Kaip pasirinkti tinkamą pastato medžiagą šiltinimui?

namo šiltinimasGera šiltinimo medžiaga yra gyvybiškai svarbi kiekvienų namų dalis. Tobula šiluma bei mikroklimatas sudaro labai didelę dalį kiekvienų namų jaukumo, todėl gerai atlikti šiltinimo darbus yra privaloma. Gerai apšiltinta, sandari namų aplinka ne tik izoliuoja šilumą ir padeda sutaupyti, bet ir atneša į namus trūkstamo komforto. Gerai atliktas namo šiltinimas su kokybiškiausiomis medžiagomis padidins namų šiluminį efektyvumą. Tinkama medžiaga yra svarbiausia efektyvaus šiltinimo dalis, bet pasirinkimas yra kaip niekada didelis. Šiltinimas putomis, polistiroliu – ar jis efektyvesnis nei šiltinimas akmens vata ar ekovata? Kuri medžiaga labiausiai tiks jūsų namų apšiltinimui?

Pati populiariausia šiltinimo medžiaga – tai mineralinė vata. Šiltinimas akmens vata yra puikus pasirinkimas kainos ir kokybės atžvilgiu.  Kaina yra visai nedidelė, o medžiagos universalumas kalba pats už save. Naudojant Rockwool mineralinę akmens vatą tinkamai apšiltinsite kiekvieną namų kampą. Tinkamas sluoksnis akmens vatos puikiai apšiltins ne tik namų sienas, bet ir stogą, grindis. Apšiltinę namus mineraline vata sukursite puikią šilumos izoliaciją, ir ženkliai sumažinsite šilumos sąskaitas. Tvirtas, sandarus būstas bei taupus šildymas parodo, jog šis šiltinimo būdas yra vienas efektyviausių.

Putų polistirolas taip pat pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis. Šiltinimas putplasčiu yra nebrangus, tačiau puikiai atlieka savo darbą, dėl ko vis daugiau žmonių renkasi šią medžiagą. Kaip ir mineralinė vata, putų polistirolas tinka bet kokiam namų paviršiui, todėl jį galima naudoti įvairiausiems apšiltinimo darbams. Šis apšiltinimo būdas yra nebrangus, tačiau vienintelis medžiagos minusas – tai drėgmės laidumas. Nors jis yra visai nedidelis, blogai vėdinamam pastate besikaupianti drėgmė gali labai pakenkti namo konstrukcijai.

Šiltinimas ekovata yra efektyvesnis, tačiau kur kas brangesnis nei kiti variantai. Ši medžiaga yra ekologiška, todėl ji nekenkia gamtai. Pasirinkus ekovatą gausite ne tik nepriekaištingą apšiltinimą. Ji yra ne tik atspari didelei drėgmei, bet dėl savo ekologiškumo, medžiaga nedega, o smilksta. Ekovata ne tik puikiai apšiltina jūsų namus, bet ir kilus gaisrui stipriai sulėtina šį procesą ir gali padėti išgelbėti jūsų gyvybę bei namuose esantį turtą.

Kai pasirinkimas toks platus, prieš renkantis šiltinimo medžiagą vertėtų gerai įvertinti pastato būklę bei savo norus. Norintiems sutaupyti vienos medžiagos atrodys daug patrauklesnės, nei stipresni, bet brangesni konkurentai. Prieš pasirenkant šiltinimo medžiagą, gerai įvertinkite savo finansines galimybes bei pastato būklę. Atsižvelgus į pastato konstrukciją bei statybos medžiagas, jo šilumos laidumas gali būti labai skirtingas. Akmens vata šiltinimui tinka puikiai, tačiau yra ir brangesnių medžiagų, padedančių sukurti maksimalų komfortą. Tik gerai žinodami savo pastatą, jo privalumus bei trūkumus, išsirinksite tinkamą šiltinimo medžiagą. Kiekvienas žmogus nori pastovios šilumos savo namams, o tai užtikrina tik geras apšiltinimas.

Šlaitinio stogo šiltinimas – ar žinote, kaip tinkamiausia apšildyti namus su mansardomis?

stogo šiltinimasAnot statybų specialistų, bei šios rinkos analitikų, yra teigiama, kad mūsų šalyje patys populiariausi namai esą kurdinami šlaitiniai, o be viso to kartu su mansardomis statomi. Kad ir kaip ten bebūtų, reikėtų pastebėti tai, kad žvelgiant į virtualią rinką, reikėtų pastebėti, kad nėra pateikta pakankamai informacijos, kaip, tarkime, šlaitinio stogo šiltinimas yra vykdomas, kokiais niuansais šis esą apiberiamas ir kokie galimi pagrindiniai privalumai.

Tiesą sakant, šiandienos turinyje ne vien tik stogo šiltinimas bus pagrindinė mūsų straipsnio tema, tačiau be viso to sieksime ir sąlyginai išspręsti bėdą, jeigu būtų galima taip pasakyti, pateikdami informacijos apie šlaitinių stogų apšiltinimą. Tikimės, kad asmenims, kurie galimai mąsto apie tokių namų statybas, taip pat ir galimai turi jau pastaruosius individualius namus ir galvoja, kaip gi būtų galima efektyviai ir pigiai apsišildyti, šiandienos turinys pasirodys daugiau, nei pravartus.

Taigi, būtų galima pradėti nuo pačios koncepcijos aiškinimo – anot specialistų, šlaitinio stogo šiltinimas yra dar skirstomas į kelis pagrindinius veiksnius, pradedant nuo to, ar šlaitinis stogas reikalauja šiltinimo, kai esą hidroizoliacija vandens garams nelaidžios plevelės, ar difuzinės – laidžios. Nuo to skiriasi ne vien tik tokie padariniai, jog, tarkime, yra reikalingi specifiniai tarpai, jeigu būtų galima taip pasakyti, nuo kurių yra nustatomas reikalingas vedinimo tarpas, tačiau taip pat ir esą sprendžiama, kur įkūnyti vedinimo angas.

Tiesą sakant, tokiomis sąlygomis stengiamasi suvokti, kaip gi būtų galima tinkamai apšiltinit šlaitinius stogus, kurie ne vien tik pasižymėtų puikia garso, tačiau tuo pačiu ir šilumos, izoliacija, jog būtų puoselėjamos stogo dangos ir pašaliniai veiksniai, kaip pavyzdžiui krituliai, kuo įmanoma mažiau kentų infrastruktūrai. Pastaruosius matavimus dažniausiai atlieka visos bendrovės, kurios siūlo pastarąsias paslaugas, todėl kilti net ir pačių mažiausių problemų tikrai neturėtų.

Tikimės, kad šlaitinio stogo šiltinimas straipsnis šiandieną bent jau keliems asmenims buvo naudingas – vis dėlto, reikėtų pripažinti, kad žmonėms, neturintiems specifinės patirties šioje nišoje, geriausia būtų komunikuoti bei konsultuotis su kompanijomis.