Stoginės automobiliui: ne prabanga, o būtinybė

Šiomis dienomis, prieš statantis namą, išties nė nekyla mintis apie tai reikia vietos automobiliui ar ne. Ji tiesiog būtina. Nors sprendimas dažnai priklauso nuo to, kiek yra automobilių ir kiek finansų galime skirti vietai automobiliui įrengti, vis tik, stoginės automobiliui vis labiau išstumia garažo pasirinkimą. Tad kuo gi patrauklios transporto priemonių savininkams stoginės automobiliui?

Jeigu šaltą žiemą garažas turės daugiau privalumų nei stoginė automobiliui, tai kitais metų laikais stoginė nė kuo nenusileidžia uždaram garažui. Ir netgi turi vieną esminį privalumą: garažo plotas skaičiuojamas į bendrą namo plotą, o stoginės – ne. Be to, visuomet galima suprojektuoti šalia sandėliuką, kuriame puikiai tilps  ne tik automobilio priežiūrai reikalingi įrankiai, bet ir kiti namų ūkio rakandai. Taigi, siekiant maksimaliai išnaudoti laisvą kiemo plotą ir vengiant permokų už žiemos komfortą, stoginė automobiliams bus puiki alternatyva garažui. Kaip rodo praktika, kokybiškai pastatyta stoginė tarnauja išties ilgai. Be to, su laiku ją galima įvairiai tobulinti. Norite palikti atvirą? Prašau. Norite išvengti vėjo ir šoninio lietaus? Stoginės šonus, netgi visus tris, galima  padengti medinėmis lentelėmis ar įtempiamais plastikiniais tentais.

Stoginės automobiliui kaina priklauso nuo jos dydžio ir statybai pasirinktų medžiagų. Pirmiausia reikėtų nuspręsti, kelis automobilius saugos stoginė ir kokie daiktai bus laikomi po jos stogu. Be abejonės, vienam automobiliui ir jo įrankiams prireiks visai nedidelės stoginės ir ji kainuos tikrai nedaug.

Specialistai pasakoja, jog dažnai tenka pamatyti vaizdą, kai po stogine prikraunama  vis daugiau daiktų, kol galiausiai automobilį tenka statyti po atviru dangumi. Kad išvengti tokios situacijos, tikrai patartina apgalvoti sandėliuko įmontavimą. Pirmiausia – taip atrodo estetiškiau ir tvarkingiau. Antra – užima fiksuotą vietos plotą, neatimant galimybės po stogine laikyti automobilį.

Stoginės kaina priklauso ir nuo statyboje naudojamų medžiagų. Meistrai išskiria ekonomišką ir optimalų variantą – medieną. Tai labai universali ir praktiška medžiaga. Labai dažnai galima išvysti ir iš aliuminio pagamintas stogines automobiliui. Ši medžiaga turi vieną pranašumą prieš medieną – ji ir po daugelio metų atrodys taip pačiai. Tuo tarpu medines konstrukcijas,  nors ir kiekvienais metais, galėsite perdažyti vis kita spalva. Viskas priklauso nuo to, kaip stipriai norėsite stoginę derinti prie bendro namo eksterjero.

Kaip tinkamai prižiūrėti automobilį?

tepalai

Paprasti dalykai kuriuos galite padaryti bent kartą ar kelis kartus per mėnesį gali pasitarnauti geresni jūsų automobilio kokybei iš išliekamai vertei. Visus automobilio remonto darbus atlikite autorizuotame servise, būtinai rinkite sąskaita ir pildykite serviso knygelę kurią veliau parodysite pirkėjui. Tai padidins šansus greičiau parduoti automobilį ir suteiks jam daugiau patikimumo. Kokius aptarnavimo darbus reikia atlikti nuolat kad automobilis būtų tinkamas naudoti ilgą laiką?

Pavarų dėžės tepalas

Tikrinti ir keisti variklio tepalą visiems suprantamas dalykas tik kiekvienas automobilio savininkas pasirenka individualiai pagal savo įsitikinimus kada tai daryti geriausiai, kas 7000, 10000 arba 15000 tūkstančių kilometrų. Šio pasirinkimo teisingumo mes nesiruošiame nagrinėti, verčiau priminsime kitas automobilio sistemas kurios dažnai yra pamirštamos. Norint kad gerai funkcionuotų automobilio pavarų dėžė, joje esantį tepalą reikia taip pat reguliariai keisti, ypač jeigu tai yra automatinė dėžė. Tokių pavarų dėžės yra labai jautrios tepalo kokybei ir dažnam keitimui, jei tą pamiršite padaryti gresia labai brangus remontas. Stabdžių sistemos priežiūrai turite skirti bent kas 2 metus pakeisti sistemoje stabdžių skysti nauju. Skysčius pakeisti negalėsite pats, tačiau bent jau prisiminkite meistrams kad tai reikia padaryti kai lankysitės autoservise.

Variklio diržo keitimas

Pagrindinio variklio diržo keitimas nėra dažnas tačiau dėl automobilių skirtingų konstrukcinių ypatybių gali būti labai brangus. Jo keitimas nevalia pražiopsoti, geriau padaryti anksčiau nei rekomenduoja gamintojas. Tai atlikti laiku reikia tam kad nutrūkęs diržas sulankstys vožtuvus ir remontas kainuos labai brangiai. Tie kurie važinėja dyzeliniais varikliais su metaline variklio grandine su šia problema nesusiduria tačiau kyla kitos problemos, atsilaiduoja grandinė, ūžia guoliai. Tokiu automobiliu į jokią kelionę negalima važiuoti. Diržų komplektus galite rasti parduotuvėje trafic.lt

 

Važuoklės priežiūra

 

Dabar Lietuvos keliuose visureigiai sudaro daugiau nei trečdalį visų mašinų. Jų ypatybė – visi varantys ratai reikalauja dažnesnės ir specializuotos priežiūros. Visureigio ratus jungia kardanas kurio jungiamąsias dalis reikia nuolat laikyti išteptas su storo klampaus tepalo sluoksniu, reikia prižiūrėti kad apsauginės gumos būtų nesuplyšusios ir e įtrūkimų nes vanduo ir druskos sugadina šias dalis nepataisomi.