Netenkinanti vandens kokybė ir pagrindiniai problemų sprendimo būdai

Skirtinguose vandens šaltiniuose aptinkami ne vienodi kiekiai įvairių medžiagų, kurios žmogaus organizmui nėra naudingos ir būtina imtis priemonių tam, kad užkirsti kelią šių

medžiagų patekimui į žmogaus kūną. Paprastai geriamojo vandens tiekėjai daro viską, kad jų tiekiamo vandens kokybė būtų kuo aukštesnė. Portalas www.ltaqua.lt informuoja, jog dažniausiai geriamame vandenyje aptinkamos medžiagos yra geležis, manganas, amonis, sieros vandenilis, nitratai ir nitritai. Vandens kokybė reguliuojama specifinių prietaisų pagalba. Šiame puslapyje rasite visą įrangą, reikalingą vandens išvalymui nuo nepageidaujamų medžiagų namuose, biure ir bet kur kitur. Beveik visuose vandens šaltiniuose yra randama geležis įvairiose formose. Ji nepastebima, kol jos koncentracija vandenyje neviršija 0,2-0,3 mg/l. Šios medžiagos perteklius verčia keistis audinių spalvą, atsiranda rūdžių dėmės vonioje ir keramikoje, be to erzina nemalonus vandens kvapas, bei pasikeitęs skonis. Tokio vandens gerti specialistai nerekomenduoja – rizikuojate susirgti įvairiomis ligomis. Šis elementas iš vandens šalinamas naudojant geležies šalinimo filtrą. Šis sprendimas gali būti standartinis, arba individualus, priklausomai nuo vandens tyrimų rezultatų. Kartais problemai spręsti gali užtekti ir vandens minkštinimo filtro.

Manganas dažniausiai randamas gręžinio vandenyje. Tai – sunkusis metalas. Jo prisotintas vanduo turi nemalonų skonį ir kvapą. Santechnika, paveikta tokio metalo, juoduoja, tačiau tai – mažiausia problema. Šiuo metalu galima apsinuodyti, pakenkti kepenims. Šio metalo šalinimas iš vandens yra būtinas. Šis metalas iš vandens šalimas analogišku būdu, kaip ir geležis, kadangi minėti metalai randami kartu. Amonis vandenyje atsiranda dėl aplinkos taršos, specifinių gamtinių sąlygų. Leistina norma – 50mg/l. Dažniausiai ši medžiaga iš vandens šalinama naudojant vandens nugeležinimo filtrą. Paminėtina tai, jog dažniausiai ši medžiaga pasišalina išsprendus geležies ir mangano pertekliaus problemą. Jei filtrą įmontuoti sudėtinga, gali būti montuojamos geriamojo vandens sistemos, užtikrinančios aukščiausios kokybės geriamąjį vandenį, be to jis bus papildomai mineralizuojamas. Sieros vandenilis – dažniausiai Lietuvoje pasitaikanti problema. Vanduo įgauna nemalonų kvapą, tampa neskanus, nors nėra pavojingas sveikatai. Tinkamiausias šalinimo būdas – vandens nugeležinimo filtras. Be abejo, įmanomi ir individualūs sprendimai. Kreipdamiesi į mus galite tikėtis aukščiausios kokybės aptarnavimo. Mes padėsime išspręsti vandens valymo, bei minkštinimo problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *