Spintos stumdomomis durimis ar varstomomis durimis?

spintos stumdomomis durimisKaip žinia, gali būti spintos stumdomomis durimis arba varstomomis. Abu variantai turi savo pliusus ir savo minusus. Kurį variantą geriau pasirinkti nuspręsti galite tik jūs patys, tačiau prieš tai reikia gerai išanalizuoti visus privalumus ir trūkumus.

Nuo seno įprastas variantas – tai spintos varstomomis durimis. Jos gaminamos įvairios, šiais laikais galimi tokie modernūs sprendimai, kad durys atrodys tikrai stilingai ir moderniai, gaminant bus įvertinti jūsų poreikiai. Pavyzdžiui, jeigu namuose aukštos lubos, galima pagaminti atitinkamą varstomą spintą, tam naudojami aliuminiai varstomų durų rėmeliai. Dėl aliuminio rėmelio tokios spintos visos durys būna vienoje plokštumoje, o tai baldui suteikia vientisumo. Be to, jeigu reikia pigaus sprendimo, galima rinktis tokį variantą, kur durys bus tik užpildas ir lankstai.

Suprantama, yra ir tam tikrų trūkumų. Patalpoje varstomoms durims reikia palikti pakankamai vietos, kad būtų galima jas laisvai darinėti. Tačiau tai gali būti nepraktiška, nes reikalingas papildomas plotas. Tokios durys bus tik vientisos, jokių stilizuotų intarpų įtvirtinti neįmanoma. Naudojant spintas tokiomis durimis, visuomet yra pavojus prisiverti pirštus. Tai ypač aktualu, kai namuose yra mažų vaikų. Tokių durų vyriai gali greitai išlūžti, ypač jeigu durys bus atidarinėjamos daugiau nei 90° kampu. Vėlgi tai labiau aktualu šeimoms, auginančioms vaikus. Reikalavimai tokių spintų durims turi tam tikrų apribojimų, varstomas duris rekomenduojama gaminti ne platesnes nei 60 cm.

Tuo tarpu, spintos stumdomomis durimis daugeliu atveju gali būti daug praktiškesnis sprendimas, taupantis namuose vietą ar padedantis spintą priderinti nestandartinėse patalpose. Todėl spintos stumdomomis durimis paprastai yra nepamainomos mažose patalpose. Tokios spintoa gali būti įrengtos pritaikant prie nelygių lubų. Be to, jų durys gali būti pagražintos su įvairiais intarpais. Tokiu atveju tai bus ne tik praktiškas baldas rūbams ar daiktams susidėti, bet ir stilingas interjero akcentas. Dėka modernių profilių, naudojamų, kai gaminamos spintos stumdomomis durimis, tokios spintos gali atrodyti tarytum berėmės konstrukcijos. Jeigu stumdomos durys kokybiškos, galite nebijoti dėl privertų pirštų. Paprastai tokių durų užpildo pasirinkimas labai platus, galima išsirinkti pagal įvairiausius skonius. Tuo tarpu pagrindinis spintų stumdomomis durimis trūkumas – kaina, kuri yra didesnė nei paprasčiausių spintų varstomomis durimis. Tačiau dėl platesnių pritaikymo galimybių spintos stumdomomis durimis yra labai populiarios.