Kokios įrangos reikia sode?

Šiandien daugybė žmonių vis dažniau gyventi keliasi toliau už miesto arba poilsiui nuo miesto šurmulio įsigyja atokesnes sodybas. Tačiau ir vienu, ir kitu atveju, atokiau nuo miesto esančios gyvenvietės dažnai turi ir tam tikrų trūkumų. Vienos dažniausių – čia nėra miesto vandentiekio ir kanalizacijos, o jų įvedimas neįmanomas, todėl pasirūpinti jomis tenka patiems gyventojams.

Džiugina tai, kad šiandien įsirengti vandens gręžinį bei nuotekų sistemą nėra sudėtinga, pasitelkiant šios srities profesionalus. Tačiau įranga, reikalinga pagrindinėms funkcijoms atlikti, tenka taip pat pasirūpinti arba bent jau išsirinkti patiems pagal savo poreikius ir galimybes. Paprastai tariant, švariam vandeniui iš gręžinio tiekti bei nuotekoms reikalinga įsigyti du vandens siurblius.

Pagal situaciją jie gali būti paviršiniai ir panardinami, o pagal paskirtį – drenažiniai, fekaliniai / nuotekų arba giluminiai. Tiek panardinami, tiek paviršiniai vandens siurbliai dar yra skirstomi į skirtingus tipus. Jie gali būti skirti ne tik vandeniui iš gręžinio ar šulinio transportuoti, tačiau ir laistymui, fontanui ar tvenkiniui, net vandens siurblys baseinui. Vandens siurbliai gali būti monoblokiniai, konsoliniai, daugiapakopiai, cirkuliaciniai ir kitokie, todėl dėl jums reikalingo įrenginio geriausia konsultuotis su pardavėju.

Labai svarbu, kad vandens siurblys atitiktų paskirtį ir maksimaliai atliktų savo funkciją bei patenkintų individualius poreikius. Galima sakyti, kad visi vandens siurbliai yra geri, tik kiekvieno poreikiai yra skirtingi. Todėl pigesnis ir mažiau našus įrenginys, kuris tinka vienišam kaimynui, netiks 5 asmenų šeimai ir panašiai.

Taigi, kaip jau supratote, vieni vandens siurbliai skirti tik švariam šaltam arba karštam vandeniui transportuoti, kiti puikiai susitvarko ir su didesnėmis priemaišomis. Pavyzdžiui, pasitelkus atitinkamą vandens siurblį, laistymui ar gyvulininkystei vandenį galima naudoti tiesiai iš šalia esančio tvenkinio.

Kokybiškas kompostas atitiks natūralų

kompostasDažnai kompostas žmonėms asocijuojasi su kieme esančia atliekų krūva, kuri pūdoma tikslingai, siekiant gauti naudingų medžiagų trąšoms. Tačiau šiais laikais visai nebūtina metų metus brandinti komposto, nes jį galima tiesiog įsigyti. Kartais žmonės nė nežino kad įvairiems savo kieme esantiems augalams geresnių trąšų jie gali pasirūpinti tiesiog parduotuvėje, kur parduodami kokybiški ir specialiai skirtingiems augalams pritaikyti kompostai.

Kodėl verta?

Turbūt galvodami apie kompostą jau pasidomėjote, kiek laiko reikia jam subrandinti, kad yra griežtos taisyklės, norint sukurti gerą kompostą. Kompostas kieme visai nėra paprasta atliekų krūva, kuri metų metais pavartoma ir laukiama, kad iš jos gausis kažkas stebuklingo. Ne, norint paruošti kompostą tinkamai ir kokybiškai, reikia laikytis griežtų kompostavimo taisyklių, neskubėti ir žinoti, kokio rezultato siekiate. Todėl profesionalios įmonės ir užsiima kompostavimu, o paskui kompostus parduoda parduotuvėse.

Labai naudinga įsigyti kompostą tais atvejais, kai Jums reikalinga kokybiška trąša. Profesionaliai paruoštas kompostas bus griežtai tokios sudėties, kuri reikalinga konkrečiam augalui, jis bus paruoštas laikantis visų kompostavimo taisyklių.

Jeigu norite namuose turėti daugiau laiko, nesivarginti, kad kompostavimas nepavyks, geriausiai rintis profesionalų darbą ir jau patikrintą kompostą. Apsilankę profesionalioje kompostavimo įmonėje ar kompostus parduodančioje parduotuvėje, išsirinksite sau tinkamos rūšies kompostą.

Kokie gali būti?

Kompostai yra skirstomi pagal savo sudėtį, jų paruošim laiką. Skirtingi kompostai turi skirtingų naudingų medžiagų, kurios reikalingos įvairiems augalams. Todėl jei Jums reikia konkretaus komposto, pravartu pasidomėti ir nesumaišyti prekių.

  • Šiltnamių kompostas. Vienas populiariausių kompostų – skirtas šiltnamiams. Čia labai svarbu tinkamos augalų augimo sąlygos, nes tai labai daug naudos atnešanti sodo vieta. Kadangi šiltnamyje auga daug skirtingų augalų, kuriems reikalingos įvairios medžiagos, šiltnamiui skirtas kompostas geriausiai profesionalus. Į kiekvieną metrą šiltnamyje reikia įterpti po 3 kilogramus komposto, kad jis būtų naudingas ir praturtintų dirvą naudingomis medžiagomis.
  • Gėlių darželiui. Daugelis sodininkių renkasi paruoštą kompostą savo gėlėms ir daugiamečiams augalams. Tai puikus pasirinkimas, norint džiaugtis sveikais ir žydinčiais augalais. Sutaupysite laiko ir žinosite, kad dirva praturtinta reikalingomis medžiagomis.
  • Vaisių sodui. Jei ieškote komposto savo vaismedžiams ar uogų krūmams, Jums reikalingas kitoks kompostas, nei šiltnamyje ar gėlių darželyje. Šie augalai reikalauja skirtingų sąlygų, todėl ieškant tokio komposto, pravartu pasitarti su konsultantu ar pardavėju, galinčiu patartį, kokį kompostą Jums rinktis būtų naudingiausia.