Kompiuteris namuose – kaip suderinti grožį ir komfortą?

planšetėsDar prieš gerą dešimtmetį buvo įprasta kiekvienuose namuose matyti didelį stalinį kompiuterį su didžiuliu monitoriumi per visą stalą. Dabar tai pamatysite kur kas rečiau – modernūs ir šiuolaikiški namai nelabai dera su tokio tipo įrenginiais. Tad nieko keisto, jog jaunos šeimos, norėdamos įkurti gražius bei modernius namus, vis dažniau renkasi nešiojamuosius kompiuterius. Tačiau, ar tokie kompiuteriai įvykdo visas tas funkcijas, kurias teikė jų pirmtakai – staliniai kompiuteriai?

Nešiojami įrenginiai dabar populiarūs net ir tarp tų žmonių, kurie kompiuteriu nesinaudoja už namų sienų. Tai ypač patogus įrenginys, kadangi tokį kompiuterį galima lengvai pernešti iš vieno kambario į kitą ar dirbti patogiai įsitaisius fotelyje ar netgi lovoje. Su tuo susijęs ir bevielio interneto populiarumas – kiekvienuose moderniuose namuose dabar išvystumėte maršrutizatorių, kuris po namus skleidžia bevielį interneto ryšį.

Planšetė – naujausias mados klyksmas

Tačiau, pastaruoju metu iš rinkos nešiojamuosius kompiuterius bando išspirti hibridiniai kompiuteriai bei planšetės. Tai paaiškinti labai paprasta – hibridai stengiasi perimti pačias geriausias tiek nešiojamų, tiek planšetinių įrenginių savybes ir atrodo, jog jiems tai puikiai pavyksta. Pavyzdžiui, vis daugiau žmonių perka HP Pavilion Touch Smart, kuris turi prikabinamą klaviatūrą – kai norėsite ką nors rašyti (pavyzdžiui, atlikti kokį nors biuro darbą Microsoft Word programa), jūs klaviatūrą prijungsite, o kai norėsite paprasčiausiai pasižiūrėti filmą arba panaršyti Youtube, galėsite lengvai klaviatūrą atjungti. Taigi, toks komfortas gerokai prisideda prie to, kad šios serijos HP gaminiai sparčiai perkami.

Nuo tokios mados neatsilieka ir kitos didžiosios IT kompanijos, todėl jeigu jums labiau patinka Acer, Lenovo ar Samsung, galite pasidairyti, kokių hibridų šie gamintojai yra išleidę 2015 metais.

Du kompiuteriai namie – populiarus sprendimas

Dar vienas gan dažnas variantas yra nešiojamasis bei planšetinis kompiuteris. Iš tiesų, dažnas vartotojas nešiojamam įrenginiui skiria darbų atlikimo vaidmenį – pavyzdžiui, rašymą su Word, darbą prie Excel arba prezentacijų kūrimą per PowerPoint. Nieko keisto, jog daugelis žmonių mano, jog per planšetę tokį darbą būtų atlikti daug sunkiau – juk daugelis planšečių dar yra parduodamos be klaviatūros. Vadinasi, jeigu norite savo planšetinį įrenginį pritaikyti biuro darbams, jums reikia patiems nusipirkti klaviatūrą.

Tačiau, neseniai atliktos apklausos duomenimis taip pat paaiškėjo, jog vartotojai mano, jog žiūrėti filmus, klausyti muzikos ar žaisti žaidimus per planšetę yra smagiau ir patogiau. Daugelis žmonių teigia, kad per nešiojamą kompiuterį negalėtų žaisti tokių pat žaidimų, kaip per planšetę. Tai yra suprantama – juk daugelio naujoviškų planšetės žaidimų pagrindas yra lietimu valdomas ekranas, kuris turėtų būti pakeistas įprastu ir jau nusibodusiu mygtukiniu valdymu nešiojamame įrenginyje.

Visgi, vartotojai teigia, jog be nešiojamo prietaiso irgi negalėtų gyventi, kadangi būtų labai sunku atlikti biuro darbus – rašyti, spausdinti, skenuoti. Vadinasi, peržvelgus vartotojų poreikius, tampa gana aišku, kodėl namuose dabar labai dažnai karaliauja ne vienas, o du kompiuteriai. Vienas skirtas įprastiems darbams atlikti, o kitas – pramogoms. Nors hibridai pastaruoju metu populiarėja, daugelis žmonių į juos dar žiūri gana skeptiškai. Visgi, IT specialistai teigia, kad ateityje hibridai susilauks didelio dėmesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *