Lietaus kanalizacijos įrengimas: tai būtina patikėti profesionalams

Esant lietingiems orams, krituliai gali kauptis ant stogų, užtvindyti gatves ir pridaryti nemenkos žalos turtui. Būtent todėl, siekiant užtikrinti visapusišką aplinkos priežiūrą, būtina tam pritaikyta lietaus kanalizacija. Tai metodas, kurio principas įvairių kritulių nukreipimas tiesiai į tam skirtus kanalizacijos kanalus. Šiais vamzdynais visos nuotekos toliau patenka į specialius filtravimo bei valymo įrenginius.

Lietaus kanalizacijos įrengimas, kaip ir nuotekų valymo įrenginiai, yra svarbus bendrai gyvenimo kokybei, būsto ir teritorijos apsaugai nuo bet kokio paviršinio vandens poveikio. Tai aktualu visų tipų pastatams: tiek individualiems namams, tiek gamybiniams, komerciniams statiniams.

Ne paslaptis, kad lietuviškas klimatas permainingas, o kritulių čia netrūksta. Taigi, kruopščiai įrengta lietaus kanalizacija bus naudinga kone kasdien. Visi lauko inžinerinių tinklų darbai, nuotekų valymo įrenginiai ir lietaus kanalizacija privalo būti įrengta nepriekaištingai: tai darbas, kurio negalima atlikti savarankiškai, visa tai turėtų būti patikėta nuotekų įrenginių specialistams. Tik tuomet visas šias sistemas bus paprasta eksploatuoti ir jos nepriekaištingai veiks ilgus metus.

Kalbant apie lietaus kanalizacijos įrengimą, svarbu atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

  • Konsultacija. Viskas prasideda nuo išsamaus pokalbio. Susisiekus su konkrečia įmone ar specialistais, bus paskirtas konsultacijos dėl lietaus kanalizacijos laikas. Pokalbio metu klientas konkrečiai apibūdina savo poreikius, galimybes bei visas aktualias sąlygas vietoje, kur turi būti montuojami lietaus kanalizacijos įrenginiai. Lietaus kanalizacijos įrengimo srityje besispecializuojantys konsultantai padės rasti patį tinkamiausią sprendimą.
  • Projektavimo etapas. Pagal esamą situaciją specialistai pasitelkę profesionalias priemones ir tikslius skaičiavimus, parengia lietaus nuotekų kanalizacijos projektą ir jį suderina.
  • Įrengimas. Pasitelkus modernią techniką ir profesionalų įgūdžius, greitai ir kokybiškai įgyvendinamas lietaus nuotekų įrengimas.

Lietaus kanalizacijai priskiriamos ir tam tikros inžinerijos sistemos, kurios skirtos nuotekoms surinkti ir saugiai perduoti tolesniam filtravimui ir tvarkymui (šią funkciją atlieka nuotekų valymo įrenginiai). Taigi, užbaigiant kanalizacijos sistemos montavimą, taip pat pasirūpinama kokybiška drenažo sistema, kitų priedų, kaip infiltraciniai įrenginiai montavimas. Nuo šių komponentų kokybės priklauso visos lietaus kanalizacijos įrenginio ilgaamžiškumas, funkcionalumas.

Kada vandens siurbliai yra nepamainomi pagalbininkai

Vandens siurblys smarkiai palengvina buitį ir gyvenimą o kartais net darbą visiems žmonėms. Be abejonės, šis įrenginys reikalingas ne kiekvienam. Daugiabučio gyventojams vandens siurbliai tikriausiai nebus labai reikalingi. Tačiau gyvenantiems nuosavuose namuose, ypač kai aktualu daržų ar gėlynų laistymas, šis prietaisas – nepamainomas pagalbininkas. Atlikdamas savo darbą prietaisas pumpuoja vandenį, kuris gaunamas iš žemės gelmių. Juk esant sausrai vanduo labai nuslūgsta. Štai vandens siurbliai padeda bent kiek išvengti šios problemos.

Vandens siurbliai – geras pasirinkimas. Jeigu norite sutaupyti vandens ir paprasčiausiai jo turėti net labai karštą dieną – tokiu atveju tai prietaisas, kuris tiesiog privalo būti jūsų namuose. Pagal skirtingus kriterijus dažniausiai pasirenkamas ir vandens siurblys. Rinkdamiesi siurblį, turėkite galvoje  jo galingumą, šulinio gylį ir jo naudojimo paskirtį.

Vandens siurbliai skirstomi į buitinius ir pramoninius. Buitiniai, be abejonės, naudojami individuliuose namų ūkiuose, tuo tarpu, pramoniniai siurbliai naudojami žemės ūkyje ar pramonės šakose, fabrikuose, kur reikia tiekti itin didelius kiekius vandens. Buitiniai vandens siurbliai gali būti vandens kėlimo – panardinami ir paviršiniai. Paviršinius siurblius dažniausiai pasirenkama tais atvejais, kai vanduo reikalingas ne tik kasdieniniam vartojimui, bet ir kažkokiems stipresniems atvejams, kai reikalinga itin  galinga vandens srovė. Šie prietaisai dirba šiek tiek garsiau. Garso prasme geriausi panardinami siurbliai – jie atsparūs vandens poveikiui, todėl ilgai nesurūdys , o būdami po vandeniu skleis nežymų garsą.

Savaime suprantama, kad daugelis žmonių nemažai dėmesio skiria ir kainai, kuri gali būti tiek didelė, tiek mažesnė. Jeigu pirksite internetu – jums pavyks bent minimaliai sutaupyti, nes dažnai skelbiamas akcijas ir įvairias taikomas nuolaidas labai nesunku pagauti, kai yra galimybė internetinėje parduotuvė apsilankyti kad ir kasdien.

Kalbant apie vandens siurblių priežiūrą, reikia pasakyti, jog jie  nereikalauja kokios nors ypatingos priežiūros, kuri galėtų užtikrinti, kad prietaisas kur kas ilgiau funkcionuos. Visgi, jeigu bent minimaliai juo rūpinsitės ir stebėsite įvairiausius pasikeitimus – tokiu atveju prietaiso gedimo  požymiai bus pastebimi ir greitai sutvarkomi. Taigi, vandens siurbliai – geras pasirinkimas, kuris užtikrina, kad net ir sausiausią vasarą namuose netruks šviežio ir vitaminų bei mineralų kupimo vandens.

Netenkinanti vandens kokybė ir pagrindiniai problemų sprendimo būdai

Skirtinguose vandens šaltiniuose aptinkami ne vienodi kiekiai įvairių medžiagų, kurios žmogaus organizmui nėra naudingos ir būtina imtis priemonių tam, kad užkirsti kelią šių

medžiagų patekimui į žmogaus kūną. Paprastai geriamojo vandens tiekėjai daro viską, kad jų tiekiamo vandens kokybė būtų kuo aukštesnė. Portalas www.ltaqua.lt informuoja, jog dažniausiai geriamame vandenyje aptinkamos medžiagos yra geležis, manganas, amonis, sieros vandenilis, nitratai ir nitritai. Vandens kokybė reguliuojama specifinių prietaisų pagalba. Šiame puslapyje rasite visą įrangą, reikalingą vandens išvalymui nuo nepageidaujamų medžiagų namuose, biure ir bet kur kitur. Beveik visuose vandens šaltiniuose yra randama geležis įvairiose formose. Ji nepastebima, kol jos koncentracija vandenyje neviršija 0,2-0,3 mg/l. Šios medžiagos perteklius verčia keistis audinių spalvą, atsiranda rūdžių dėmės vonioje ir keramikoje, be to erzina nemalonus vandens kvapas, bei pasikeitęs skonis. Tokio vandens gerti specialistai nerekomenduoja – rizikuojate susirgti įvairiomis ligomis. Šis elementas iš vandens šalinamas naudojant geležies šalinimo filtrą. Šis sprendimas gali būti standartinis, arba individualus, priklausomai nuo vandens tyrimų rezultatų. Kartais problemai spręsti gali užtekti ir vandens minkštinimo filtro.

Manganas dažniausiai randamas gręžinio vandenyje. Tai – sunkusis metalas. Jo prisotintas vanduo turi nemalonų skonį ir kvapą. Santechnika, paveikta tokio metalo, juoduoja, tačiau tai – mažiausia problema. Šiuo metalu galima apsinuodyti, pakenkti kepenims. Šio metalo šalinimas iš vandens yra būtinas. Šis metalas iš vandens šalimas analogišku būdu, kaip ir geležis, kadangi minėti metalai randami kartu. Amonis vandenyje atsiranda dėl aplinkos taršos, specifinių gamtinių sąlygų. Leistina norma – 50mg/l. Dažniausiai ši medžiaga iš vandens šalinama naudojant vandens nugeležinimo filtrą. Paminėtina tai, jog dažniausiai ši medžiaga pasišalina išsprendus geležies ir mangano pertekliaus problemą. Jei filtrą įmontuoti sudėtinga, gali būti montuojamos geriamojo vandens sistemos, užtikrinančios aukščiausios kokybės geriamąjį vandenį, be to jis bus papildomai mineralizuojamas. Sieros vandenilis – dažniausiai Lietuvoje pasitaikanti problema. Vanduo įgauna nemalonų kvapą, tampa neskanus, nors nėra pavojingas sveikatai. Tinkamiausias šalinimo būdas – vandens nugeležinimo filtras. Be abejo, įmanomi ir individualūs sprendimai. Kreipdamiesi į mus galite tikėtis aukščiausios kokybės aptarnavimo. Mes padėsime išspręsti vandens valymo, bei minkštinimo problemas.

Santechnikos darbų kaina – nevienareikšmis klausimas

santechnikaKaina – žodis, kuris neretai sukelia neigiamas emocijas. Visgi kai kada skaičiai nuteikia pozityviai. Pavyzdžiui, meistrui atlikus darbą paaiškėja, kad santechnikos darbų kaina neprivers atiduoti paskutinių marškinių.

Kiekvienam klientui aktualu, ar reikės mokėti mažiau, ar teks pakloti daugiau. Įdomu tai, kad santechnika yra šiokia tokia išimtis iš bendrų tendencijų. Daugeliu atveju užsakant kokias nors paslaugas tikimasi, kad kainos bus nedidelės. O štai santechnikos darbų kaina atsiduria nuošalyje. Kodėl? Nes sustreikavus sistemai atsiranda nepatogumų, kuriuos svarbu sutvarkyti ilgai nelaukiant. Kadangi pirmiau dėmesys kreipiamas į skubumą, skaičiai tarsi perkeliami į antrą planą.

Kad ir kokių skubių darbų reikėtų, kad ir koks didelis sistemos gedimas pasitaikytų, vis dėlto tikimasi, kad meistrai nebus gobšūs. Už orą niekas nenori mokėti. Tačiau pažvelgus iš kitos pusės tampa aišku, kad santechnikos darbai reikalauja supratimo, įgūdžių, įrankių. Tad už dyką niekas nepuls spręsti vandens tiekimo nesklandumų.

Santechnikos darbų kaina yra nevienareikšmis klausimas. Vienokią poziciją palaiko klientai, o kitokią paslaugų teikėjai. Žinoma, pastariesiems naudinga, kad šioje srityje neretai atsisakoma skrupulingo dėmesio sutelkimo vien į kainą. Džiugu, kad klientai nelinkę derėtis iki žemumų. O jei kas nors bando „mušti“ kainą, geras meistras argumentuos, kodėl skaičiai yra būtent tokie, o ne kitokie.

Kainą sudaro daug veiksnių. Įsivaizduokit dvi situacijas. 1. Šeima gyvena mieste, netoli centro. 2. Šeima gyvena vienkiemyje 30 km už miesto. Abiem atvejais santechniko apsilankymas atsieis nevienodai. Juk meistrų automobiliai minta kuru, o ir kitoks išlaikymas (pvz., padangos) kainuoja. Taigi, natūralu, kad nuošaliau gyvenantiems žmonėms gali tekti pakloti daugiau pinigų. Gal tai reiškia, kad santechnikos sistemą geriausia tvarkyti patiems? Tikrai ne. Savo darbą išmanantys profesionalai atvažiuoja, nustato priežastis ir imasi darbų. Sutikite, svarbus operatyvumas, o ir šiaip kalbame ne apie prisvilusių blynų konkursą.

Jau išsiaiškinome, kad santechnikos darbų kaina yra nevienareikšmė, tačiau einama prie išvados, jog profesionalumas vertas savo kainos. Juk kokybiškai atlikti darbai – tai nuoroda į ilgaamžį veikimą. Ir į patogumą.

Cirkuliacinių siurblių panaudojimo galimybės

Cirkuliaciniai siurbliaiCirkuliaciniai siurbliai gali būti įvairios paskirties – skirti šildymo sistemai, kondicionavimui, buitiniams vandens tiekimui, saulės kolektorių sistemai ir dar daugiau. Taigi, šių įrenginių dėka galima atlikti daug svarbių buitinių ir ūkinių funkcijų.

Iš esmės reikalingiausi ir plačiausiai naudojami yra šildymo sistemoms pritaikyti cirkuliaciniai siurbliai. Juk be cirkuliacijos vanduo nejudės po namus ir nešildys jų. Renkantis cirkuliacinį siurblį šildymo sistemoms būtina atkreipti dėmesį į namų vamzdyną. Tarkime, jeigu jūsų vamzdžiai yra plonesni, tuomet verta rinktis didesnio galingumo siurblį, o jeigu turite platų vamzdyną, tiks ir silpnesnis cirkuliacinis siurblys.

Taip pat gana populiarūs yra ir kondicionavimui skirti siurbliai. Jų dėka patalpose palaikomas vėsus ir gaivus oras.

Kur montuojami cirkuliaciniai siurbliai? Jie montuojami katilinėse, arba sandėliukuose ir kitose patalpose, kurios apsaugotos nuo atmosferinio poveikio.

Taip pat cirkuliaciniai siurbliai išsiskiria dviem svarbiausiom ypatybėm – maksimaliu našumu ir slėgiu. Tai padeda išsirinkti geriausią ir jūsų namams tinkamiausią siurblį.

Didžiausias maksimalumas parodo, koks yra maksimalus srautas sistemoje, reikalingas geriausiam šilumos perdavimui ir paskirstymui. O maksimalus slėgis – tai didžiausias sistemos pasipriešinimas ilgiausiame vamzdyje.

Cirkuliaciniai siurbliai veikia įjungti nuolatos ir jie beveik kiekvienu atveju yra elektriniai. Tačiau tai nereiškia, kad jie be perstojo vartoja elektros energiją. Šiandien gaminami automatizuoti cirkuliaciniai siurbliai, kurie sistemoje atsiradus  tinkamam slėgiui ir šilumai, nustoja naudoti elektros energiją, išsijungia arba sulėtina savo veikimą. Taip pat modernūs elektriniai siurbliai gali būti sureguliuojami, kad jie visados įsijungtų tuo pačiu metu ryte. Tuomet namie jaučiamas jaukus šiltas oras ir nėra šalta.

Taigi, tai puikus variantas, tinkamas šildytis namus, naudojantis kondicionavimo sistema. Tačiau, jeigu jus domina sausai statomi vandens siurbliai ar bet kurie kiti siurbliai, dėl jų naudojimo ir pirkimo būtina pasitarti su juos parduodančiais ar gaminančiais specialistais.Taip pat, labai svarbu paminėti jog perkant cirkuliacinį siurblį, svarbu atsižvelgti ir į jo kokybę. Neapsigaukite ir per klaidą neįsigykite prasto cirkuliacinio siurblio, nes tokiu atveju jis nebus kokybiškas ir neatliks savo darbo tinkamai.

 

 

Akumuliacinės talpos, kas tai?

akumuliacinės talposTie, kurie net ir mažuose būstuose naudoja nedidelio galingumo kieto kuro šildymo sistemas supras, koks pavojus gali grėsti perkaitinus katilą ir vandeniui artėjant prie virimo temperatūros. Tačiau atsirado gudrus ir patogus būdas šilumos perteklių sukaupti visai kitoje vietoje, savotiškame šilumos rezervuare. Tai mes ir vadiname akumuliacine talpa.

Taigi, kai šildymo sistemoje trūksta šilumos, akumuliacinė talpa ją atiduoda į sistemą, o jeigu katilas prigamina per daug kaitros, ši atiduodama „saugoti“ į akumuliacinę talpą.

Tai nereiškia, kad akumuliacinė talpa yra skirta tiems, kurie paprasčiausiai nemoka šildytis namų ir į katilą įdėti tinkamo kiekio kuro. Kaip tik – tai kiekvieno naštą palengvinantis įrenginys, kurio dėka reikėtų rečiau eiti į katilinę ir pildyti katilą – jis pats automatiškai paskirstys šilumos perteklių ir vėliau jį sugrąžins taip ilgesnį laiką išlaikydamas namus šiltus.

Taip pat nereikia galvoti, kad akumuliacinėje talpykloje yra tik drungnas vanduo, beveik visų gamintojų akumuliacinėse talpyklose vanduo pasiekia net 85 laipsnius, o kambarius šildyti galima net ir 45 laipsnių šilumos vandenį, o grindų šildymui užtenka ir 30 laipsnių šilumos vamzdžių, taigi, akumuliacinės talpos net neprivalo būti itin didelės, kadangi jose esantis vanduo tikrai karštas ir pakankamas tolimesniam namų šildymui.

Tačiau jeigu planuojate įsirengti kieto kuro katilą ir sąmoningai norite kartu įrengti akumuliacinę talpą, kad galėtumėte naudotis šią energijos taupymo ir paskirstymo funkcija, teks rinktis galingesnį negu jūsų namams būtina katilą. Juk vienu degimu katilas turės aprūpinti ir namų šildymo sistemą, ir talpą, todėl nesuklyskite šioje vietoje. Viską tinkamai suderinus akumuliacinė talpa gali sutaupyti ne tik šilumos, bet ir jūsų brangaus laiko. Taip pat, nepamirškite jog įsigyta akumuliacinė talpa turi būti kokybiška. Patariame nepirkti pigių akumuliacinių talpų. Visų pirma, pigi prekė nebus ilgaamžė, visų antra ji neatliks savo paskirties kokybiškai ir tinkamai. Šiuo atveju, kadangi akumuliacinės talpos įsigijimo priežastis yra apsisaugojimas nuo karšto vandens pertekliaus, jis turi atitikti visus standartus ar netgi jūsų lūkesčius.

 

 

E-aquajazz.lt kombinuoti vandens šildytuvai: svarbūs privalumai

vandens sildytuvaiVandens šildytuvai labai dažnai vadinami boileriais. Prieš vienuolika metų šis terminas dar buvo vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, o prieš keletą metų jau buvo įtrauktas į tarptautinių žodžių kraitį. Tačiau šiame straipsnyje nenagrinėsime kalbos klausimų, o pabandysime atsakyti, kas yra kombinuoti šildytuvai ir kokiais pliusais ar minusais jie pasižymi.

Kombinuoti vandens šildytuvai e-aquajazz.lt parduotuvėje nustebina. Kuo? Ogi plačiu asortimentu. Tai nauda ne kam kitam, o pirkėjams. Jei ieškote naujo boilerio, norite rasti tokį, kuris poreikius atitiktų ne iš dalies, o maksimaliai. Skirtingos ne tik kainos, bet ir techniniai parametrai. Kilus bet kokiems klausimams būtina kreiptis į specialistus. Nes boileris – pirkinys, kurį išsirinkti reikia skrupulingai. Na, o kombinuotą tipą renkasi žmonės, ieškantys efektyvumo ir patogumo.

Dalį rudens, žiemą ir dalį pavasario namie radiatoriai karšti. Ir kaip kitaip – juk vasara praeina, medžių lapai nukrinta, sniegas užpusto laukus. Kad nereikėtų kalenti dantimis, kuriamas šildymo katilas. Kai sistema funkcionuoja taip, kaip turėtų, žiemą namie gera, jauku. Itin svarbu, jog kombinuoti vandens šildytuvai nepaprastai pasitarnauja būtent šaltuoju metų laiku. Kaip? Vanduo šildomas į pagalbą pasitelkiant pačius šildymo sistemos įrenginius. Taigi, vienu šūviu nušaunami du zuikiai – ir namie malonu, ir šiltu vandeniu naudojamasi.

Jau turbūt supratote, kad turint kombinuotą boilerį galima sutaupyti. Tai privalumas, kuris neprasprūs nei vienam praktiškai mąstančiam vartotojui. Ieškant efektyvių vandens kaitinimo sprendimų kombinuoto tipo šildytuvai vertinami kaip puiki priemonė. Siekiant didžiausio efektyvumo dėmesys kreipiamas į šilumos nuostolius. Kadangi e-aquajazz.lt vandens šildytuvai pateikiami su svarbiausiais duomenimis, minimi ir maži šilumos nuostoliai. Vadinasi, yra galimybė įsigyti tai, kas iš tiesų efektyvu.

Kombinuoti boileriai populiarumo nusipelno ne tik dėl efektyvumo, bet ir dėl palyginti nesunkaus montavimo. Visada geriausia kreiptis į profesionalus, tačiau malonu žinoti ir tai, jog boilerio montavimas neužtruks galybės laiko.

Kaip dar vieną pliusą verta paminėti plačią modelių gamą. Tai reiškia, jog nevienodi vandens šildytuvai tinka skirtinguose namuose. Pasirinkimas gal kiek užtruks, bet užtai bus įsigytas toks įrenginys, kuris vėliau tarnaus nepriekaištingai. O sklandus ir ilgas veikimas – ypatybės, nepaliekančios abejonių.

 

 

Santechnikai Kaune – paklausi, bet nelengva profesija

Santechnikai KauneSantechnikai Kaune, kaip ir visoje Lietuvoje, – labai paklausi profesija. Sugedus maišytuvui, tualeto bakeliui ar neveikiant kitoms sanitarinėms sistemoms, santechnikas – pirmasis žmogus, į kurį kreipiamės pagalbos. Santechnikai, dirbantys Kaune, nesiskundžia darbo trūkumu, tik pastebi, kad miestiečiai linkę taupyti kokybės sąskaita, o to Jums nepatars nė vienas savo specialybę gerbiantis meistras.

Besikviesdami santechniką į namus, pasidomėkite jo rekomendacijomis, paieškokite atsiliepimų internete apie konkretų meistrą, kurį ketinate išsikviesti, o kai jau nuspręsite, kuris Jums tinkamiausias, būtinai išsiaiškinkite, ar jis dirba oficialiai ir suteiks Jums atliktų darbų garantiją, nes tik tokiu atveju jausitės saugiai ir būsite apsidraudę pakartotino gedimo atveju.

Kodėl santechnikas – sudėtinga profesija?

Santechnikui tenka atsakomybė už nepertraukiamą ir tvarkingą namo / buto sanitarinių ir santechninių tinklų bei prietaisų veikimą; naujai statomo namo kanalizacijos, centrinio šildymo įrengimą ir kitus, labai svarbius komfortabiliam namų ūkio gyvenimui, santechnikos darbus, tokius, kaip:

  • Vandentiekio sistemų remontas ir renovavimas;
  • Vamzdynų montavimas;
  • Sanitarinių prietaisų surinkimas, montavimas, pajungimas;
  • Skalbimo mašinų, indaplovių pajungimas;
  • Hidroforų pajungimas;
  • Kanalizacijos sistemų renovavimas ir remontas, naujų įrengimas;
  • Skaitliukų montavimas;
  • Vandens maišytuvų montavimas ir kt.

Kodėl galite pasitikėti kvalifikuotais santechnikais?

Santechnikai Kaune ne tik atliks aukščiau vardijamus darbus, bet ir garantuos jų ilgaamžiškumą, suteiks garantiją, išrašys sąskaitą ir, prieš pradėdami darbus, pasirūpins sutarties pasirašymu, o juos pabaigę, viską sutvarkys taip, kad net pamiršite apie jų vizitą: paliks tvarkingą darbo vietą, Jums nereikės rūpintis dėl švaros, po meistrų apsilankymo. Santechnikai Kaune teikia kokybiškas paslaugas, turėdami joms visus reikalingus leidimus.

Geras santechnikas pasižymi kantrybe ir gebėjimu dirbti monotonišką, dažnai pasikartojantį fizinį darbą, dėmesingumu, ištvermingumu, kruopštumu ir smulkmeniškumu. Santechnikai Kaune taip pat išsiskiria atsakingumu, nuoseklumu atliekamuose darbuose ir gebėjimu organizuoti savarankišką veiklą, ją atlikti optimaliai greitai ir kokybiškai. Prieš kviesdamiesi santechniką į namus, susipažinkite su gebėjimais, būtinais šios specialybės atstovui. Taigi santechnikai turi sugebėti:

  • Atlikti vidinių santechnikos įrenginių ir mikroklimato sistemų montavimo darbus;
  • Laiku šalinti gedimus;
  • Kontroliuoti darbų atlikimo eiliškumą, darbų saugos, pramoninės sanitarijos ir aplinkos apsaugos taisyklių laikymąsi;
  • Sugebėti perskaityti ir įgyvendinti specifines santechnikos schemas ir brėžinius;
  • Pildyti technologinę ir techninę dokumentaciją;
  • Naudoti informacines technologijas, susijusias su profesija ir kt.

Kodėl verta samdyti profesionalius santechnikus?

Santechnikų darbo tikslas dirbti taip, kad Jūsų buitis taptų lengvesne ir nebūtų trikdoma tokių erzinančių gedimų, kaip varvantis maišytuvas ar sugedęs tualeto bakelis. Santechnikai stengiasi, kad Jūs galėtumėte džiaugtis savo namų jaukumu, daugiau laiko skirti artimiesiems, o ne buitinių problemų sprendimams.

Pabaigoje norime priminti, kad profesionalūs meistrai turi su Jumis pasirašyti darbų atlikimo sutartį. Jūs taip pat turite įsitikinti, kad atlikus darbus Jums bus suteikta garantija ir išrašyta sąskaita.

 

 

 

 

 

Santechnika ir jos dalys. Vonios kambario praustuvai

santechnikaNusprendėte įsirengti vonios kambarį? Kokia santechnika dabar madinga, kokios santechnikos naujovės ir reikalavimaim ką pasirinkti? Vienas iš būtinų vonios kabario atributų – praustuvas, kaip išsirinkti jį. Anksčiau visi vonios praustuvai buvo gaminami iš keramikos, o dabar galite rinktis praustuvus iš stiklo keramikos, stiklo, lieto marmuro, akrilo ar metalo.

Keraminių praustuvų paviršius yra labai lygus, vis dėlto dėl keramikos porėtos struktūros neįmanoma paviršiaus pagaminti visiškai lygaus. Tuo tarpu stiklo keramikos praustuvai šio minuso neturi, jų paviršius idealiai lygus, sienelės plonos, be to patys praustuvai gali būti įvairesnių ir įdomesnių formų. Tobulėjant gamybos technologijoms, keraminiai praustuvai taip pat pasikeitė, jų sienelės gaminamos plonesnės, išgaunami statūs kampai, taigi formos tapo įvairesnės. Iš pirmo žvilgsnio kokybiškų keraminių praustuvų neatskirsite nuo stiklo keramikos. Tačiau abiejų rūšių praustuvai bus brangesni nei tradicinės formos praustuvai.

Dėl tobulų formų ir palyginti nedidelės kainos daug kur labai populiarūs akrilo praustuvai. Tačiau mūsų šalyje jie nėra labai perkami. Lietuviai dažniau renkasi tradicinius keraminius praustuvus, nors šie ir brangesni, bet atrodo patikimiau. Lieto akmens arba marmuriniai praustuvai pasižymi lygiais kraštais ir tiesiomis plokštumomis, jų formų pasirinkimo įvairovė ypač gausi. Stiklinių praustuvų Lietuvoje beveik nėra, tad ir pakomentuoti juos sunkiau. Pigūs ir prastos kokybės kinietiški praustuvai nepaklausūs, o praustuvai iš Murano stiklo Lietuvoje ypač retai, juk jie tartum meno kūriniai.

Anksčiau labai populiarūs buvo praustuvai, komplektuojami su koja. Dabar vis labiau populiarėja praustuvai su puskoje. Pagrindinis jų privalumas yra praktiškumas, nes patogiau valyti vonios grindis. Jeigu montuojami modernios formos praustuvas, dažnai yra naudojami dekoratyviniai sifonai, tada jų ir dengti nereikia.

Kai vonios kambarys nedidelis ir tenka taupyti vietą, galima rinktis mažą, prigludusį prie sienos arba kampinį praustuvą. Dar vienas variantas – vonios praustuvas su įmontuotu po juo kompaktišku baldu. Tuo tarpu erdviose patalpose labai populiarūs praustuvai–stalviršiai, tai yra praplėsti praustuvai, jie gali būti praplėsti iš vienos arba abiejų pusių. Labai patogus variantas – dvigubas praustuvas. Ypač didelėse šeimose arba kai vienu metu keliasi ir prausiasi keli šeimos nariai.

Vis labiau populiarėja pastatomi ant dekoratyvinio stalviršio praustuvai. Jie padeda sukurti stilingą ir elegantišką vonios kambarį. Suprantama, toks pasirinkimas yra brangesnis.