Kiek kainuoja būsto remontas?

Nekilnojamasturtas.ltNekilnojamas turtas visais laikais buvo paklausi prekė, ypač jei vieną ar kitą objektą galima įsigyti patrauklia žema kaina. Internete apstu skelbimų portalų, kuriuose galima apžiūrėti NT skelbimus. Tačiau rinkoje neseniai pasirodė naujas tinklalapis Nekilnojamasturtas.lt. Jo ekspertai skaitytojus supažindina su papildomomis išlaidomis įsigijus butą. Daugiausia šių išlaidų sudaro buto įrengimas/remontas.

Visų pirma, skiriasi remonto „apimtys“. Jei būstas remontuotas prieš 10 ir daugiau metų, tuomet reikės atlikti kapitalinį remontą. Jei remontas būste nedarytas 5 ar ir mažiau metų, tuomet visiškai užteks įprasto kosmetinio remonto, kuris ir atsieis pigiau. Visgi, anot ekspertų, nereikėtų nusiteikti labai optimistiškai, nes dažnai darbų ir medžiagų sąmatos padvigubėja. Taip nutinka dėl klaidingų skaičiavimų ir įvaizdžio, kad viskas yra pigiau nei iš tikrųjų.

Reali kaina atliekant kapitalinį remontą – apie 200-400 Eur už kvadratinį metrą, įskaitant medžiagas, jeigu samdomas specialistas. Kaina iki maždaug 500 Eur už kvadratinį metrą gali išaugti, jei samdomi architektai, pasirenkamos ypatingos kokybės brangios medžiagos. Kainą gali lemti ir konkretus miestas. Pavyzdžiui, Kaune besidarbuojančių statybininkų įkainiai yra mažesni nei dirbančių Vilniuje. Kaune už standartinio 45-50 kvadratinių metrų buto kapitalinį remontą preliminariai sumokėsite apie 10 tūkst. eurų, įskaitant žaliavas, tuo tarpu Vilniuje suma už remonto darbus gali būti 25-50 proc. didesnė.

Jei kapitalinio remonto imasi patys būsto savininkai, artimieji, draugai, kaina sumažėja net dvigubai. Sutaupyti galima net ir nusisamdžius mažiau paklausius statybininkus, tačiau reikia juos kontroliuoti, stebėti, kad nebūtų paliekama broko. Dažnai remontas pigiau atsieina ieškant pigesnių medžiagų. Nerekomenduojame medžiagų pirkti vykti pas kaimynus lenkus, tačiau kodėl gi nepaieškojus akcijų ir nepasinaudojus išpardavimų pagundomis.

Kaip teigia Nekilnojamasturtas.lt ekspertai, gerokai sutaupyti galima būstą remontuojant žiemą, kai paslaugų įkainiai mažesni net 20-30 proc. Tiesa, šaltuoju metų laiku pailgėja statybinių medžiagų džiūvimo laikas.

Kosmetinio 2 kambarių standartinio buto remonto kaina gali siekti apie 3 tūkst. eurų, įskaitant medžiagas. Už tokią sumą pavyks atnaujinti parketą arba sudėti naują laminatą, taip pat perdažyti arba ištapetuoti sienas. Tačiau vėlgi kaina priklauso nuo būsto šeimininko poreikių, norų ir galimybių.