Paprasti patarimai, kaip išvalyti keptuvės dugną

keptuvėsNet ir pačios geriausios šeimininkės bent kartą gyvenime yra prisvilinusios troškinį  ar sudeginusios kepsnį, o jei tokios nelaimės virtuvėje nutinka gana dažnai, apie gražų manikiūrą galima tik pasvajoti. Išvalyti pridegusį keptuvės dugną – menkas malonumas. Kita vertus, namuose apstu priemonių, kurios gali palengvinti šį darbą. Jūsų dėmesiui pristatome keletą gudrybių, kurios įveiks net ir didžiausios kulinarinės katastrofos įkalčius.

Gazuoti gėrimai

Kartais juokaujama, kad garsioji Coca-Cola geriau nei bet koks kitas ploviklis išvalo užsikimšusius vamzdžius ar tualetą. Ir tai tiesa! Tad, jei prisvilo keptuvės dugnas, nelaukite, kol svilėsiai sudžius ir dar į šiltą indą įpilkite bet kokio gazuoto gėrimo. Burbuliukai neleis maisto likučiams pridžiūti.

Druska

Nevarkite šveisdamos pridegusią emaliuotą keptuvę, geriau nakčiai ją įmerkite į sūdytą vandenį, o kitą dieną tą patį sūrų vandenį užvirkite keptuvėje ar puode. Degėsių nebeliks! Beje, druska labai šauniai išvalo ir taukus iš metalinės keptuvės. Į keptuvę įberkite šiek tiek druskos ir palaukite, kol ji susigers. Vėliau keptuvę perplaukite su indų plovikliu. Tiesa, druska nėra geriausias pasirinkimas keptuvėms tefloniniu pagrindu valyti, nes gali jį subraižyti. Tefloninių keptuvių nešvarumus puikiai įveiks indų ploviklis sumaišytas su šiek tiek sodos.

Actas

Actas turbūt vienas geriausiai būtyje žinomų valiklių, kuris nesunkiai įveikia įvairiausias dėmes.  Įpilkite šiek tiek acto į vandenį ir gautame mišinyje pamirkykite pridegusią keptuvę, o jei tai nepadeda, tada tokį mišinį 5 minutes pavirkite keptuvėje. Visi nešvarumai nusivalys akimirksniu! Tiesa, keltuves galima valyti ir neskiestu actu, tačiau šios procedūros nederėtų dažnai kartoti, nes galite sudirginti rankų odą.

Kečupas

Visi sveikos mitybos ekspertai rekomenduoja iš savo valgiaraščio išbraukti kečupą, nes jis kenkia dailioms kūno linijoms ir virškinamajam traktui. Kita vertus, tai puiki valymo priemonė patamsėjusioms keptuvėms ir puodams valyti, nes kečupe esančios rūgštys tiesiog nugraužia dėmes.

Šaldiklis

Jei pridegė maistas, įkiškite keptuvę kelioms valandoms į šaldiklį, kai pridegę maisto likučiai sušals, juos bus gerokai lengviau nuvalyti.

Šios paprasto gudrybės padės nesunkiai išvalyti keptuvės dugną, o svarbiausia, kad nereikės pirkti jokių brangių cheminių valiklių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *