Vilniaus terasos: karkasas

Vilniaus terasos karkasas yra pagrindas lentų klojimui. Vilniaus terasos karkasui gali būti naudojamos skirtingos medžiagos: impregnuota mediena, aliuminis, cinkuotas metalas ar net tropinė mediena. Pagal viršutinių lentų pasirinkimą yra renkamasis ir karkasas. Svarbu būti užtikrintam, kad Vilniaus terasos karkasas bus ilgaamžis ir nepradės pūti ar kitaip bus pažeistas. Vilniaus terasos karkaso tipas, viengubas ar dvigubas, priklauso nuo esamo grunto ir kokio aukščio Vilniaus terasos norima. 

Vilniaus terasos: polių pasirinkimas

Vilniaus terasos vienas pirmųjų žingsnių įrengiant terasą yra polių pasirinkimas. Galima rinktis ir Vilniaus terasos pagrindo betonavimą, tačiau tai užima daugiau laiko ir reikalauja daugiau pastangų. Tačiau betonuoti poliai yra daug ilgaamžiškesni ir užtvirtina ilgaamžį Vilniaus terasos tarnavimą. Kitas variantas yra įsukami Vilniaus terasos poliai. Jį galima rinktis bet kokioje namo statybos stadijoje, nes yra daug tvarkingesnis nei betonavimas. Taip pat įsukami poliai yra mažiau kilnojami žemės, nes yra smailių galų. Vilniaus terasos polių nerekomenduojama daryti labai toli vienas nuo kito, nes taip atsiranda tikimybė, kad Vilniaus terasa metams bėgant įlinks. Kokius polius Vilniaus terasai pasirinkti galite nuspręsti ir patys arba kreiptis į profesionalus, kurie, apžiūrėję jūsų norimą Vilniaus terasos buvimo plotą, patars, ką geriau pasirinkti.

Vilniaus terasos: alyvavimas

Kaip ir kiekvienas medinis statinys, Vilniaus terasos taip pat reikalauja šiokios tokios priežiūros norint išlaikyti estetišką vaizdą ilgą laiką. Vienas iš pagrindinių priežiūros aspektų yra Vilniaus terasų lentų alyvavimas. Alyvuotos Vilniaus terasos padeda užtikrinti apsaugą nuo kritulių bei purvo, mažina tikimybė atsirasti pelėsiui ar grybeliui, apsaugo nuo saulės spindulių poveikio ir galimo papilkėjimo. Taip pat, reguliariai alyvuojant Vilniaus terasos lentas galima išlaikyti ir esamą lentų spalvą ištisus metus. Rekomenduojama Vilniaus terasoms rinktis alyva su vandens pagrindų. Taip nesusidarys papildoma plėvelė, kuri gali pradėti luptis, o ir Vilniaus terasos atnaujinimas bus žymiai paprastesnis. Alyvuoti Vilniaus terasą reikia pagal jūsų pasirinktos alyvos gamintojo nurodymus. Jie gali skirtis priklausomai nuo kokį gamintoją pasirinksite.  

Stoginės automobiliui: ne prabanga, o būtinybė

Šiomis dienomis, prieš statantis namą, išties nė nekyla mintis apie tai reikia vietos automobiliui ar ne. Ji tiesiog būtina. Nors sprendimas dažnai priklauso nuo to, kiek yra automobilių ir kiek finansų galime skirti vietai automobiliui įrengti, vis tik, stoginės automobiliui vis labiau išstumia garažo pasirinkimą. Tad kuo gi patrauklios transporto priemonių savininkams stoginės automobiliui?

Jeigu šaltą žiemą garažas turės daugiau privalumų nei stoginė automobiliui, tai kitais metų laikais stoginė nė kuo nenusileidžia uždaram garažui. Ir netgi turi vieną esminį privalumą: garažo plotas skaičiuojamas į bendrą namo plotą, o stoginės – ne. Be to, visuomet galima suprojektuoti šalia sandėliuką, kuriame puikiai tilps  ne tik automobilio priežiūrai reikalingi įrankiai, bet ir kiti namų ūkio rakandai. Taigi, siekiant maksimaliai išnaudoti laisvą kiemo plotą ir vengiant permokų už žiemos komfortą, stoginė automobiliams bus puiki alternatyva garažui. Kaip rodo praktika, kokybiškai pastatyta stoginė tarnauja išties ilgai. Be to, su laiku ją galima įvairiai tobulinti. Norite palikti atvirą? Prašau. Norite išvengti vėjo ir šoninio lietaus? Stoginės šonus, netgi visus tris, galima  padengti medinėmis lentelėmis ar įtempiamais plastikiniais tentais.

Stoginės automobiliui kaina priklauso nuo jos dydžio ir statybai pasirinktų medžiagų. Pirmiausia reikėtų nuspręsti, kelis automobilius saugos stoginė ir kokie daiktai bus laikomi po jos stogu. Be abejonės, vienam automobiliui ir jo įrankiams prireiks visai nedidelės stoginės ir ji kainuos tikrai nedaug.

Specialistai pasakoja, jog dažnai tenka pamatyti vaizdą, kai po stogine prikraunama  vis daugiau daiktų, kol galiausiai automobilį tenka statyti po atviru dangumi. Kad išvengti tokios situacijos, tikrai patartina apgalvoti sandėliuko įmontavimą. Pirmiausia – taip atrodo estetiškiau ir tvarkingiau. Antra – užima fiksuotą vietos plotą, neatimant galimybės po stogine laikyti automobilį.

Stoginės kaina priklauso ir nuo statyboje naudojamų medžiagų. Meistrai išskiria ekonomišką ir optimalų variantą – medieną. Tai labai universali ir praktiška medžiaga. Labai dažnai galima išvysti ir iš aliuminio pagamintas stogines automobiliui. Ši medžiaga turi vieną pranašumą prieš medieną – ji ir po daugelio metų atrodys taip pačiai. Tuo tarpu medines konstrukcijas,  nors ir kiekvienais metais, galėsite perdažyti vis kita spalva. Viskas priklauso nuo to, kaip stipriai norėsite stoginę derinti prie bendro namo eksterjero.

Automatinių vartų įrengimas

Kiemo vartų įrengimas dažnai būna arba pats pirmas arba pats paskutinis darbas statant tvorą. Nesuklysite abiems atvejais, tačiau visgi preliminarius skaičiavimus ir vartų vietos ir automatikos parinkimą reikia padaryti iš anksto. Kodėl tai svarbu? Visų pirmiausia reikia paruošti ir nustatyti tikslią vietą automatikos varikliams. Jeigu tai varstomi vartai, atliekant vartų kolonų apdailą arba mūrijant kolonas iš plytų reikia nustatyti tikslų aukštį kur bus trinkelęs. Nuo to priklauso kokiame aukštyje reikia įrengti fotoelementus, po to seka varstymo mechanizmų tvirtinimas prie kolonų. Jei nesutampa suplanuotos tvirtinimo vietos, gali tekti ardyti apdailą ir vedžioti laidus iš naujo, tai kaip taisyklė sugadina išvaizdą.

Sunkesnius vartus įrengti sudėtingiau

Norint įrengti automatinius vartus reikia apgalvoti kiekvieną žingsnį iš anksto. Prieš statant vartų kolonas rekia nuspręsti kokius mechanizmus pirksite ir kaip jie bus tvirtinami į metalą ar plytų mūrą. Vartų furnitūra priklauso nuo to kokio svorio bus vartai. Jei tik permatomas segmentinės vielos tinklas tuomet užteks ir negalingo variklio su standartiniais laikančiaisiais mechanizmas. Viskas iš esmės pasikeistų jei pasirinktumėte masyvius kalvio vartu arba su dviguba lentų uždanga. Tokiems vartams reikia įrengti gerus pamatus, įbetonuoti giliai kad nekilnotų įšalas. Automatinių vartų negalima suvesti ypač tiksliai, reikia palikti bent 5 cm tarpus, nes vasarą ir žiemą tvora juda ir vartai gali imti liestis vienas su kitu arba netgi nebeužsidaryti.

Išvenkite šios klaidos

Įrengiant stumdomus vartus, tarpas tarp gembę laikančiųjų ratukų turėtų būti kuo didesnis, pavyzdžiui 120 cm ir daugiau. Tai užtikrins, kad sunkūs vartai bus stabilesni, mažiau svyruos atidarant ir uždarant. Jei to nepadarysite, vartus gali tekti reguliuoti bent kelis kartus per metus. Tai ne visuomet padaryti lengvas, nes prieigai prie reguliavimo varštų trukdo tvoros stulpai, lentos, ir patys vartai. Nuimti tokius vartus sunku netgi dviems vyrams, tai reiškia, kad pats nesusitvarkysite ir teks kviesti pagalbą. Tai nebus malonu, nes ir patį menkiausią pasikrapštymą meistrai gali paprašyti 50eur ir didesnio užmokesčio.

Kaip pasirinkti tvorą?

tvoraTęsiame straipsnių ciklą apie geriausios tvoros pasirinkimą ir jums pateikiame dar viena motyvuotą naujo namo savininko nuomonę. Apie tai į ką reikia atkreipti renkantis tvorą su mumis sutiko pasidalinti ir kiti įvairių tvorų savininkai iš Vilniaus rajono. Pradėkime nuo to, kad lietuviai yra praktiški žmonės ir renkasi laiko išbandytus būdus apsitverti savo turtą.

 

Medis ar metalas?

 

Tai pagrindinė dilema tiems kurie renkasi tvorą. Vienas pigiausių kiemo aptvėrimo būdų yra neobliuotos 2.5×10 cm eglinės lentos. Jeigu tvoros visos kraštinės yra vienodo standartinio ilgio tuomet tokių lentų nereikia pjauti. Nebūtina važiuoti į lentpjūvę ir užsakinėti, jų galima nusipirkti bet kuriame statybinių medžiagų prekybos centre. Išmirkyti impregnante ir nudažyti tokias lentas galima ir namuose, nebūtina kad jos būtų paruošto pramoniniu būdu nes šiurkščios lentos labai gerai įsisaviną dažus ir nusidėvi tik per ilgą laiką. Pasirinkus medinę tvorą reikia žinoti kitą dalyką – medsraigčiai kuriais prisuksite lentas prie tvoros nusidėvės per 10 metų net jei tai ir bus geriausios pasaulio firmos produkcija. Jei nenorite persukinėti lentų iš naujo, tuomet iš karto tvirtinkite lentas su varžtai plačiomis galvutėmis. Žinoma, tai neatrodys estetiška tačiau bus patikima ir tarnaus ilgą laiką.

 

Jei jūsų finansinė padėtis leidžia tvorai skirti šiek tiek daugiau lėšų, padarykite tai ir nesigailėsite. Turint 20 arų sklypą aptverti jį metaline tvora yra didelė prabanga bet šį projektą galite įgyvendinti etatais, nebūtina visko padaryti iš karto. Medinės tvoralentės atsipirks tuo jog jų niekuomet nereikės keisti, jos nesupus, nesupelys, nereikės dažyti, užteks tik nuplauti, na o jei ir surūdys kraštai tai tikriausiai ne pasaulio pabaiga.

 

 

Apsauga nuo triukšmo

 

Pasižiūrėkite kaip gyvena turtuoliai įsigiję sklypus gražiose vietose su vaizdu į Lampėdžių karjerą tačiau kenčiantys nuo triukšmo kurį skleidžia pravažiuojantys lengvieji automobiliai, vilkikai ir kita sunkioji technika. Šiek tiek sumažinti šį triukšmą galima tik apsodinus sklypą medžiais ir krūmai bei pastačius nepermatomą tvorą iš plytų, rekomenduojama kuo aukštesnę.

 

 

Lauko laužavietė iš akmenų

laužaviete kieme

Labai įdomus sprendimas kieme statyti ne pavėsinę su židiniu ar „pečiumi”, bet tiesiog akmeninę laužavietę. Tam reikia tik atrinktų akmenų, kurių mūsų laukuose yra pakankamai nemažai. Juos sudedame ratu, betonuojame. Į laužavietės vidų pripilame žvyro, kad būtų paprasčiau valyti nuodėgulius ir pelenus (su paprastu dirvožemiu jie susimaišo labai greitai ir teks iškasti kartu su žeme).

Pastatome aplink kėdes, suoliukus arba atritiname didesnius akmenis ant kurių prisėsime. Galima susikonstruoti metalinę konstrukciją šašlyko iešmams, taip pat pora storesnių armatūros strypų bus puikus dėklas grilio grotelėms.

Tokia laužaviete galime naudotis ir žiemą.