Nuo ko priklauso vidaus durų kaina?

vidaus durų kainaIeškant vidaus durų susiduriama su begale problemų. Pradedant stiliaus, spalvų, medžiagų, rušies klausimu, baigiant kaina. Bet čia pastaroji yra svarbiausia, kadangi nuo investicijų priklauso ir kokybė. Bet jei norimą sutaupyti perkant vidaus duris, svarbu žinoti į ką reikia atkreipti dėmesį, o ką galima ignoruoti. Tik reikia nepamiršti, kad vidaus durų kaina priklauso nuo kokybės, todėl jei pašykštėsite pinigų, tuomet galite vėliau mokėti du kartus daugiau.

Pirma, vidaus durų kaina priklauso nuo kelių dalykų:

  • medžiagos rūšies (medienos, plokščių, dirbtinių ar natūralių);
  • gamintojo prekės ženklo;
  • gamintojo šalies iš kurios importuojamos durys (Italija, Vokietija, Lenkija, Kinija, Japonija);
  • dizaino, tekstūros, stiliau detalių, variacijų.

Svarbu, kad kuriant individualias duris nebūtų persistengta, kuo daugiau įvairiausių raštų, stiklo, tekstūros tuo brangiau bus mokama už duris. Taip pat renkantis vidaus duris, gerai iš anksto žinoti koks gamintojas yra patikimas. Kaip tai padaryti? Tiesiog ieškokite informacijos internete, atsiliepimuose bei klauskite konsultantų, kurie gerai išmano apie vidaus duris. Žinoma, vidaus durų kaina priklauso ir nuo medžiagos, ar ji dirbtinė ar natūrali. Jei natūrali, tai savaime aišku, kad bus iš tikro medžio, o ne imitacija, tad reikės plačiau praverti piniginę, bet tai nereiškia, kad dirbtinės imitacijos durys yra prastesnės. Bet jei norimą pasirinkti išskirtinės apdailos duris yra siūloma rinkoje rinktis raudonmedį bei buką fanerą.

Taip pat atkreipkite dėmesį ir į šalį iš kurios atkeliavusios durys. Tarkime, jei durys iš Rusijos, tai jos bus pigesnės, vien dėl to, kad šalis yra miškinga. Joje daug pušų, beržų, tad medžiagų pirkimas durims nėra brangus. Tad jei norite masyvo vidaus durų, rinkitės tas, kurios yra iš to krašto, kuris yra miškingas. Tada tikrai žinosite, kad medis natūralus, o ir kaina bus prieinamesnė.

Kur geriau netaupyti perkant vidaus duris?

Geriausia, kad pinigų netaupytumėte įrengimui, kadangi ir nuo to priklauso kaip stovės, durys. Ar jos bus sandariai įmontuotos, nes jei ne, teks vėliau investuoti į geresnį įdėjimą. Taip pat perkant faneruotas duris, įsitikinkite, jog pluoštas yra storas, nes per plona medžiaga gali greitai braižytis, įtrūkti, o ir greičiau susigeria drėgmė. Galiausiai reikia stebėti ir pačius vyrius, rinktis kokybiškus ir gerai žinomų gamintojų, nes ir tokia smulkmena gali vėliau prašyti didesnių investicijų.

 

 

Lakuotos durys Vilniuje: priežiūra ir valymo darbai

durys VilniujeKurdami interjerą, daug dėmesio skiriame vidaus durims. Naujausi dizainerių sprendimai suteikia neribotas galimybes rinktis, todėl durys Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste atitiks išrankiausių klientų poreikius. Vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – lakuotos durys, žavinčios savo prabangia elegancija. Šis sprendimas puikiai dera tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus interjero. Tiesa, jei norite, kad durys džiugintų jus ne vienerius metus, privalote skirti laiko jų priežiūrai ir atnaujinimo darbams.

Durų valymui būtina naudoti tik specialiai šiam tikslui skirtas priemones. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad duris galima valyti universaliais valikliais. Deja, toks požiūris gali tapti itin brangiai kainuojančių klaidų priežastimi arba pareikalauti durų restauracijos darbų. Lakuotos durys Vilniuje interjerui suteiks unikalumo ir elegancijos, tačiau nepamirškite, kad prasti valikliai gali nepataisomai sugadinti net ir pačius tvirčiausius gaminius.

Jei durų valymo darbai negali būti atidėlioti, o jus neturite šiam tikslui skirto specialaus valiklio, galite naudoti namuose pagamintą priemonę, kurios 90 proc. sudarytų vanduo, o likusi dalis – alkoholio. Tiesa, prieš naudodami minėtąjį tirpalą, visų pirma nuvalykite dulkes. Šiam tikslui naudokite sudrėkintą, tačiau gerai išgręžtą šluostę. Nuvalę duris, nusausinkite jas sausu audiniu, kad ant durų neliktų drėgmės.

Nepamirškite, kad lakuotas duris būtina prižiūrėti periodiškai, ypač, jei pasirinkote ekonominės klasės gaminį. Durys turėtų būti valomos kelis kartus per mėnesį. Jei namuose yra gyvūnų, kurie drasko baldus, durų priežiūrai turėtumėte skirti ypatingą dėmesį, kadangi ant lakuoto gaminio gali atsirasti įbrėžimų ir kitų defektų, kuriuos būtina šalinti kiek įmanoma greičiau. Visų pirma sudrėkinkite pažeistą vietą ir naudodami šlifavimo priemones, pašalinkite defektus. Tiesa, būkite atidūs – švitrinimo popieriaus grūdėtumas turėtų būti kiek įmanoma smulkesnis, atitinkantis bent P400 reikalavimus. Baigę šlifavimo darbus, ant pažeisto vietos tepkite kokybišką poliravimo vašką, kurį trinkite tol, kol pažeista vieta vėl ims blizgėti.

Siekiant kokybiškos durų eksploatacijos, būtina pasirūpinti durų montavimo darbais. Prieš pradėdami įrengimo užduotis, visų pirma duris palaikykite kambaryje (kelias dienas ar savaitę). Paprastai durys Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatomos originalioje pakuotėje, kurios neturėtumėte atidaryti. Duris pastatykite toliau nuo šildymo prietaisų ir išimkite tik pradėdami montavimo darbus. Jei durys dailintos spalvotų laku, stenkitės apsaugoti jas nuo saulės spindulių, kurie gali tapti nevienodo išblukimo priežastimi. Duris gali sugadinti ir didesnis drėgmės lygis, todėl prieš pradėdami montavimo darbus, įsitikinkite kad visi kiti elementai, pvz., lubos ar sienos, yra sausi.