Būsto pasirinkimo kriterijai – pataria NT brokerė Aušra Mokrikienė

Aušra Mokrikienė Nekilnojamojo turto ekspertė-brokerė Aušra Mokrikienė neabejoja – jei nusprendėte keisti gyvenamąją vietą ir ieškoti naujo būsto, pirmasis jūsų darbas – aiškiai apsibrėžti savo lūkesčius ir kriterijus. Pradėkite paiešką tik tiksliai žinodami, kokiame bute jausitės patogiai. O pasirinkimo spektras gana platus. Jei nenorite pasiklysti milžiniškoje pasiūloje, jums bus reikalingas profesionalus vedlys – NT brokeris, išmanantis nekilnojamojo turto rinką ir būsto atrankos subtilybes.

Aiškūs kriterijai

Susidarykite savo kriterijų ir lūkesčių sąrašą. Aušra Mokrikienė teigia, kad prieš atsidarydami nekilnojamojo turto skelbimų svetainę, pagalvokite, kokie dalykai jums yra svarbiausi, pvz., jei ieškote buto – kelių kambarių jis turėtų būti, kelintame aukšte ir kokiame rajone. Šiuolaikinės paieškos sistemos ir modernūs atrankos filtrai leidžia itin greitai ir lengvai tvarkyti paiešką ir generuoti visus lūkesčius atitinkančius duomenis. Taip ne tik užtikrinsite paieškos tikslumą, bet ir sutaupysite brangaus laiko.

Nuotraukos ir vaizdo medžiaga

Racionaliai vertinkite parduodamų būstų fotografijas. Negaiškite savo laiko namams, kurie neatitinka jūsų lūkesčių, t. y. skambinkite tik tiems pardavėjams, kurių pasiūlymas atitinka jūsų kriterijus. Siekiant palengvinti paiešką, daugelis nekilnojamojo turto svetainių siūlo modernų sprendimą – pirkėjas gali peržiūrėti ne tik būsto nuotraukos, bet ir vaizdo medžiagą.

Senos ar naujos statybos namas?

Vienas dažniausių klausimų, kankinančių pirkėjus, yra namo statybos metai. Tiesa, Aušra Mokrikienė tvirtina, kad tiek senos, tiek naujos statybos namai turi savų privalumų ir trūkumų. Prieš priimdami sprendimą, įvertinkite ne tik dabartinę pasirinkto būsto kainą, bet ir netolimos ateities perspektyvas ir investicijas. Žinoma, negalima pamiršti ir komfortų sąlygų, tačiau kiekvienas pirkėjas turi individualų patogaus būsto suvokimą. Vieni svajonių namus sieja su nemokama automobilių stovėjimo aikštele ir dailiu vaizdu pro miegamojo langą (minėtieji kriterijai paprastai siejami su senos statybos namais), kiti vertina estetikos faktorių, todėl ieško dailios laiptinės ir prieš tai negyventų patalpų.

Gyvenamasis rajonas

Prieš priimdami sprendimą, privalote apsispręsti dėl rajono, kuriame norėsite gyventi. Įvertinkite ne tik aplinką (galbūt šalia teka upelis arba žaliuoja parkas?), bet ir susisiekimo galimybes, pvz., kelionę iki darbo. Pagalvokite, kokia gyvenamoji aplinka atitiks jūsų šeimos poreikius – vieni žavisi gyvenimu centre, kiti ieško ramios užuovėjos priemiestyje.

Būsto kaina

Vertindami galutinę būsto kainą, nepamirškite apskaičiuoti remonto išlaidų, naujų baldų ar buitinės technikos įsigijimo. Pagalvokite apie tai, kiek kainuos būsto išlaikymas. Tai itin svarbu, jei nekilnojamojo turto įsigijimui imsite paskolą. Itin dažnai pirkėjai pagalvoja apie mėnesinę įmoką, tačiau pamiršta mokesčius už komunalines paslaugas, draudimo įmokas ir t. t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *