Pripučiami lauko baseinai: kaip išsirinkti?

Pripučiami baseinaiŠiltomis vasaros dienomis visada smagu atsigaivinti vėsiame vandenyje, todėl pripučiami lauko baseinai visada gali būti puikiu pasirinkimu. Šiandien jų asortimentas yra tikrai labai platus, taigi, verta pagalvoti, kokios galimybės galėtų būti pačiomis geriausiomis. Prieš pasirenkant tam tikrą prekę svarbu įvertinti, kas naudosis baseinu – suaugusieji ar vaikai, iš kur bus tiekiamas baseino vanduo, ir kur jis bus išpilamas, bei, žinoma, kokioje vietoje stovės baseinas. Visa tai gali padėti paprasčiau įvertinti, kokios galimybės bus pačiomis geriausiomis – juk rinktis tikrai yra iš ko.

Baseino forma ir dydis

Pripučiami baseinai dažniausiai yra apvalūs arba ovalo formos, tačiau taip pat gali būti pasirenkami ir stačiakampio, kvadrato ar nestandartinės formos baseinai.  Renkantis tinkamą baseino dydį vertėtų pagalvoti apie tai, kas jame pliuškensis – vaikai ar suaugusieji, ir tai padės nuspręsti, kokios galimybės gali būti pačiomis geriausiomis. Šiandien galime rasti ir gana nedidelių vaikiškų pripučiamų baseinukų, ir pakankamai didelių matmenų baseinų – jie gali būti pritaikyti ir keliems suaugusiems žmonėms.

Baseino talpa

Pripučiami baseinai gali būti ir poros dešimčių, ir kelių šimtų (ar net tūkstančių) litrų talpos. Jų tūris visada priklauso nuo to, koks baseino dydis yra pasirenkamas. Nors didelės talpos baseinai visada žavi, tačiau svarbu pagalvoti apie tai, kaip bus tiekiamas ir valomas vanduo, bei kur jį išpilsite.

Baseino gamintojas

Visada norima, kad pripučiami baseinai tarnautų kuo ilgesį laiką, todėl tinkamą produkciją vertėtų rinktis itin atidžiai. Visuomet svarbu pasidomėti, kokių gamintojų baseinai yra vertinami palankiausiai, ir tai galės padėti atrasti geriausias pasirinkimo galimybes. Niekam ne paslaptis, kad kokybiški pripučiami baseinai kainuoja brangiau, tačiau jais bus galima naudotis daugiau nei vieną sezoną. Tereikės išpūsti baseino orą, jį išdžiovinti, ir surasti tinkamą vietą sandėliavimui.

Baseino atsparumas aplinkos poveikiui

Kokybiški pripučiami baseinai paprastai yra gaminami iš PVC – ši medžiaga yra patvari ir ilgaamžė, tokie pripučiami baseinai gali tarnauti net iki dešimties metų. Jei rinksitės gana didelį baseiną, kuriuo naudositės su visa šeima, verta pasvarstyti apie produkciją, pagamintą būtent iš šios medžiagos.

Papildomos galimybės

Didesni baseinai gali turėti kopėčias, filtravimo siurblius, specialius uždangalus baseinui, ir t.t. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja baseinai – SPA, kurie turi vandens šildytuvą ir galimybę generuoti masažo burbuliukus. Visada verta pagalvoti apie tai, kokiomis funkcijomis tikrai naudositės, o kurios jų yra nebūtinos – juk papildomos galimybės paprastai lemia ir aukštesnę produkcijos kainą.

Tinkamos baseino vietos parinkimas

Nuo to, kokioje vietoje bus įrengtas baseinas, priklausys ir jo vandens švara. Jei baseiną įrengsite medžių pavėsyje, tokiu atveju į vandenį nuolat kris lapai, todėl svarbu pagalvoti, kokia vieta bus tinkamiausia. Tam tikrais atvejais yra palanku investuoti į didelį skėtį, kuris apsaugos vandenį nuo įvairių nešvarumų bei kaitrių saulės spindulių.

Jei baseinas bus pakankamai didelis, ir nebus galimybės dažnai keisti jo vandenį, tokiu atveju reikės pasirūpinti, kaip atlikti baseino dezinfekciją. Šiltas vanduo sudaro itin palankias sąlygas daugintis mikroorganizmams, todėl tuomet, jei vanduo stovi nejudinamas, jau kitą dieną galima pastebėti, kad vanduo nebėra skaidrus, o jo sienelės tapo slidžios. Nuo šio proceso visada galima apsisaugoti – nedidelių baseinų vandenį vertėtų dažnai keisti, o štai didelių baseinų vandens priežiūrai gali būti naudojami cheminiai preparatai, kurie neutralizuos mikroorganizmus. Taigi, renkantis tinkamą baseiną vertėtų pagalvoti ir apie tai, ar jo priežiūrai galėsite skirti pakankamai dėmesio.