Įrengta namuose signalizacija padeda šeimininkams jaustis saugesniais ir ramesniais dėl turimo turto. Apsaugos sistemos ne tik padidina nekilnojamo turto saugumo lygį, bet suteikia galimybes pastoviai stebėti situaciją namuose. Yda daugybė signalizuojančių įrenginių rūšių, kiekviena kurių tinka tam tikroms situacijoms ir aplinkybėms, o norint pasirinkti efektyviausią sprendimą, reikia gerai suprasti kuo jie skiriasi.
Šiuo metu rinkoje galima išskirti du pagrindinius apsaugos sistemos tipus: laidinės ir belaidės. Pastarosios kasmet tampa vis populiaresnėmis, dėl akivaizdaus pranašumo. Jas lengviau montuoti ir yra daug platesnės naudojimo galimybės. Be to, tokia namų signalizacija gali būti valdoma per atstumą ir suteikia savininkams platų funkcionalumo pasirinkimą.
Kiekviena signalizacija susideda iš kelių elementų. Kai kurie jų yra privalomi ir be jų sistema neegzistuos, o kiti yra pasirenkami pagal poreikį. Tarp pagrindinių elementų verta paminėti šiuos:
- Valdymo pulteliai. Juose yra mikrovaldikliai, kontroliuojantys sistemos darbą. Jų pagalba yra perduodami duomenys apie sistemos darbą ir valdoma visa sistema.
- Signalizuojantys elementai. Jie būna dviejų pagrindinių tipų: garsiniai – leidžia garsų ir skvarbų garsą, šviesos – padeda pritraukti šalia gyvenančių dėmesį. Šiuolaikiniai įrenginiai geba išsiųsti pavojaus signalą trumpos žinutės pavidalu į savininko išmanųjį įrenginį.
- Įvairūs davikliai ir jutikliai. Šių elementų yra labai daug ir jie yra skirti užfiksuoti skirtingus veiksmus, kurie sistemos vertinami kaip pažeidimai. Tai gali būti judesio ar stiklo dūžio davikliai, dūmų ir vandens detektoriai.
Dažnai šiuolaikinės signalizacijos yra sujungiamos kartu su priešgaisrinėmis sistemomis. Tai leidžia apsaugoti patalpas ne tik nuo ilgapirščių bet ir nuo gaisro ar net potvynio. Be to šiuolaikinių technologijų pagalba, patys šeimininkai labai greitai sužino apie signalizacijos suveikimą.