Populiarėjančios saulės elektrinės: ką reikėtų žinoti planuojant ją?

Kiekvienais metais Lietuvoje įrengiama vis daugiau saulės elektrinių. Ne tik pavieniai gyventojai, bet ir verslo atstovai vis labiau domisi šia galimybe. Šiandien saulės elektrinės montuojamos tiek privačiuose sklypuose, tiek ant parduotuvių, viešųjų įstaigų, komercinių patalpų stogų. Visgi, ką reikėtų žinoti, galvojant apie elektrinę?

Kokio galingumo elektrinę rinktis?

Pradedant galvoti apie elektrinę, pirmiausia reikės išanalizuoti Jūsų poreikį. Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Pirmiausia, reikia sužinoti, kiek vidutiniškai elektros per metus ar mėnesį išnaudojate. Tuomet pagal tai galima pasirinkti elektrinės galingumą. Ji turėtų patenkinti Jūsų poreikį ir gal netgi pagaminti šiek tiek daugiau elektros, jeigu to pageidaujate. Labai svarbu įvertinti, kad su kiekvienais metais naudojame vis daugiau įvairių elektronikos prietaisų, atsiranda vis naujų sprendimų, todėl gali būti, kad ateityje sunaudosite dar daugiau elektros, nei sunaudojate šiandien.

Kur statyti elektrinę?

Šiandien vis dar populiariausios yra saulės elektrinės ant stogo. Tai labai universalu sprendimas, kurį galima pritaikyti ant įvairių pastatų. Ant stogo galima sumontuoti elektrinę tiek privačiuose namuose, tiek ant komercinių pastatų. Taip pat toks sprendimas pasirenkamas tuomet, kai elektrinės montuojamos ant daugiabučių. Tai taip pat vis dažniau pastebima tendencija.

Tačiau ne visi stogai gali būti tinkami elektrinės montavimui. Jeigu stogas yra per daug nuožulnus, jeigu jis nėra pakankamai tvirtas arba jį mažai apšviečia saulė, tuomet galima rinktis saulės elektrinę ant žemės. Tai taip pat labai paprasta sir patogus sprendimas. Tokią elektrinę daug paprasčiau prižiūrėti, o jeigu turite vietos, ji tikrai nepamaišys.

Jeigu visai neturite, kur įsirengti elektrinės, tai nereiškia, kad negalite tapti nepriklausomu elektros gamintoju. Lietuvoje kuriama vis daugiau saulės parkų, kurių savininku gali tapti kiekvienas. Bet kas gali išsinuomoti ar įsigyti dalį saulės parko ir prisijungti prie nepriklausomų elektros gamintojų.

Kiek kainuos elektrinė?

Saulės elektrinės kaina priklauso nuo jos galingumo, taip pat nuo pasirinktų modulių tipo ir kitų elektrinės dalių. Didelį dalį kainos sudaro ir inverteriai, kurie reikalingi kiekvienai elektrinei. Tad vidutinio galingumo elektrinė gali kainuoti nuo kelių tūkstančių. Tačiau skaičiuojama, kad per kelis metus ji turėtų atsipirkti. Be to, šiandien galima pasinaudoti valstybes parama, pagal kurią Jums gali būti skirta dalis elektrinės vertės kompensacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *