiomis paslaugomis tai tampa itin paprasta. Tačiau ne tik dėl funkcionalumo, bet ir dėl užsakymų vykdymo greičio. Įprastai perkant baldus juos reikia užsisakinėti gerokai iš anksto, o baldų nuomos įmonės turi ką pasiūlyti ir tiems, kuriems baldų prisireikia nors ir sekančią dieną. Ir visiškai nesvarbu, ar reikalingi darbo stalai, dokumentų spintos, kėdės ar įvairios lentynos – viskas tarsi ranka pasiekiama.

Keltuvo nuoma: kokį pasirinkti?

keltuvo nuomaBokštelio (keltuvo) nuoma statybų metu yra nepamainomas pagalbininkas, kuris padeda greitai susidoroti su sunkiai įveikiamais darbais. Jais naudojantis net ir aukštai esančius darbus galima atlikti gana greitai ir paprastai. Pagal technines galimybes keltuvai smulkiau skiriami į tam tikras rūšis. Niekada su šia technika nesusidūrę asmenys paprasčiausiai nežino – koks geriausias. Tokiu atveju konsultacija su specialistu padeda teisingai pasirinkti.

Šakninio bokštelio nuoma reikalinga tuomet, kai į labai didelį aukštį reikia pakelti sudėtingus ir gana sunkius krovinius. Šie įrenginiai gali pasigirti turintys labai didelę jėgą, taigi puikiai susidoroja net ir labai didelėmis metalo plokštėmis arba plytomis. Kadangi gana lengvai galima pakelti labai didelį svorį – sutaupoma labai daug laiko.

Teleskopiniai krautuvai taip pat dažniausiai naudojami siekiant pakelti labai didelius daiktus, tačiau pašalinė jų savybė yra ta, kad nesunkiai padeda pasiekti net ir labai komplikuotas vietas. Jie puikiai tinka statybose, kurios jau įpusėjo ir pasiekti tam tikras vietas gali būti sunku.

Mobilūs keltuvai. Šio tipo įranga naudinga todėl, kad labai lengvai juda, taigi patogu, kuomet daiktą laikant tam tikrame aukštyje reikia pavažiuoti į šoną. Ne visa technika turi tokią galimybę. Tiesa, ne visada jos ir prireikia. Dažniausiai su judėjimo poreikiu susiduria jaunos komandos, kurioms paprasčiausiai sunkiau įvertinti padėtį ir numatyti ateities poreikius.

Krautuvai dar smulkiau skiriami pagal tam tikras charakteristikas. Net ir pats išrankiausias asmuo atras tokią techniką, kuri jam tinka. Tiesa, kuo daugiau kriterijų – tuo kaina dažniausiai kyla, tad prieš ieškodami keltuvo nuomai būtinai susipažinkite su kainoraščiais ir nuspręskite, kokią pinigų sumą galite skirti. Egzistuoja elektriniai, automatizuoti net ir triukšmo lygį kontroliuojantys bokšteliai, kurie skirti mažinti aplinkos taršą, netrukdyti žmonėms ir palengvinti statybininkų darbus.

Bokštelio arba kitaip keltuvo nuoma Lietuvoje yra labai populiari. Net ir pačios didžiausios statybininkų kompanijos nuomojasi, o ne perka techniką. Kodėl verta? Natūralu, kad tam tikros įrangos nereikia kiekvieną dieną, tad neverta investuoti milijonų į techniką, kuri vėliau tiesiog stovės garaže. O kad pasirinkta technika atliktų jai paskirtą darbą ir patenkintų Jūsų poreikius – renkantis pasikonsultuokite su profesionalu. Jis patars ir rekomenduos tai, kas Jums labiausiai tinka.

Mano namai – mano tvirtovė

Keli filosofiniai pasvarstymai apie namus.

namai kaime

Lietuviui labai svarbu turėti butą arba namą. Savo. Stengtis nesinuomoti, bet turėti nuosavą būstą. Tai nacionalinis bruožas, kurį lydi ir kiti bruožai – intravertiškumas, nesuvokimas apie nuosavybės svarbą, nemokėjimas skaičiuoti pinigų ir taupyti. Deja prisideda dar ir nesugebėjimas laikytis sutarčių. Visa tai verda dideliame katile, kuris trukdo lietuviams nuomotis namus, o ne visą gyvenimą juos statyti vergaujant bankams.

Pradėkime nuo to, kad labai sunku dabar gauti žemės. Tiksliau sakant, gauti ją lengva, bet perkelti iš vienos vietos į kitą – sunku. Pavyzdžiui, mano tėvai turi 3 hektarus žemės. Jiems realiai pakanka 1 hektaro. 1 galėtų laisvai parduoti (už simbolinį mokestį) man, o kitą hektarą broliui. Mes tą žemę galėtume persikelti ten, kur gyvename. Brolis į nedidelio provincijos miesto priemiestį, o aš į Vilniaus priemiestį. Suprantame, kad tiek pat nepavyktų, tačiau man reikia 10 arų, broliui – 30, o ne viso hektaro. Taigi, iškeisti į brangesnę mes tikrai galėtume.

Tada prasideda kita problema – žemės paskirties keitimas. Iš žemės ūkio paskirties į namų valdą keitimas užtrunka keletą metų, kainuoja nemažus pinigus. Jei ši procedūra būtų kur kas sklandesnė, galėtume greičiau pradėti statybas. Juk komunikacijomis rūpintumėmės patys. Čia valstybė neturi jokio intereso. Tokiu būdu galėtume greitai pasistatyti sau namus.

Deja, leidimų šūsnys to ne visada leidžia padaryti greitai. Dėl to gyvenamė vagonėliuose ar laikinuose namuose, kurie dabar prilygsta normaliems namams (tik yra iki 55 kv. m ploto).

Jei tik būtų įmanoma viską atlikti greičiau, statybų ir NT sektorius suklestėtų…

O jei nuoma?

Vilniaus priemiesčiuose namo nuoma kainuoja 500-1500 litų mėnesiui su baldais ir buitine technika. Per metus sumokama 6000-18000 Lt. Gaila, kad skaičiavimai apie nuosavą būstą nėra tokie paprasti, nes paėmus paskolą išeina, kad sumokama bankui vos ne dvigubai… Perkant namą už 300 000 litų, sumokama bankui per tuos 20 metų 420 000 litų. Dar investuojama 100 000 į aplinką, vandenį ir kitas komunikacijas + 80 000 į interjero sprendimus. Taigi, 600 000 per 20 metų. Jei nuomojatės namą su baldais ir per metus sumokate kad ir 10 000 litų, išleisite tikrai mažiau, nes per 20 metų sumokėsite 200 000, o ne 600 000 litų. Atsakykite sau – ar tikrai apsimoka pirkti? Po dešimtmečio galite ieškoti kitų namų – erdvesnių, naujesnių be didelių investicijų.

Deja nuosavybė yra reikalinga daug kam – registruojant vaikus, steigiant verslą, norint balsuoti ir sąžiningai mokėti mokesčius. Nuomininko savo namuose registruoti niekas nenori, nes nėra galimybės jį paprastai iškeldinti pasibaigus nuomos terminui. Ši situacija prisideda prie to, kad NT nuoma Lietuvoje yra neperspektyvu.

Taip visi ir stumdosi tame NT liūne. Vietoj to, kad gyventų normalų gyvenimą. Senatvėje nebus kur prisiglausti? Pasižiūrėkite į tuos pensininkus, kurie visą gyvenimą gyveno bute centre. Dabar jų butai verti milijonų, todėl jie turės susimokėti dešimtūkstantinius mokesčius kasmet. Iš ko, gal iš savo pensijos? Nuoma visada buvo paprastesnis variantas, nes gali pasirinkti. Senatvėje gali gyventi kartu su kitais žmonėmis, šeimininkais, palaikyti jiems kompaniją. Taip linksmiau ir daug geriau, nes nieko nėra baisiau už vienatvę. Mūsų butai ar namai – nėra draugai, su jais pasikalbėti negalima..

Pasvarstykime geriau, kas mums labiau apsimoka – nuomotis ar statyti savo dėžutes?