Ką reikia žinoti renkantis buitinę techniką?

Jei rinkdamiesi pietus restorane ar marškinėlius mėgstamoje parduotuvėje galime priimti skubotus, intuicija paremtus sprendimus, ši taktika tikrai negalioja norint įsigyti buitinę techniką. Tai prietaisai, kurie kainuoja didesnius pinigus, tad iš jų tikimąsi ilgaamžiškumo, patvarumo ir papildomų funkcijų, kurios palengvintų kasdienę buitį. Todėl prieš priimant sprendimus būtina žinoti pagrindines sąvokas ir rinkos tendencijas, kurios padės nepasiklysti gamintojų ir skirtingų prekių gausoje bei išsirinkti kokybišką įrenginį. Ką reikia žinoti prieš perkant buitinę techniką?

Įmontuojama buitinė technika

Jei domitės įmontuojama buitine technika, bene pirmas ir pagrindinis dalykas, kurį rekomenduoja specialistai – rinktis vieno gamintojo įrenginius. Taip nereikės nerimauti dėl skirtingo produkcijos dizaino ir viskas derės pagal jūsų skonį. Taip pat svarbu žinoti, kad nepriklausomai nuo gamintojo, visa buitinė technika turi vienodus, standartizuotus matmenis, kas labai palengvina darbą ieškant tinkamo įrengimo. Stalviršiai dažniausia siekia 60-80 cm gylį, o jų storis gali būti nuo 4 iki 6 cm. Jų matmenis žinoti svarbu todėl, kad kaitlentės visada montuojamos į stalviršį. Įmontuojamų orkaičių, elektrinių ir dujinių kaitlenčių matmenys leidžia jas naudoti net ir įprastoje spintoje. Spintelės gaminamos 60 cm gylio ir 82–87 cm aukščio. Didesnių spintų plotis skirtingas, tačiau paprastai siekia iki 90 cm.

Svarbios sąvokos

Renkantis bet kokią buitinę techniką svarbu žinoti sąvokas, be kurių bus sunku orientuotis kalbant apie gaminių charakteristiką. Kokios jos?

Inverteris. Inverteriniai varikliai padidina įrenginių efektyvumą ir prailgina paties kompresoriaus veikimą, juos turintys prietaisai veikia tyliau bei sunaudoja mažiau energijos. Inverteriniai varikliai paprastai montuojami skalbimo mašinose, oro kondicionieriuose, šaldytuvuose.

Indukcija. Indukciją turi virtuvės buitinė technika. Tai kaitlentės, virduliai, daugiafunkciai puodai ir pan. Jos veikimas labai paprastas: vietoje tradicinio kaitinimo naudojama elektromagnetinį lauką generuojanti ritė, kaitinanti indo dugną. Tai padeda taupyti elektros energiją, įrenginiai greičiau įkaista, atvėsta, indukciniais prietaisais neįmanoma nusideginti.

Konvekcija. Tai oro judėjimas prietaisų viduje. Jį taiko tokia buitinė technika kaip mikrobangų krosnelės, orkaitės ir kt. Konvekcija suteikia vienodą šilumos pasiskirstymą ir neleidžia susimaišyti kvapams, todėl yra be galo naudinga maisto ruošoje.