Namų statyba: apmaudžios klaidos

namų statyba

Lietuviai vis dažniau ryžtasis statytis nuosavus namus, kadangi tai tvirta investicija į ateitį, kurią galima perduoti ateities kartoms. Tačiau kaip ir visi besistatantys namus neišvengia grubių klaidų. Juk visi svajojame apie didelius, gražius namus, tačiau tai kainuoja nemenkus pinigus, bet jau ir pats statybos procesas reikalauja finansų. Todėl viską reikia kruopščiai apgalvoti ne tik su artimaisiais, bet ir statybos rangovais ar architektais, bei prisiminti, jog numatyta statybos kaina dažniausiai dvigubinasi, tad reikia tam nusiteikti.

Patys specialistai pastebi, jog į namų statybą žmonės žiūri be bendro supratimo bei nemoka įvertinti pačio proceso ir darbo. Kadangi tai yra didelė investicija, kiekvienas nori kokybės už kurią reikia sumokėti. Tad dar projektuojant namą reikia susirasti architektus, kurie suvokia statybos kaštus arba turi statybos rangovus ir gali kartu su savininku aptarti realias galimybės turint nustatytą biudžetą. Kaip praktika rodo, jog dažnai nutinka taip, kad architektūriniai, konstrukciniai sprendimai prasilenkia su statybos darbais bei turima suma. Bet visko esmė yra pinigai, tad kaip neprašauti ir sutilpti į numatytą sumą?

Paprastai naujo būsto iniciatorės yra moterys, jog svajoja apie šiltus, gražius ir jaukius namus, tačiau nesuvokia kokią vertę turi namas. Jos išsirenka norimą projektą internete, o tuomet skaito forumuose, klausia nuomonių žmonių, kurie statėsi namus. Dažnai žmonės teisingai atsako į klausimus, kalba savo patirtimi, tačiau namų statyba kiekvienam yra individuali patirtis, todėl ir sąmata yra visiškai kita. Trumpai tariant, žmonės susikuria svajones, kurios prasilenkia su realybe ir nusiperka sklypą, pasisamdo architektą, o pasikonsultavus su statybos rangovais nusivilia išgirdę statybos kainą.

Kas yra rekomenduojama statantis namą, turint ribinį biudžetą? Tai nepersistengti bei pagalvoti apie ateitį. Ar išties yra reikalingas didelis, dviejų aukštų namas su 4 miegamaisiais dviejų asmenų šeimai? Taip, ateityje gal to ir reikės, tačiau visuomet reikia galvoti apie tai, kas name gyvens po 20 metų. Vieno aukšto namų statyba sutaupo daug pinigų, kadangi nereikia rūpintis laiptais, kurie nemažai kainuoja. Taip pat nereikia rūpintis perdangomis, papildomomis sienomis, šildymo sistema. Galbūt reikia mokėti daugiau už stogo dangą, o ir sklypo plotas sumažėja, tačiau tai menka bėda. Kadangi sutaupomi dideli pinigai pačiam įrengimui, o ir vieno aukšto namai šiais laikais atrodo labai patraukliai.

Taigi, namų statyba išties nėra tokia pigi, tačiau tai geresnė investicija nei butas iš kurio vieną dieną vis tiek reikės išsikraustyti, kai padaugės šeimos narių, todėl geriau iškart investuoti į ilgaamžius namus. Tik reikia prisiminti, kad racionalūs sprendimai tokiu atveju labai svarbūs, tad konsultacija su specialistais būtina, norint ne tik sutaupyti, bet ir turėti svajonių namus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *