Kaip sutaupyti perkant šilumos siurblius?

Suteikti namams kur kas daugiau jaukumo gali šiluma. Žinoma, pati jaukiausia šiluma yra tokia, kuri gaunama neskiriant nei labai daug laiko, nei pastangų. Šiuo metu namų apšildymo galimybių yra tikrai gana daug, tačiau normalu, kad prioriteto sulaukia tokia, kuri veikia nereikaliai, ekologiškai ir ekonomiškai. Tokie yra šilumos siurbliai, kurie dera bet kokio tipo objektuose.

Perkama per akcijas

Gana dažnai yra girdimas mitas, kad šilumos siurbliai kainuoja labai brangiai. Tai nėra tiesa. Kainos yra labai įvairios ir pamačius kiek galiausiai bus galima sutaupyti įrangos išlaikymui – kaina nebeatrodo tokia didelė.

Taip pat galima sutaupyti perkant siurblius per akcijas. Tuomet mokate mažiau, tačiau kokybė išlieka tokia pati. Žinoma, kad akcijas pamatyti paprasčiausias būdas yra jas sekti internete, tad domėkitės pasiūlymais, kurie rinkoje vis auga ir tuo pačiu rinkitės kokybę, kuri prieinama kiekvienam.

Pirkite su subsidija

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad šiuo metu Lietuvos valdžia skatina senos kartos katilus keistis inovatyviomis sistemos, kurios veikia ekologiškai. Tokiu atveju teikiamos subsidijos, kurios leis sutaupyti. Dotacijos siūlomos jau po to, kai įranga yra įsigyta, tad reikia sekti pasiūlymus, kurie pateikiami rinkoje, domėtis jais, galiausiai, pasinaudoti, kai yra.

Teikiamos sąlygos, kriterijai yra gana minimalūs, tad gana didelė tikimybė, kad paramą gausite. Tačiau reikia sekti dotacijų teikimo terminus, žinoma, pirkti įrangas, kurios atitinka sąlygas. Dėl to geriausia yra tartis su pardavėjais, kurie prekiauja siurbliais, kadangi jie detaliausiai įsigilina į keliamus kriterijus ir tuo pačiu pateikia įrangą, kuri tinka Jūsų namams.

Perkama daugeliui metų

Žinoma, reikia nepamiršti ir to, kad šilumos siurbliai padeda ilgalaikėje perspektyvoje nemažai sutaupyti, kadangi jie apšildo būstą gana pigiai. Pasitarus su specialistais galima apskaičiuoti – per kiek laiko jums tokia įranga atsipirks. Dažniausiai greičiau nei daugelis galvoja. Taip pat įvertinkite ir tai, kad tokia sistema padeda gyventi kur kas tvariau, o šiais laikais ekologiniai aspektai yra ne ką mažiau svarbūs tokiu atveju, kai norisi būti inovatyviu žmogumi.

Ar tikrai šildymas oras vanduo toks pigus?

Šiomis dienomis tai yra viena iš populiariausių šildymo sistemų. Ir būtent dėl mažų eksploatacijos išlaidų ji yra tokia vertinama bei tampa daugelio pasirinkimu. Tačiau natūralu, jog galima ir suabejoti tuo, juk yra nemažai kitų alternatyvų bei kitokių šią funkciją atliekančių įrenginių. Bet nedaugelis iš jų taip efektyviai galės išnaudoti jau sukurtą šilumą, dėl ko ši sistema nereikalauja didelių išlaidų. Ir būtent toks unikalus jos veikimo principas leidžia šildyti būstą su minimaliomis energijos sąnaudomis. Todėl ir galutinė suma gaunasi pakankamai nedidelė. O jeigu dar yra įrengta ir nuosava saulės elektrinė, tuomet išvis galima praktiškai nieko neišleisti ir džiaugtis šiluma namuose.

Per kiek laiko atsipirks tos įrenginys?

Tai labai priklauso nuo konkretaus pasirinkimo, būsto ypatybių bei kitų niuansų. Tačiau svarbiausia tai, jog šildymas oras vanduo praktiškai visais atvejais atsipirks. Todėl ir toks modernus įrenginys nebus vien tam, kad atliktų savo pagrindinę funkciją. Kadangi dėka jo išskirtinio veikimo principo galima nemažai sutaupyti. Aišku, mėgstantys apsiskaičiuoti gali tai padaryti ir dar prieš pasirinkdami šį variantą sužinoti, po kiek laiko ši savotiška investicija pilnai atsipirks. Tačiau akivaizdų skirtumą, kiek tenka pastoviai išleisti energijos sąnaudoms pajusite praktiškai iš karto, vos tik prasidės šildymo sezonas. Kadangi tuomet išlaidos bus minimalios.

Kur geriausia įsigyti?

Paskutiniu metu šildymas oras vanduo yra itin dažnas pasirinkimas, todėl galima rasti ne vieną įmonę besispecializuojančią šioje srityje. Tiesa, visų jų asortimentas gali kažkiek skirtis. Bet tikrai nebūtina kažkur eiti ar važiuoti, kadangi šiomis dienomis visą informaciją galima atrasti ir neišėjus iš namų. Dėka interneto praktiškai akimirksniu sužinosite, kas galėtų pasiūlyti tokius įrenginius, o tuomet jau beliks išsirinkti geriausią variantą. Kadangi kiekvienas renkasi vadovaudamasis asmeniniais kriterijais. Be to, kiekvienu atveju gali būti reikalingas vis kitas įrenginys, nes kai kurie jo techniniai parametrai priklausys ir nuo būsto ypatybių. Todėl didesnėms patalpoms šildyti neišvengiamai bus reikalingas ir galingesnis įrenginys.