Kaip pasirinkti tvorą?

tvoraTęsiame straipsnių ciklą apie geriausios tvoros pasirinkimą ir jums pateikiame dar viena motyvuotą naujo namo savininko nuomonę. Apie tai į ką reikia atkreipti renkantis tvorą su mumis sutiko pasidalinti ir kiti įvairių tvorų savininkai iš Vilniaus rajono. Pradėkime nuo to, kad lietuviai yra praktiški žmonės ir renkasi laiko išbandytus būdus apsitverti savo turtą.

 

Medis ar metalas?

 

Tai pagrindinė dilema tiems kurie renkasi tvorą. Vienas pigiausių kiemo aptvėrimo būdų yra neobliuotos 2.5×10 cm eglinės lentos. Jeigu tvoros visos kraštinės yra vienodo standartinio ilgio tuomet tokių lentų nereikia pjauti. Nebūtina važiuoti į lentpjūvę ir užsakinėti, jų galima nusipirkti bet kuriame statybinių medžiagų prekybos centre. Išmirkyti impregnante ir nudažyti tokias lentas galima ir namuose, nebūtina kad jos būtų paruošto pramoniniu būdu nes šiurkščios lentos labai gerai įsisaviną dažus ir nusidėvi tik per ilgą laiką. Pasirinkus medinę tvorą reikia žinoti kitą dalyką – medsraigčiai kuriais prisuksite lentas prie tvoros nusidėvės per 10 metų net jei tai ir bus geriausios pasaulio firmos produkcija. Jei nenorite persukinėti lentų iš naujo, tuomet iš karto tvirtinkite lentas su varžtai plačiomis galvutėmis. Žinoma, tai neatrodys estetiška tačiau bus patikima ir tarnaus ilgą laiką.

 

Jei jūsų finansinė padėtis leidžia tvorai skirti šiek tiek daugiau lėšų, padarykite tai ir nesigailėsite. Turint 20 arų sklypą aptverti jį metaline tvora yra didelė prabanga bet šį projektą galite įgyvendinti etatais, nebūtina visko padaryti iš karto. Medinės tvoralentės atsipirks tuo jog jų niekuomet nereikės keisti, jos nesupus, nesupelys, nereikės dažyti, užteks tik nuplauti, na o jei ir surūdys kraštai tai tikriausiai ne pasaulio pabaiga.

 

 

Apsauga nuo triukšmo

 

Pasižiūrėkite kaip gyvena turtuoliai įsigiję sklypus gražiose vietose su vaizdu į Lampėdžių karjerą tačiau kenčiantys nuo triukšmo kurį skleidžia pravažiuojantys lengvieji automobiliai, vilkikai ir kita sunkioji technika. Šiek tiek sumažinti šį triukšmą galima tik apsodinus sklypą medžiais ir krūmai bei pastačius nepermatomą tvorą iš plytų, rekomenduojama kuo aukštesnę.

 

 

Kai už tvoros gyvena šuo

tvoros vartaiNeretai galvojame, kad namams reikia maksimalios apsaugos: kietos tvirtos tvoros, turi būti tvoros vartai užrakinami devyniomis spynomis, o po teritoriją lakstyti baisus šuo. Būtent apie tai, kai tvoros vartai slepia šunį, apie tai šiandien ir pakalbėsime.

Įspėjamieji ženklai

Apie tai, kad teritoriją saugo šuo, dažniausiai įspėja tvoros vartai, nukabinėti ženkliukais. Kai kurie iš jų būna juokingi, kiti rimtai perspėja. Tačiau tokie perspėjimai kartais yra labai geras dalykas. Juk nė vienas žmogus nenori gauti širdies smūgio, eidamas gatve, kai iš už tvoros jį užpuola urzgiantis ir besiseilėjantis šuo. Visgi pirmas dalykas, kurį turbūt pirma pamatysite, bus šuns iššieptos iltys, pro jas tekančios putos ir nagai, jau kone puolantys jus draskyti. Tačiau tai  bus tik pirmasis emocinis įspūdis. O juk jus ir šunį turbūt skirs stora tvora ir tvoros vartai. Kainos gal šuns net  bus didesnės už tuos vartus. Tačiau visgi jūs išsigąsite. O perspėjimai ant kiemo vartų automatikos visada yra geras ir pagarbus ženklas praeiviams. Kol šuo dar nepabudo ir neužpuolė jūsų, jau tada jums vertėtų pasižiūrėti į tvorą. Jeigu ant jos pamatysite pakabintą lentelę, įspėjančią apie šunį, turbūt vėliau mažiau išsigąsite, pamatę šunį už tvoros. Deja, kartais tik tvoros automatiniai vartai būna nukabinti ženkleliais, o gerokai anksčiau prasidedanti tvora nepraneša apie tai, kas artinasi kiekvienam gyvūnui ir žmogui, kuris eis šaligatviu palei tvorą.

Kaip užkalbėti dantį šuniui

Šunų augintojai ir mylėtojai tikrai rastų būdų, kaip prisijaukinti tokį šuniuką. Kaip padaryti, kad jis galėtų su visais gražiai sutarti ir gyventi. Jeigu tektų eiti įsilaužti į tokius namus, kur laksto palaidi dideli šunys, tai būtų įmanoma padaryti. Šunys yra prijaukinami dažniausiai su maistu. Ypatingai, jeigu šeimininkai juos laiko ne visiškai pašertus, o dar šiek tiek likusius nepasisotinusius. Tokiais atvejais jau per tvoros stipinus galima pradėti kišti šuniui dešras, ir jis ims vizginti uodegą. Klasikiniuose detektyvuose, toks scenarijus taip pat dažnai naudojamas, kai į šuniui skirtą maistą dar papildomai pridedama ir migdomųjų, idant šuo tikrai negalėtų nieko padaryti ir užmigtų saldžiausiu būdu. Tokia technika naudojama knygose, filmuose, fikcijoje, tačiau ji iš tiesų puikiai veiktų ir realybėje. Šuns net nereikėtų nunuodyti, tiesiog jam į maistą pakaktų įdėti nemažą dozę migdomųjų, ir galėtumėte ramiai atsidaryti tvoros vartus bei įeiti.

Kodėl šuniui gerai

Šuniui gyventi tokioje aplinkoje labai gera. Nors kiemo vartai (automatika) atsiveria ne jam ir jis dažniausiai lieka toje saugomoje teritorijoje, jam visgi yra gana gerai. Jis vis tiek gauna nemažą erdvę išsilakstymui. Taigi, šuo gyvendamas aptvertoje tvoromis teritorijoje paprastai patenkina beveik visus savo poreikius. Visų pirma, jis turi šeimininką, jį myli ir visada stengiasi jį apsaugoti. Jis loja ant žmonių ne dėl to, kad jam jie išties nepatiktų, o tam, kad įrodytų savo reikalingumą šeimininką. Šuo tampa sargybiniu, klusniai atliekančiu savo vaidmenį. Be to, jis gyvena taip, kaip gamta šaukia – lauke, atviroje erdvėje. Jeigu jis nėra rišamas ir laikomas voljere, tuomet gali laisvai lakstyti kieme. Taigi, jis patiria ir sąlyginę laisvę, ir prieraišumą, ir jaučiasi reikalingas. Svarbiausia, jeigu šuns nelaikote voljere, visada uždaryti vartus, vos kažkas pareis namo. Jeigu paliksite atidarytus, gali būti, vėliau kas nors bus užpultas iš kiemo pasprukusio šuns.

Tvora reikalinga kiekvieniems namams

tvoraKiekviena sodyba turi turėti sodą, smėlio dėžę vaikams ir tvorą. Atrodo akivaizdu, tačiau lietuviai dažnai mėgsta savo namus palikti be tvoros, arba ją padaryti tik simbolinę. Be reikalo. Tvora ne tik saugo nuo vėjo, bet ir nuo piktų kaimynų…

Tvora dažniausiai statoma iš metalo, medžio ar akmenų. Metalinės tvoros yra gana brangus malonumas, nes tai kalvystės darbas. Aišku, ji gali būti ir labai pigi, tačiau tada ji bus jau ne tvora, o paprastas vielinis tinklas. Tokia tvora skirta vištų gardui aptverti, o ne visą sodybą… Akmeninė tvora irgi gana brangi, nes jai reikia rinktinių akmenų, daug betono, pamatų, geležies. Medinė tvora – optimaliausias variantas. Ne vytelių ir ne tašelių, o lentų. Tokia tvora gali būti horizontali arba vertikali – tai priklauso, kaip montuojamos lentos.

Tvoros paskirtis yra daugialypė:

  1. Apsaugoti sodybą nuo vėjų ir sniego pusnių.
  2. Apsaugoti sodybą nuo gyvūnų ir pašalinių žmonių.
  3. Saugoti šeimos privatumą savame kieme.
  4. Apsaugoti naminius gyvūnus, kad šie neišbėgtų į gatvę ir nepakenktų kaimynams ar nepapultų po automobilio ratais.
  5. Pažymėti aiškias sodybos ribas, kurių turi paisyti visi kaimynai.

Tvora taip pat gali būti skirta ir kitiems dalykams, pavyzdžiui, ant jos galima auginti gėles specialiuose loveliuose ar net daržoves. Šis būdas plinta pamažu, nes taip sutaupoma vieta, be to nereikia kasti žemės.

Tvoros yra tarnaujančios menui. Galima jas labai originaliai nudažyti ir padaryti vos ne ištisą darbų parodą. Tai itin patinka vaikams. Aišku, dažoma iš vidaus, kad tik svečiams būtų galima parodyti piešinius, o ne visiems kaimynams ir prašalaičiams.

Ant tvoros gali augti įvairūs augalai. Tai puiki atrama įvairioms vijoklinėms gėlėms, taip pat naminėms vynuogėms.

Tvoros gali tapti puiki pagrindu vaikų žaidimams. Čia galima pakabinti krepšį krepšiniui, taip pat taikinius smiginiui ar lankui. Ši veikla visada praturtina kiekvienos šeimos buitį.

Tvoras reikia nuolatos prižiūrėti. Kas keli metai rekomenduojama jas perdažyti, impregnuoti, kad jos būtų ilgaamžiškos ir neprarastų savo puikios išvaizdos. Kokia jūsų svajonių tvora?..