Apdailos darbai SIP namuose

gipso apdailos darbaiViena iš naujausių namų statymo technologija yra SIP. Tai Structural insulated panel – struktūrinė apšiltinta plokštė. Šiuolaikinės technologijos užtikrina A+ efektyvumo klasę, todėl SIP namai vis dažniau ir dažniau statomi ir Lietuvoje. Ir ne tik sodo nameliai ar laikinieji pastatai, skirti poilsiavimui, bet normalūs gyvenamieji namai.

Bet šį kartą ne apie tai. Jei pasistatėte SIP plokščių namą, ką reikia daryti toliau?  Apdailos darbai – kitas svarbus žingsnis.

SIP namų apdailos darbai Kaune vykdomi gana greitai. 3-4 žmonių komanda paruošti 100 kv. m. pastatą dažymui gali per 3-4 darbo dienas.

Vidaus apdailos darbai: kainos

Tiesa, apdailos darbai kaune kaina yra kiek mažesnė, nei sostinėje, bet nežymiai. Skaičiuojama už kvadratą. Viskas priklauso nuo meistrų komandos dydžio ir kvalifikacijos. Tuo tarpu vidaus apdailos darbai klaipedoje yra šiek tiek pigesni – čia labai išvystytas statybų sektorius, nes uostamiestis smarkiai plečiasi.

Kai kurie meistrai teigia, kad buto remonto darbai vilniuje kainuoja kur kas brangiau, nei SIP namo apdailos darbai.

Kaip vyksta SIP namo apdailos darbai

Viskas prasideda nuo santechikos ir elektros. Kai namas pastatomas, išvedžiojama santechnika virš grindų. Taip pat į darbą metami ir elektrikai. Jie užvedžioja elektros laidus. Elektros laidai yra pritvirtinami tiesiog ant viršutinės SIP plokščių OSB plokštės.

Apdailos darbai panevezyje atliekami gana greitai. Meistrai ima gipso kartono plokštes ir padengia pirmą sluoksnį. Elektros laidai yra paliekami tarp gipso kartono plokščių. Tada yra dedamas antras gipso kartono sluoksnis jau uždengiant pirmąjį ir tarp jų esančius laidus.

Kaip vyksta apdailos darbai alytuje? Viskas labai panašiai. Grindys – atskira istorija. Dažniausiai daromos šildomos grindys. Tinklelis išvedžiojamas tiesiai ant SIPS grindinių plokščių. Tada jį galima betonuoti tuo pačiu paslepiant ir išvedžiotą santechniką – vandens ir nuotekų vamzdžius.

Apdailos darbai siauliuose atliekami analogiškai su grindimis ir sienomis, bet ką daryti su lubomis? Kadangi namas turi turėti A+ energetinę klasę, palei lubas yra montuojama rekuperacinė sistema. Toliau lieka du variantai – pakabinamos arba įtempiamos lubos. Labai retais atvejais daromos gipso kartono lubos. Tada ir prireikia vidaus apdailos meistrų pagalbos. Kitais atvejais jie į lubas daugiau dėmesio nebekreipia.

Paklojus gipsą, išbetonavus grindis, pradedamas kitas etapas – sienų glaistymas ir paruošimas dažymui. O tada ir pats dažymas. Dirbama su gipso kartonu, tad šie apdailos darbai vyksta labai greitai. Juos gali atlikti ir kiti specialistai, nei tie, kurie montavo gipso kartoną.

Visa tai užtrunka 1-2 savaites.

Smėliavimas prieš dažymą

smėliavimasMetaliniai paviršiai turi vieną rimtą trūkumą. Jie rūdija. Ant paviršiaus susidaro oksidai (rūdys), kurie tikrai neprideda metalinėms konstrukcijoms nei grožio, nei patvarumo. Kaip nuo jų apsaugoti savo metalinius dirbinius? Viskas gana paprasta. Reikia tik tinkamai nudažyti ir metalas taps atsparus išorės poveikiui, cheminėms medžiagoms ir kitiems veiksniams.

Kad dažymas būtų sėkmingas, metalą reikia šiam procesui paruošti. Niekam ne paslaptis, kad metalines konstrukcijas dažniausiai dažo purškiamais dažais, nes šepetėliu ar voleliu tai gana sudėtinga padaryti. Esant nemažai nelygumų, toks dažymo būdas aiškiai matysis sudžiūvusių dažų lašų pavidalu. Taip pat sunkiau pasiekti kai kurias ne tokias atviras vietas. Kad purškiami dažai liptų prie metalo paviršiaus geriau, būtina jį atitinkamai paruošti dažymui. Štai čia ir prasideda tikrieji vargai. Metalinis šepetys, švitrinis popierius, kampinis šlifuoklis dažnai būna bejėgiai prieš rūdis ir apnašas. Yra vienas būdas, kurio veiksmingumu neabejoja nė vienas dažytojas – smėliavimas.

Smėliavimas yra gana specifinis procesas, kurį gali atlikti tik tam tikrą įrangą turintys specialistai. Nedideli metalo dirbiniai gali būti paruošiami dažymui specialiose smėliavimo kamerose. Dideli objektai smėliuojami tiesiog lauke. Lietuviai viską mėgsta daryti patys, kad tik sutaupytų. Čia, deja, to padaryti nepavyks. Smėliavimas atliekamas dėvint specialią apsauginę aprangą ir šalmą, kuris pasižymi hermetiškumu. Itin aukštu slėgiu stumiamos smulkaus smėlio dalelės gali nesunkiai sužaloti žmogų, todėl imamasi visų reikalingų darbo saugos priemonių. Dėl šios priežasties bet kas negali išsinuomoti sudėtingos smėliavimo technikos ir patys viską pasidaryti. Tik aukštos klasės atsakingi specialistai gali tinkamai smėliuoti metalinius paviršius.

Kur galima pamatyti smėliavimo procesą? Deja, tai gana retas reiškinys, nes smėliuotojai savo skafandrais po paprastas statybvietes nevaikšto. Smėliavimas yra reikalingas dideliems objektams – laivams, metaliniams tiltams, didelėms talpoms ir cisternoms paruošti dažymui. Štai ten ir galite pamatyti smėliuotojus su storomis žarnomis ir kompresoriai pučiančiais smėlio srautus. Jie taip pat dirba įvairių metalo konstrukcijų gamyklose, nors imasi ir mažesnių užsakymų. Smėliavimo aparatūra yra gana mobili. Ji varoma generatoriumi, tad elektros tiekimas nėra būtinas, nors ir pageidautinas.

Statant individualius namus smėliavimo paslaugos nėra dažnai reikalingos, tačiau gali pasitaikyti ten, kur norima įsirengti skysto kuro katilines ir reikalingos talpos skystam kurui kieme.