Neretai galvojame, kad namams reikia maksimalios apsaugos: kietos tvirtos tvoros, turi būti tvoros vartai užrakinami devyniomis spynomis, o po teritoriją lakstyti baisus šuo. Būtent apie tai, kai tvoros vartai slepia šunį, apie tai šiandien ir pakalbėsime.
Įspėjamieji ženklai
Apie tai, kad teritoriją saugo šuo, dažniausiai įspėja tvoros vartai, nukabinėti ženkliukais. Kai kurie iš jų būna juokingi, kiti rimtai perspėja. Tačiau tokie perspėjimai kartais yra labai geras dalykas. Juk nė vienas žmogus nenori gauti širdies smūgio, eidamas gatve, kai iš už tvoros jį užpuola urzgiantis ir besiseilėjantis šuo. Visgi pirmas dalykas, kurį turbūt pirma pamatysite, bus šuns iššieptos iltys, pro jas tekančios putos ir nagai, jau kone puolantys jus draskyti. Tačiau tai bus tik pirmasis emocinis įspūdis. O juk jus ir šunį turbūt skirs stora tvora ir tvoros vartai. Kainos gal šuns net bus didesnės už tuos vartus. Tačiau visgi jūs išsigąsite. O perspėjimai ant kiemo vartų automatikos visada yra geras ir pagarbus ženklas praeiviams. Kol šuo dar nepabudo ir neužpuolė jūsų, jau tada jums vertėtų pasižiūrėti į tvorą. Jeigu ant jos pamatysite pakabintą lentelę, įspėjančią apie šunį, turbūt vėliau mažiau išsigąsite, pamatę šunį už tvoros. Deja, kartais tik tvoros automatiniai vartai būna nukabinti ženkleliais, o gerokai anksčiau prasidedanti tvora nepraneša apie tai, kas artinasi kiekvienam gyvūnui ir žmogui, kuris eis šaligatviu palei tvorą.
Kaip užkalbėti dantį šuniui
Šunų augintojai ir mylėtojai tikrai rastų būdų, kaip prisijaukinti tokį šuniuką. Kaip padaryti, kad jis galėtų su visais gražiai sutarti ir gyventi. Jeigu tektų eiti įsilaužti į tokius namus, kur laksto palaidi dideli šunys, tai būtų įmanoma padaryti. Šunys yra prijaukinami dažniausiai su maistu. Ypatingai, jeigu šeimininkai juos laiko ne visiškai pašertus, o dar šiek tiek likusius nepasisotinusius. Tokiais atvejais jau per tvoros stipinus galima pradėti kišti šuniui dešras, ir jis ims vizginti uodegą. Klasikiniuose detektyvuose, toks scenarijus taip pat dažnai naudojamas, kai į šuniui skirtą maistą dar papildomai pridedama ir migdomųjų, idant šuo tikrai negalėtų nieko padaryti ir užmigtų saldžiausiu būdu. Tokia technika naudojama knygose, filmuose, fikcijoje, tačiau ji iš tiesų puikiai veiktų ir realybėje. Šuns net nereikėtų nunuodyti, tiesiog jam į maistą pakaktų įdėti nemažą dozę migdomųjų, ir galėtumėte ramiai atsidaryti tvoros vartus bei įeiti.
Kodėl šuniui gerai
Šuniui gyventi tokioje aplinkoje labai gera. Nors kiemo vartai (automatika) atsiveria ne jam ir jis dažniausiai lieka toje saugomoje teritorijoje, jam visgi yra gana gerai. Jis vis tiek gauna nemažą erdvę išsilakstymui. Taigi, šuo gyvendamas aptvertoje tvoromis teritorijoje paprastai patenkina beveik visus savo poreikius. Visų pirma, jis turi šeimininką, jį myli ir visada stengiasi jį apsaugoti. Jis loja ant žmonių ne dėl to, kad jam jie išties nepatiktų, o tam, kad įrodytų savo reikalingumą šeimininką. Šuo tampa sargybiniu, klusniai atliekančiu savo vaidmenį. Be to, jis gyvena taip, kaip gamta šaukia – lauke, atviroje erdvėje. Jeigu jis nėra rišamas ir laikomas voljere, tuomet gali laisvai lakstyti kieme. Taigi, jis patiria ir sąlyginę laisvę, ir prieraišumą, ir jaučiasi reikalingas. Svarbiausia, jeigu šuns nelaikote voljere, visada uždaryti vartus, vos kažkas pareis namo. Jeigu paliksite atidarytus, gali būti, vėliau kas nors bus užpultas iš kiemo pasprukusio šuns.