Pradedame verslą. Ar būtinas biuras, ar galima dirbti namuose?

UAB steigimasVerslo pradžia visuomet įdomi, kupina įvykių, nuotykių ir iššūkių. UAB steigimas pasitelkus patikimus partnerius neužtrunka, tad jau po dienos galima skelbtis įmonės vadovu. O kas toliau? Iš pasamonės gelmių kyla tarsi užprogramuotas noras išsinuomoti biurą su vaizdu į Gedimino kalną, įsitaisyti prabangią odinę kėdę ir būtinai nusipirti rašiklį auksine plunksna. Tačiau ar visa tai būtina šiauolaikiniame verslo pasaulyje? Gal galima dirbti iš namų, su pažama, prisėdus ant minkštos sofos ir viena ranka glostant katiną?

Pastaroji idėja yra kiekvieno freelancerio (liet. laisvai samdomo specialisto) svajonė ir dažnai realybė. Tačiau UAB steigimas nėra  kažkuo kitoks nei individualios veiklos pažymėjimo išsiėmimas. Tai verslo forma. O kaip organizuojamas darbas yra pačio vadovo atsakomybė ir fantazija.

Sprendžiant ar reikalingas biuras ar galima dirbti iš namų, reikia žinoti, kas dirbs įmonėje. Jei įmonės vadovas, direktorius, darbininkas ir valytojas esate jūs vienas, tuomet ar reikalingos papildomos išlaidos biuro nuomai? Greičiausiai ne, atsakytų kiekvienas galvotas verslininkas. Tuo labiau, jog buhalterinės paslaugos Vilniuje taip pat patikimos specializuotoms įmonėms, tad net buhalteriui nereikia šiltos vietos biure. Taigi, jei pradedate smulkų verslą, kurio ašis esate pats ir jums nereikia erdvės, kurioje priiminėtumėteklientus, tuomet nesirūpinkite biuro įsigijimu, drąsiai dirbkite namuose, o sutaupytus pinigus investuokite verslo plėtrai.

Visgi, yra tam tikri niuansai, kurių negalima ignoruoti nusprendus dirbti namuose. Pavyzdžiui, motyvacija ir nusiteikimas dirbti. Gyvenant nedideliame bute, kur viskas po ranka, šeima zuja šalia, yra sunku atskirti laiką darbui ir laiką savo buičiai. Atrodo ką tik atrašinėjai el.laiškus su pasiūlymais klientams, o dabar bandai įkalti į sieną vinį. Todėl itin svarbu nustatyti darbo laiką ir laiką skirtą šeimai, taip pat išskirti erdvę, kurioje vyksta darbas. Tam nereikia atskiro kambario, užtenka vieno kampo, kuriame būtų darbo stalas, lentyna dokumentų segtuvams, motyvacinis plakatas ir, žinoma, patogi darbo kėdė. Susistygavus darbo rėžimą verslas seksis puikiai.