Lauko baldai: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Lauko baldai yra nepamainomas terasos, balkono ar kitos lauko erdvės atributas. Norint užtikrinti ilgaamžiškumą ir komfortą ilgus metus, būtina pasirinkti lauko sąlygoms pritaikytus baldus ir tinkamai juos prižiūrėti.

Patarimai renkantis

Pateikiame keletą patarimų, kurie pravers ieškant geriausio varianto:

  • Rinkitės kokybiškas medžiagas. Ekspertų rekomenduojami lauko baldai yra pagaminti iš patvarių medžiagų (pavyzdžiui impregnuotos ąžuolo, kedro medienos, aliuminio ar kitų drėgmei bei permainingoms oro sąlygoms atsparių medžiagų). Šios medžiagos yra tvirtos ir gali atlaikyti saulės spindulių, lietaus, šalčio ir karščio poveikį, kuris neišvengiamas baldus laikant lauke.
  • Atsižvelkite į patogumą. Renkantis lauko baldus svarbiausia yra patogumas. Ieškokite baldų su gausiomis pagalvėlėmis ir ergonomiškais modeliais, kurie užtikrintų tinkamą atramą ilsintis ar pietaujant lauke. Prieš pirkdami baldus išbandykite juos patys, kad įsitikintumėte, jog jie atitinka jūsų komforto standartus.
  • Pagalvokite apie funkcionalumą. Apsvarstykite, kaip planuojate naudoti lauko erdvę, ir rinkitės jūsų poreikius atitinkančius baldus. Jei mėgstate rengti pobūvius lauke, rinkitės valgomojo komplektus arba sekcines sofas su daug sėdimų vietų. Jei norite intymesnės aplinkos, apsvarstykite jaukius poilsio krėslus arba hamakus, skirtus atsipalaidavimui.
  • Pasirūpinkite baldų apsauga. Investuokite į apsauginius užvalkalus arba saugojimo sprendimus, kad nenaudojami lauko baldai būtų apsaugoti nuo atšiaurių oro sąlygų. Uždengus baldus galima prailginti jų tarnavimo laiką ir išvengti saulės, lietaus ir sniego daromos žalos.
  • Valymas ir priežiūra. Pasirūpinkite, kad jūsų lauko baldai atrodytų kuo geriau. Saugokite juos nuo pažeidimų, o nešvarumus nuvalykite su švelniu muilu ir vandeniu. Jei renkatės medinius lauko baldus, reguliariai padenkite juos apsaugine danga, kuri suteiks apsaugą nuo drėgmės ir ilgiau išsaugos natūralios medienos grožį. Kartas nuo karto apžiūrėkite baldus ir patikrinkite, ar nėra nusidėvėjimo požymių, pavyzdžiui, pelėsio, rūdžių ar spalvos išblukimo. Pastebėję pakitimus, perdažykite baldą, atnaujinkite paviršių arba pakeiskite susidėvėjusias dalis, kad išvengtumėte tolesnės žalos.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, kaip pasirinkti ir prižiūrėti lauko baldus, galite sukurti funkcionalią, patogią ir vizualiai patrauklią lauko erdvę, kuri ilgus metus džiugins Jus ir Jūsų svečius. Baldai internetu leis tai padaryti pigiau – išsirinkite ir užsakykite lauko ir vidaus baldus patraukliomis kainomis!

Lauko baldai – patarimai planuojantiems įsigyti

Turint kiemą, terasą ar balkoną, norisi jame praleisti kuo daugiau laiko, ypač aplankius šiltiems orams. Norint suteikti šioms erdvėms daugiau jaukumo, paprastai į pagalbą pasitelkiami lauko baldai. Ieškant lauko baldų, svarbu atsižvelgti į daugelį dalykų, kurie padės pasirinkti tinkamiausius ir geriausiai lūkesčius bei finansines galimybes atitinkančius baldus.

Visų pirma, renkantis lauko baldus ir norint užtikrinti jų ilgaamžiškumą, būtina suvokti medžiagų savybes ir įvertinti kokiame klimate stovės jūsų lauko baldai. Apgalvokite, ar medžiagos, iš kurių pagaminti baldai galės atlaikyti jūsų kieme besikeičiantį klimatą – sausrą, drėgmę, lietų, sniegą bei ar medžiagos apsaugotos nuo saulės spindulių blukinimo.

Norint įsigyti ilgaamžius lauko baldus, reikėtų atsižvelgti į jų kokybę. Pigesni baldai paprastai pasižymi pigesnėmis konstrukcijomis bei ribotomis garantijomis arba jų iš viso pardavėjai nesiūlo. Dėl prastos kokybės, daugelis daiktų, įskaitant lauko baldus, nėra ilgaamžiai, todėl anksčiau laiko atsiduria sąvartynuose ir tenka pirkti naujus. Nors kokybiški lauko baldai gali kainuoti brangiau, tačiau ilgainiui pamatysite, kad sutaupysite finansų ir žinoma, laiko resursų.

Svarbu įvertinti ir erdvę, kurioje stovės baldai – ją išmatuoti. Lauko baldų dydis ir galimas jų išdėstymas turėtų derėti prie erdvės išplanavimo ir išmatavimų, tam, kad atrodytų proporcingai. Palikus šiek tiek erdvės aplink baldus, bus paprasčiau judėti erdvėje, arba priimti svečius, švesti šventes ir taip toliau.

Nepamirškite komforto, kadangi lauko baldai, kaip ir vidaus, yra skirti poilsiui, todėl svarbu teikti pirmenybę būtent jam. Rinkitės geresnės kokybės, minkštus lauko baldus. Apsvarstykite papildomų pagalvėlių ir dekių įsigijimą, kurie suteiks dar daugiau komforto ir jaukumo.

Sezonais, kurių metu nesinaudojate baldais, pavyzdžiui esant žiemos mėnesiais, medžiaginiams daiktams bei baldams reikėtų sukurti tinkamą vietą sandėliavimui. Tam tikrais atvejais, baldų užvalkalai gali neužtikrinti pakankamos apsaugos, kad baldai išliktų nepažeisti. Vietoms, kuriose sandėliavimo vietos yra ribotos, gali būti naudinga apsvarstyti net sulankstomus lauko baldus.

Ieškant tinkamų lauko baldų, vertinga juos išbandyti, prieš perkant. Nors baldai gali atrodyti patrauklūs nuotraukose, tik fiziškai juos pamatę ir išbandę, galėsite įvertinti jų tinkamumą. Kietos pagalvėlės, nepatogus atlošas ar kampas, netinkamai išdėstyti porankiai gali atrodyti estetiškai patraukliai, tačiau neatitikti jūsų lūkesčių, tad esant galimybei aplankyti fizinę parduotuvę, prieš perkant, yra būtinybė.

Daug išbandytų, kokybiškų lauko baldų bei ypatingų pasiūlymų, galite rasti parduotuvėje sodasirnamas.lt. Parduotuvė siūlo itin greitą pristatymą į norimą lokaciją – vos kelios darbo dienos ir galite džiaugtis savo naujais lauko baldais.