Kaip vyksta statybinių atliekų rūšiavimas?

statybines atliekosStatybinės atliekos privalo būti rūšiuojamos ir perdirbamos arba utilizuojamos. Deja, statant gyvenamą namą ši prievolė tampa papildomu galvos skausmu. Tam, kad aspirino reiktų mažiau, o statybinių atliekų rūšiavimas vyktų sklandžiau steigiamos įmonės, kurios viskuo pasirūpina už Jus.

Rūšiavimo taisyklės

Įmonės pagal klientų poreikius pastato konteinerius. Šiose talpose turi atsirasti statybines atliekos. Už tai atsakingas užsakovas. Statybines atliekas rūšiuoti galima į nuo 1 m³ iki 38 m³ talpos konteinerius. Atskirų rūšių statybines atliekos turi būti metamos į atskiras talpas, jokiu būdu jų nesupainiojant. Tad pats užsakovas gali nuspręsti kurias atliekas šalins pats, o kurias patikės įmonei.

Todėl klientui nereikia rūpintis kur yra stambiagabaričių atliekų aikštelė klaipėdoje, stambiagabaričių atliekų aikštelė siauliai ar statybiniu atlieku aikstele kaune. Atliekos rūšiuojamos kieme, o jas išveža įmonė. Konteineris pastatomas penkioms dienoms, per kurias juose ir turi būti sukraunamos statybines atliekos.

Draudžiamos medžiagos

Iš esmės draudžiamų atliekų nėra, yra tik netinkamas jų rūšiavimo organizavimas. Reikia nesupainioti atliekų, o rinktis galima konteinerius skirtus: plytoms, betonui, čerpėms, keramikai, gipso kartonui, laminatui, kiliminei dangai, plastikui, metalui ar net popieriui nuo cemento.

Klientams yra prievolė atskirai laikyti medieną, švarų popierių ar plėveles, asbestines atliekas. Tuomet pagrįstai kyla klausimas kur deti statybines atliekas kaune ir kur deti statybines atliekas vilniuje, jeigu jos atitinka vieną iš paminėtų draudžiamų medžiagų sąrašo. Vienas iš populiaresnių pasirinkimo variantų statybiniu atlieku savartynas liepkalnio gatvėje. Taip pat yra statybiniu atlieku aikstele kaune, stambiagabaričių atliekų aikštelė alytus.

Didmaišių naudojimas

Gaila sugaišti daug laiko, jeigu statybinių medžiagų nėra tiek daug, kad važiuoti kur statybiniu atlieku savartynas liepkalnio gatvės pabaigoje. Tokiu atveju galima naudoti ne atskirus konteinerius, o didmaišius. Žinoma, stambios atliekos turėtų keliauti kur yra stambiagabaričių atliekų aikštelė panevėžys, tačiau didmaišiai tampa puikia alternatyva, statybinių atliekų rūšiavimui konteineriuose. Reiktų nepamiršti, kad statybinės atliekos Vilniaus apskrities atliekų centro eksploatuojamose aikštelėse priimamos tik iš fizinių, o ne juridinių asmenų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *