Kondicionieriai namams: jų kriterijai ir tipai

Jeigu nusibodo gyventi namuose, kuriuose vasarą neįmanoma niekaip atsigaivinti, tuomet pats metas pagalvoti apie kondicionierių namams. Jų pagalba gan greitai ir be jokio vargo galėsite atsipūsti ir bent jau šiek tiek pamiršti karštas vasaros dienas. Bet pradedant į juos žvalgytis, pastebime, kad jų pasirinkimas yra labai didelis ir kartais net sunku susigaudyti, į ką atkreipti dėmesį. Todėl šiame straipsnyje išskirsime kondicionierių kriterijus ir tipus, kurie leis aiškiai ir paprastai suprasti, į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Kriterijai

Renkantis kondicionierių namas labai svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus kriterijus. Išskiriame pagrindinius:

  • Garsas. Jeigu oro kondicionieriaus vietą pasirinkote miegamajame, tai faktas, kad jei jis bus įjungtas nakties metu, jis privalo veikti tyliai. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į jo skleidžiamą garsą. Aišku, jeigu jį nusprendėte montuoti ir kituose kambariuose, vis tiek patartina, kad jis veiktų tyliai ir netrukdytų atlikti kasdieniniams darbams. Nes naujas pašalinis garsas ir jei jis sklis nuolatos iš tiesų gali išmušti iš vėžių.
  • Produkto gamintojas. Labai svarbu dėmesį kreipti ir į oro kondicionieriaus gamintoją. Jeigu matote, kad jis yra nežinomos firmos ir apie jį nieko negalite rasti internete, geriau tokį prietaisą atmesti, nes nežinia, kaip jis ilgai tarnaus, ar bus kokybiškas ir jei reikės remontuoti, ar bus galima surasti reikiamų detalių. Todėl geriausia rinktis patikimų ir žinomų firmų kondicionierius, kurie yra užsitarnavę savo vardą ir pasižymi iš tiesų gera kokybe.
  • Galingumas. Renkantis kondicionierių namams labai svarbu apsiskaičiuoti, kokio galingumo jis reikalingas. Nusipirktas per silpnas prietaisas nesuteiks komfortiškumo visuose namuose, o per galingas bus netinkamas ir bus naudojamas neefektyviai nei reikėtų.

Tipai

Renkantis kondicionierių namams labai svarbu žinoti, kokio tipo jis reikalingas. Išskiriami šie tipai:

  • Mobilūs kondicionieriai. Jie patogūs, nes juos galima pasidėti ten, kur yra patogu. Jų paprastas montavimas nesudarys daug problemų. Be to, jie yra vienas iš pigiausių variantų, kurį galima pasirinkti.
  • Ortakiniai kondicionieriai. Jo išskirtinumas tas, kad jis neužima vietos ir nekrenta į akis. Jis gali šiltą arba šaltą orą paskirstyti labai tiksliai.
  • Kasetiniai kondicionieriai. Šis kondicionierius susideda iš dviejų dalių, kuri viena iš jų tvirtinama lauke, o kita namo viduje. Jis gali atlikti visas įprastas funkcijas, tai yra vėsinti, šildyti, vėdinti ir panašiai.
  • Sieniniai kondicionieriai. Tai viena populiariausių kondicionierių rūšių. Jis taip pat susideda iš dviejų dalių: vidinio ir išorinio. Tačiau jie yra gan triukšmingi, tad jei nusprendėte išsirinkti būtent tokio tipo prietaisą, visada pagalvokite apie tai.

Jei nežinote, pasitarkite su specialistu

Jeigu vis dėl to jums sunku susigaudyti tarp tokios gausybės kondicionierių, visada pasikonsultuokite su specialistu. Kondicionieriai namams turi būti išrinkti tinkamai ir pritaikyti prie namų aplinkos, tad į šį darbą reikia žiūrėti atsakingai, o nesirinkti pačio pirmo pasitaikiusio varianto.

Vėdinimo sistema – NE ligoms ir švaistomai energijai

vėdinimo sistemaStatant šiuolaikinius gyvenamuosius ir kitos paskirties namus jau nebekyla dvejonių, reikia ar ne vėdinimo sistemos. Tačiau rinkoje tokia didelė pasiūla, be to, visada galima susivilioti nedidele kaina, kuri dažniausiai rodo, kad technologijos jau gali būti pasenusios. Todėl verčiau rinktis specialistų konsultacijas ir pagalbą. O jei namuose dar neįrengta vėdinimo sistema, reikėtų atlikti sandarumo testą ir tik tuomet imtis atitinkamų veiksmų.

Natūralus ir mechaninis patalpų vėdinimas

Pasyvūs, arba taupantys energiją namai, be abejonės, yra sandarūs, tad natūraliai nesiventiliuoja. Tačiau pasitaiko atvejų, kad nekokybiškai statant sienose atsiranda nedidelių plyšelių, pro kuriuos į patalpas skverbiasi oras ir šitaip netenkama šilumos. Senesnės statybos namuose natūrali ventiliacija vyksta per nesandarius langus, varstomas duris, orlaides ir kt. Tačiau, be abejonės, natūralus vėdinimas turi nemažai trūkumų. Itin pavojinga natūraliai namus vėdinti žiemą, kai į patalpas skverbiasi šaltas vėjas, galintis sukelti viršutinių kvėpavimo takų ir peršalimo ligas. Tačiau yra ir kita medalio pusė – nevėdinant patalpų, jose kaupiasi drėgmė, su ja – ir pelėsis, įvairūs mikroorganizmai, ligų sukėlėjai, tad bet kokiu atveju pravartu įsirengti vėdinimo sistemą. Taip pat žiemą iš patalpų lauk skverbiasi šiltas oras, tai neekonomiška ir neefektyvu. Vasarą kyla kitų problemų – į patalpas iš lauko patenka nešvarus, nefiltruotas oras, o su juo – vabzdžių, dulkių, alergenų, sukeliančių šienligę ir kitas panašias ligas.

Kuo naudingos vėdinimo sistemos?

Vėdinimo sistema iš esmės padeda išvalyti patalpų orą ir atsikratyti dulkių, ore susikaupusių kenksmingų dujų, garų, įvairių kvapų, mikroorganizmų ir kt. Per valandą vedinimo sistemai veikiant turėtų būti pakeičiama apie 40 proc. patalpų oro.

Kokių klaidų daroma renkantis vėdinimo sistemas?

Taupant, skubant ar dėl kažkokių kitų priežasčių namų projektai parengiami į juos neįtraukiant vėdinimo sistemos plano, tačiau tinkamai parengus planą sistema veiks sklandžiai, ilgai ir taupys energiją bei šilumą. Vėdinimo sistemą  montuojant be projekto, neretai padaroma klaidų, pavyzdžiui, pastatas vėdinamas per intensyviai, todėl žiemą tai atneša šilumos nuostolius, o vasarą vėsus išvalytas oras taip pat skverbiasi laukan.