Elektros tiekėjas: kai jų tiek daug, pasirinkti gali būti ne taip ir paprasta

Daugelis žmonių permainas, nesvarbu, kurioje srityje šios bebūtų,  priima su nerimu. Elektros tiekėjas – ne išimtis. Iki šiol visi tiesiog naudojomės elektros energiją ir už ją mokėdavome, nesukdami galvos, kur nueina mūsų pinigai. Tačiau naujiena, jog šioje srityje yra panaikinamas monopolis ir kiekvienas gyventojas, įvertinęs tam tikrus niuansus, pats gali nuspręsti, iš kurio tiekėjo pirks elektros energiją. Tiesą sakant, tai – jau šiek tiek pasenusi žinia. Pirmajai grupei priklausantys gyventojai, kurie suvartoja daugiau nei 420 kWh per mėnesį ir už sunaudotą elektros energiją moka daugiau nei 60 eurų, šį sprendimą priimti turėjo jau pernai metais. Vadinasi, „smulkesnieji“ elektros energijos vartotojai turi savotišką privilegiją, remiantis kitų jau turima patirtimi bei pasinaudoję didesniu laiko, priimti racionalesnį sprendimą. Tačiau, kaip bebūtų, net ir šiuo atveju gali kilti daug neaiškumų. Galbūt šiame straipsnyje pateikta informacija padės jums priimti tvirtesnį sprendimą.

Net neabejojame, jog kiekvienas potencialus energijos tiekėjas visais kanalais bandys prisibelsti į jūsų namus. Tai gali būti tiek bendro pobūdžio reklama, pavyzdžiui, gatvėse pasitinkantys stendai, tiek ir asmeninio pobūdžio reklaminiai pranešimai į elektroninį paštą ar SMS žinute. Neskubėkite susivilioti patraukliausia reklamine žinute: ne tai yra jums aktuali nauda. Atidžiai išanalizuokite skirtingų elektros tiekėjų siūlomus pasiūlymus. Vienas iš galimų kainodaros variantų – kainų skaičiavimas atsižvelgiant į elektros energijos kilmę, tačiau yra ir kitų galimų kainos skaičiavimo būdų. Išsiaiškinkite, kuris variantas yra jums priimtiniausias ir pasirinkite jį.

Būtina žinoti, iš kokių kintamųjų yra sudaryta elektros kilovatvalandės kaina. 60 proc. pastarosios yra nustatoma remiantis valstybės nurodymu, tuo tarpu 40 proc. gali kisti, nes yra įtakojama biržos bei konkretaus elektros tiekėjo pasiūlymų. Rinkitės finansiškai ekonomiškiausią variantą. Juk, šiaip ar taip, vertinant metines išlaidas, elektra sudaro gana solidžią išlaidų dalį. Jei galima sutaupyti, būtų neprotinga tokia galimybe pasinaudoti.

Jei jau nusprendėte, jog būtent vienas ar kitas elektros tiekėjas bus jūsų partneris, informuokite pastarąjį apie tai i sudarykite sutartį. Apie savo sprendimą AB „Ignitis“ jums informuoti nereikės, tai padaryti jūsų naujasis tiekėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *