Žemės sklypų kadastriniai matavimai

kadastriniai matavimaiNorite statyti namą? Pirmiausiai reikia pasirūpinti sklypu. Patys pirmieji žingsniai turėtų būti žemės sklypo kadastriniai matavimai. Be jų, deja, statiniai bus paskelbti nelegaliais ir turėsite juos nugriauti.

Kas yra kadastriniai matavimai?

Kadastriniai matavimai yra speciali geodezininkų paslauga. Jos tikslas – kaip įmanoma tiksliau išmatuoti turimą žemės sklypą ir jame esančius statinius, inžinerinius tinklus – kanalizacijos vamzdyną, elektrą, dujas ir t.t. Kadastriniai matavimai yra vykdomi naudojant itin tikslią įrangą GPS ir lazerinius tacheometrus, kurie itin tiksliai (milimetrų tikslumu) matuoja žemės sklypo ribas, posūkius, aukštį ir visus iškilimus. Surinkti duomenys apdorojami specialiomis kompiuterinėmis programomis ir nubraižomas brėžinys. Geodezininkų kvalifikacija ir techninė įranga lemia, koks tikslus bus kadastrinis matavimas. Su tokiu planu galima eiti į savivaldybės žemėtvarkos skyrių ir tęsti sklypo apiforminimo darbus.

Kada kadastriniai matavimai yra reikalingi

Kadastriniai matavimai yra reikalingi ne tik prieš statant namą. Yra nemažai situacijų, kai jums reikės šio plano ir ateityje. Pavyzdžiui, jei norėsite savo sklypą padalinti savo vaikams, kad jie paveldėtų tam tikras sklypo dalis ir pastatus. Taip pat, jei norėsite sklypą kartu su statiniais parduoti. Naujasis šeimininkas turi turėti tikslų planą su išmatavimais. Jei norite sklypą nuomoti (oficialiai), teks taip pat parodyti kadastrinius matavimus. Kiekvieną kartą, kai norėsite pastatyti naujus pastatus, taip pat reiks atnaujinti kadastrinius matavimus, kad į jau esamus būtų įtrauktas ir naujas pastatas. Tai svarbu ir NT vertintojams, kurie vertins jūsų sklypą pardavimo atveju.

Jei turite žemės ūkio paskirties sklypą, geodeziniai matavimai jums bus reikalingi, jei norėsite žemės paskirtį pakeisti į namų ūkio valdą, kad ten galėtumėte statyti gyvenamuosius pastatus. Žodžiu, matavimų prireiks ne vieną kartą ateityje, tad kuo greičiau susitvarkysite su jais, tuo bus visiems geriau.

Kaip viskas vyksta?

Viskas prasideda nuo kontakto. Susisiekiate su profesionaliais geodezininkais, išsiaiškinate paslaugų įkainius, kurie priklauso nuo sklypo ploto, matavimo sąlygų, vietos ir t.t. Pateikiate visus turimus dokumentus, liudijančius nuosavybės teisę, asmens tapatybę, įvairius planus, registo numerius ir t.t. Tada mažiausiai 2 geodezininkai važiuoja į jūsų nurodytą vietą ir pagal turimus duomenis suranda, kur prasideda jūsų sklypo ribos, kur jos tęsiasi. Naudodami labai tikslią techniką, jie išmatuoja aukštį, sklypo kraštus, posūkius, nustato, kur ir kokie pastatai stovi. Tada suveda duomenis į kompiuterinę programą, kuri padeda nubraižyti tikslų planą. Sutikrina planą su turimais duomenimis apie kaimynų sklypus ir paruošia pagal esamus LR reikalavimus. Planas yra patvirtinamas ir atiduodamas savininkui.

Kadastrinius matavimus patikėkite atlikti tik profesionalams – nesivaikykite mažiausios kainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *