Šiandien daugybė žmonių vis dažniau gyventi keliasi toliau už miesto arba poilsiui nuo miesto šurmulio įsigyja atokesnes sodybas. Tačiau ir vienu, ir kitu atveju, atokiau nuo miesto esančios gyvenvietės dažnai turi ir tam tikrų trūkumų. Vienos dažniausių – čia nėra miesto vandentiekio ir kanalizacijos, o jų įvedimas neįmanomas, todėl pasirūpinti jomis tenka patiems gyventojams.
Džiugina tai, kad šiandien įsirengti vandens gręžinį bei nuotekų sistemą nėra sudėtinga, pasitelkiant šios srities profesionalus. Tačiau įranga, reikalinga pagrindinėms funkcijoms atlikti, tenka taip pat pasirūpinti arba bent jau išsirinkti patiems pagal savo poreikius ir galimybes. Paprastai tariant, švariam vandeniui iš gręžinio tiekti bei nuotekoms reikalinga įsigyti du vandens siurblius.
Pagal situaciją jie gali būti paviršiniai ir panardinami, o pagal paskirtį – drenažiniai, fekaliniai / nuotekų arba giluminiai. Tiek panardinami, tiek paviršiniai vandens siurbliai dar yra skirstomi į skirtingus tipus. Jie gali būti skirti ne tik vandeniui iš gręžinio ar šulinio transportuoti, tačiau ir laistymui, fontanui ar tvenkiniui, net vandens siurblys baseinui. Vandens siurbliai gali būti monoblokiniai, konsoliniai, daugiapakopiai, cirkuliaciniai ir kitokie, todėl dėl jums reikalingo įrenginio geriausia konsultuotis su pardavėju.
Labai svarbu, kad vandens siurblys atitiktų paskirtį ir maksimaliai atliktų savo funkciją bei patenkintų individualius poreikius. Galima sakyti, kad visi vandens siurbliai yra geri, tik kiekvieno poreikiai yra skirtingi. Todėl pigesnis ir mažiau našus įrenginys, kuris tinka vienišam kaimynui, netiks 5 asmenų šeimai ir panašiai.
Taigi, kaip jau supratote, vieni vandens siurbliai skirti tik švariam šaltam arba karštam vandeniui transportuoti, kiti puikiai susitvarko ir su didesnėmis priemaišomis. Pavyzdžiui, pasitelkus atitinkamą vandens siurblį, laistymui ar gyvulininkystei vandenį galima naudoti tiesiai iš šalia esančio tvenkinio.