Plokščio stogo dangos pasirinkimas

stogo dangos pasirinkimasNors statant nuosavą namą paprastai pasirenkamas šlaitinis stogas, praktika rodo, kad sparčiai auga ir plokščio stogo paklausa. Šiuo atveju stogo dangos pasirinkimas gali kelti tam tikrų sunkumų, tačiau ekspertai ragina surizikuoti – plokščias stogas turi daugybę privalumų. Toks namas atrodo kur kas moderniau ir šiuolaikiškiau, o kokybiškos PVC stogo dangos ne tik realizuos išsikeltus estetikos reikalavimus, bet ir užtikrins optimalias išlaidas.

Plokščiųjų stogų privalumai ir trūkumai

Plokštieji stogai, dar vadinami sutapdintais – tai projektai, kurių stogas ir namo viršutinio aukšto lubos sutampa vienoje plokštumoje. Priklausomai nuo individualios situacijos, tokių stogų nuolydis gali siekti 0,7°–7°. Kaip ir minėjome, vienas svarbiausių šio stogo privalumų – jo modernumas. Be to, tokį stogą galima naudoti kaip terasą, ypač tuomet, jei turite nedidelį sklypą. Svarbu – lengvesnis patalpų planavimas. Tai itin aktualu tuomet, jei galvojate apie palėpę, kurią ketinate naudoti ne sandėliavimui, o kaip gyvenamąją patalpą.

Įrengiant plokščią stogą, didžiausias dėmesys skiriamas darbų kokybei. Siūlome bendrauti su šios srities profesionalais, kadangi sukonstruoti tokį stogą yra sudėtingiau, nei įrengti šlaitinį projektą. Ekspertai primena, kad mažesnis stogo nuolydis reikalauja patikimesnės konstrukcijos, kadangi ant tokio stogo kaupiasi drėgmė, sniegas, lietus, lapai. Kitaip sakant, nekokybiškas stogas gali greitai prakiurti ar net ir įgriūti. Toks stogas reikalaus dažnos priežiūros – ji reikės reguliariai valyti, kad neužsikimštų lietvamzdžiai. Iš kitos pusės, plokščio stogo valymas yra kur kas paprastesnis nei šlaitinio. Plokščiųjų stogų hidroizoliacijai dažniausiai naudojamos ritininės dangos, paprastai – bituminės. Tinkamai sulituotos jos nepraleis kritulių. Šiuo atveju turite atkreipti dėmesį į tai, kad mažesnis stogo nuolydis reikalauja daugiau hidroizoliacijos sluoksnių. Kalbant apie kainas, šlaitiniams ir plokštiems stogams skirtos išlaidos yra gana panašios.

Plokščiam stogui – PVC danga

Vienas populiariausių pasirinkimų plokščio stogo įrengimui – PVC stogo danga. Vienas svarbiausių šios dangos privalumų – galimybė ją pritaikyti įvairių konstrukcijų stogams. PVC danga dėl savo kainos ir techninės charakteristikos tampa sparčiai populiarėjančiu sprendimu visoje Europoje. Manoma, kad po kelerių metų PVC danga taps savo srities lydere. Šiuo metu gamintojai PVC dangai suteikia 25–30 metų garantinį laikotarpį, tačiau praktikoje stogas tarnauja kur kas ilgiau. Itin svarbus aspektas yra tai, kad klojant PVC dangą reikalinga mažesnė darbo jėga – taip yra dėl to, kad klojama vienu sluoksniu ir atliekamas mechaninis tvirtinimas. Danga atspari neigiamam aplinkos poveikiui, nebijo kritulių, UV spindulių ir temperatūros skirtumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *