Koks namo projektas Jums tinkamiausias?

namo projektasNuosavo namo statyba reikalauja ne tik finansinių išteklių, bet ir žinių. Tai atsakingas procesas, kuriam reikia pasiruošti iš peties, o šalia visuomet turi būti patikimi konsultantai įvairiais klausimais. Kiekvienas norime nuosavo, individualiai pastatyto namo pagal poreikius, tačiau nereikia persistengti kuriant svajonių namo viziją, kadangi retas architektas įsivaizduoja, tai ką savo galvoja mato užsakovas. Tad prieiname prie to, kad ne tik namo sklypas, vieta kur stovės namas, bet ir namo projektas yra svarbus statant individualų namą. Šiuos du dalykus reikia gerai suderinti, nes namas turi tikti sklypui, kad liktų žalios aplinkos, o ir jo stovėjimo vieta būtų tinkama, dėl saulės šviesos.  Todėl šiame straipsnyje ir kalbėsime apie tai, kokį namo projektą išsirinkti, kad jis būtų tinkamas gyvenimui, o ir statybos kaštai negąsdintų.

Prieš statant namus, reikia gerai žinoti kokio dydžio yra sklypas, kad namo projektas būtų pritaikytas būtent jam. Taip pat kokios rūšies, stiliaus tai būs namas. Bet kiekvienam taupančiam patariam rinktis karkasinius, vieno aukšto namus. Svarbiausia atėjus pas pasirinktą architektą gerai žinoti, kokį namą norimą statytis, kiek jame bus kambarių. Geriausia, jog prieš tai turėtumėt realią viziją, kuri būtų perteikta lape. Darbus palengvina, jei namo projektas būna panašus į jau architekto projektuotą namą.

Taip pat reikia nepamiršti ir statybos kainos, kuri būna preliminariai nustatyta architektas, bet teisingą kainą pasako pasirinkti rangovai. Tačiau kaina dažnai priklauso nuo kvadratūros, pasirinktos statybos medžiagos. Ar tai vieno aukšto ar dviejų aukštų namas. Reikia visuomet įvertinti visus faktorius, gyventojų name skaičių, konstrukcijų sudėtingumą, kambarių kiekį. Įsivaizduoti erdves ir perteikti jas žodžiais architektui, kuriam patikite projektavimo darbus.

Galiausiai, projektuojant namus galvokite ir apie tai, kiek laiko praleidžiate virtuvėje, svetainėje. Ar pas jus dažnai atkeliauja svečiai. Namo projektas turi būti draugiškas nuolatiniam gyvenimui, atsisakykite nereikalingų sienų bei pertvarų, kadangi tai suteikia daugiau erdvės namams. Taip pat galvokite ir apie tai, kurioje pusėje yra saulė, kad visuomet kambariai būtų apšviesti natūralia šviesa.

 

 

 

Svajonių namo projektas

Tikriausiai kiekvienas svajoja apie nuosavą namą, tačiau supranta, kad jo statymas nėra lengvas procesas. Tai ne tas pats, kas statyti namą iš žaislinių kaladėlių, o atvirkščiai viskas labai rimta bei reikalauja didelio pasiruošimo ir ,žinoma, kantrybės. Atsimenate žaidimą SIMS? Kur galima pastatyti savo svajonių namą. Atrodo juk viskas paprasta, tiesiog reikia idėjos ir namas pastatytas. O jeigu kažkuri siena jums nepatinka, galima ją greitai nugriauti. Bet taip nėra su realiu gyvenimu. Pastatytos sienos taip paprastai nenugriausi, o priestato nepastatysi. Čia reikalingi itin kruopštūs namo projektai (planai), kurie išties atrodytų, kaip jūsų svajonių namai. Tad jei planuojate statytis namą, tuomet jums reikia iš anksto žinoti, su kuo reikės susidurti.

namo projektas

Pirma, namo projektai (planai) yra svarbiausi, juk tai jūsų ir architekto sukurtas svajonių namo pavyzdys, kuris galiausi turės tapti realiu. Nuo to kokį projektą pasirinksite priklausys ir visos statybos sėkmė. Jeigu norite nedidelio namo, užtikriname jį pasistatysite per pusę metų, o jeigu didelio, kelių aukštų, prabangaus namo, tuomet jo laukti reikės šiek tiek ilgiau. Bet juk dėl savo svajonės įgyvendinimo verta tiek laukti. Taip pat jei siūlomi namo projektai (planai) jūsų netenkina,  tuomet visada galite pasiūlyti savo variantus. Nebūtinai namas turi būti toks kokį jums pateikė architektas. Juk name gyvensite jūs, o ne pas architektas. Jeigu su pastaruoju nerandate bendros kalbos, tikriausiai jis nėra profesionalus. Todėl geriau susiraskite kitą, labiau patyrusį ir klientų nuomonę gerbiantį architektą.

Žinoma, reikia nepamiršti ir savo gyvenimo būdo ir ateities planų, renkantis namo projektą. Dažniausiai namus statosi jaunos šeimos, kurios ateityje planuoja turėti vaikų. Tad namas turėtų būti nuo 3 iki 4 kambarių, tradicinei šeimai. Taip pat reikia pagalvoti ir apie įvairius svečius, artimuosius. Galiausiai nepamiršti ir savo svetingumo. Jeigu mėgstate priimti dažnai svečius, tuomet jūsų svetainė turėtų būti erdvesnė, kad sutilptų visi jūsų draugai ir artimieji. Svarbiausia, kad  namas atitiktų jus ir į jį būtų visuomet gera grįžti.