PVC, EPDM, RUBEROIDO stogo dangų patikrinimas bet kokiomis oro sąlygomis

stog7 meistrai

Stogas – vienas iš svarbiausių bet kurio pastato konstrukcinių elementų. Deja, senų daugiabučių ar gamyklų pastatų stogai, iškloti PVC, EPDM, RUBEROIDO dangomis nebeatitinka šiuolaikinių standartų ir neužtikrina reikiamo sandarumo, todėl bėgant laikui pro pastato sienas ir lubas pradeda sunktis drėgmė, drėgmė vėliau virsta į lašėjimą, o šis į kapitalinį stogo remontą. Iš tiesų, problemą pastebėjus dar pradinėje jos stadijoje, galima viso to išvengti. Smulkus stogo remontas gali apsaugoti nuo rimtesnių pasekmių, o patyrę stogų meistrai gali patikrinti stogo dangos būklę bet kokiomis sąlygomis.

Stogų remonto darbai dažniausiai yra atliekami dvejais atvejais: kuomet stogų konstrukcijų varža neatitinka galiojančių statybos normų reikalavimų arba atsiradus stogo nesandarumo požymiams. Pirmuoju atveju stogo rekonstrukcijos metu yra dedamas papildomas termoizoliacinis sluoksnis, antruoju atveju esminis dalykas yra atlikti kokybišką stogo dangos patikrinimą ir greitai surasti visus esančius pažeidimus. Deja, sudėtingos oro sąlygos nepalankiu metų laiku daugeliui meistrų tampa neįveikiamu barjeru neleidžiančiu laiku atlikti reikiamo stogo remonto, kas lemia stogo būklės pablogėjimą ir augančius nuostolius.

Atliekant tiek plokščių, tiek šlaitinių stogų remontus dėl tinkamos įrangos arba profesionalumo trūkumo dažnai yra pastebimos klaidos, kurios lemia tik laikiną stogo būklės pagerėjimą, o netrukus ir pakartotinį stogo remontą. Vis tik, didžiausią įtaką kokybiškam ir greitam stogo remontui turi PVC, EPDM, RUBEROIDO stogo dangų patikrinimas bet kokiomis oro sąlygomis. Pažangių dūmų testo ir elektros impulsų technologijų pagalba galime patikrinti stogo dangą tiek šlapiuoju, tiek sausuoju laikotarpiu, be problemų atlikti stogo dangos testavimus ir rudenį, kuomet sauso oro praktiškai nėra. Naudojantis šiomis technologijomis ir brangia įranga stogo dangą galime tikrinti iš karto po lietaus, todėl greitas ir efektyvus probleminių vietų nustatymas leidžia ženkliai taupyti stogo remonto išlaidas ir ilgam užtikrinti stogo patikimumą.

Saugokite savo turtą, rūpinkitės stogo būkle, atlikite stogo dangos patikrinimą laiku ir namuose galėsite jaustis saugiai ir užtikrintai. Atminkite, tik profesionalus ir kokybiškas darbas gali atnešti norimą rezultatą, todėl pasitikėkite tik patyrusiais rinkoje dirbančiais specialistais.

Plokščio stogo dangos pasirinkimas

stogo dangos pasirinkimasNors statant nuosavą namą paprastai pasirenkamas šlaitinis stogas, praktika rodo, kad sparčiai auga ir plokščio stogo paklausa. Šiuo atveju stogo dangos pasirinkimas gali kelti tam tikrų sunkumų, tačiau ekspertai ragina surizikuoti – plokščias stogas turi daugybę privalumų. Toks namas atrodo kur kas moderniau ir šiuolaikiškiau, o kokybiškos PVC stogo dangos ne tik realizuos išsikeltus estetikos reikalavimus, bet ir užtikrins optimalias išlaidas.

Plokščiųjų stogų privalumai ir trūkumai

Plokštieji stogai, dar vadinami sutapdintais – tai projektai, kurių stogas ir namo viršutinio aukšto lubos sutampa vienoje plokštumoje. Priklausomai nuo individualios situacijos, tokių stogų nuolydis gali siekti 0,7°–7°. Kaip ir minėjome, vienas svarbiausių šio stogo privalumų – jo modernumas. Be to, tokį stogą galima naudoti kaip terasą, ypač tuomet, jei turite nedidelį sklypą. Svarbu – lengvesnis patalpų planavimas. Tai itin aktualu tuomet, jei galvojate apie palėpę, kurią ketinate naudoti ne sandėliavimui, o kaip gyvenamąją patalpą.

Įrengiant plokščią stogą, didžiausias dėmesys skiriamas darbų kokybei. Siūlome bendrauti su šios srities profesionalais, kadangi sukonstruoti tokį stogą yra sudėtingiau, nei įrengti šlaitinį projektą. Ekspertai primena, kad mažesnis stogo nuolydis reikalauja patikimesnės konstrukcijos, kadangi ant tokio stogo kaupiasi drėgmė, sniegas, lietus, lapai. Kitaip sakant, nekokybiškas stogas gali greitai prakiurti ar net ir įgriūti. Toks stogas reikalaus dažnos priežiūros – ji reikės reguliariai valyti, kad neužsikimštų lietvamzdžiai. Iš kitos pusės, plokščio stogo valymas yra kur kas paprastesnis nei šlaitinio. Plokščiųjų stogų hidroizoliacijai dažniausiai naudojamos ritininės dangos, paprastai – bituminės. Tinkamai sulituotos jos nepraleis kritulių. Šiuo atveju turite atkreipti dėmesį į tai, kad mažesnis stogo nuolydis reikalauja daugiau hidroizoliacijos sluoksnių. Kalbant apie kainas, šlaitiniams ir plokštiems stogams skirtos išlaidos yra gana panašios.

Plokščiam stogui – PVC danga

Vienas populiariausių pasirinkimų plokščio stogo įrengimui – PVC stogo danga. Vienas svarbiausių šios dangos privalumų – galimybė ją pritaikyti įvairių konstrukcijų stogams. PVC danga dėl savo kainos ir techninės charakteristikos tampa sparčiai populiarėjančiu sprendimu visoje Europoje. Manoma, kad po kelerių metų PVC danga taps savo srities lydere. Šiuo metu gamintojai PVC dangai suteikia 25–30 metų garantinį laikotarpį, tačiau praktikoje stogas tarnauja kur kas ilgiau. Itin svarbus aspektas yra tai, kad klojant PVC dangą reikalinga mažesnė darbo jėga – taip yra dėl to, kad klojama vienu sluoksniu ir atliekamas mechaninis tvirtinimas. Danga atspari neigiamam aplinkos poveikiui, nebijo kritulių, UV spindulių ir temperatūros skirtumų.