Antklodės pasirinkimas ne toks ir sudėtingas

antklodėsAntklodės pasirinkimas ne toks ir sudėtingas, bet tai nereiškia, kad pakanka atmestinai pagriebti pirmą pasitaikiusį produktą. Tai veikiau reiškia, kad asortimentas – didelis ir vis gausinamas.

Dėl miego reikšmė nesiginčijama

Yra dalykų, apie kuriuos daug diskutuojama, netgi ginčijamasi dėl jų poreikio ir esmės. Ir yra dalykų, apie kuriuos irgi  diskutuojama, bet sutariama be ginčų. Tai miegas. Visiems jo reikia ir visi šią tiesą supranta. Todėl nieko nuostabaus, kad žmonės patalynę renkasi atidžiai. Tačiau gausi pasiūla palengvina šį procesą. Hm, žvelgiant iš kitos pusės, kai prekių daugiau, tai pasirinkti sudėtingiau, bet visgi sutikite – jei pasiūlymai būtų skurdūs, kažin ar kalbėtume apie komfortišką nakties poilsį.

Asortimentas įvairiapusis ir dėl kainų, ir dėl įvairių patalynės modelių. Antklodės ne šiaip neprastos – jos nuostabios. O kuo daugiau gerų prekių, tuo pasirinkimas turiningesnis.

Neišsimiegojus – nemalonumai

Kodėl apskritai kreipiamas dėmesys į antklodes ir kitas su miegu susijusias prekes? Ogi todėl, kad neišsimiegojus kyla įvairių nemalonių situacijų. Ne tik prasta nuotaika ir nepagrįstas irzlumas, bet ir tokie incidentai kaip avarijos užmigus prie vairo. Niekam nelinkime, kad miego trūkumas taptų blogybių priežastimi. Svarbu, kad poilsis būtų kokybiškas ir kad į nemalonias situacijas nepakliūtumėte.

Nėra universalaus patarimo

Kad dieną pradėtumėte žvaliai, galima dalintis įvairiais patarimais, bet kiek konkrečiai miego reikia ar kokia gulėjimo poza patogiausia – kiekvieno asmeninis reikalas. Jeigu vienam žmogui patogu įsitaisyti ant kairio šono, tai dar nereiškia, kad ir visi kiti turėtų šitaip gulėti. Tad pamąstymų ir tiesų gausu, bet vieno universalaus patarimo nėra.

Kai trūksta miego, nesišypsoma?

Labai įdomi tema – posakiai, susiję su neišsimiegojimu. Jei koks kolega suirzęs, iš karto klausiama, gal jis neišsimiegojęs. Prasta nuotaika siejama ir su „išlipimu iš lovos ne ta koja“. Taigi, nors ir nėra universalaus patarimo, kaip geriausia pailsėti, visiškai aišku, kad miego trūkumas nieko gera nežada.

Miego trūkumą bandoma kompensuoti kava, bet ir tai primena išderintą rutiną. O gal laikotės nuomonės, kad poilsio stoką kompensuosite savaitgalį? Būtų neprošal padrybsoti iki pietų? Gydytojai tam nepritartų. O gal koks nors bičiulis yra pasakęs, kad jam pakanka pusaštuntos valandos miego, ir bandysite patys taikyti tokį režimą? Nenustebkite, jei paaiškės, kad jums pusaštuntos valandos – netinkama trukmė.

Paslaptinga būsena, jėgų atgavimas, relaksacija – keli apibūdinimai, susiję su nakties poilsiu. Trečdalį gyvenimo praleidžiame miegodami, tad derėtų atkreipti dėmesį ir į kokybiškus patalus – kokybiškos antklodės yra pranašesnės už abejotinas. Lygiai tas pats galioja ir kalbant apie pagalves ar čiužinius.

 

 

 

Patalynė kūdikiams: tai, ką žinoti būtina

patalynė kūdikiamsNors patalynė randama greitai, vos užsukus į specializuotą parduotuvę ar tiesiog atidarius internetinį puslapį, tačiau išrinkti patalynę kūdikiams nėra itin lengvas uždavinys. Vaikai – svarbiausias turtas, todėl nenorima rizikuoti perkant bet ką.

Kad nereikėtų gailėtis dėl prasto pirkinio, patalynė kūdikiams turėtų būti išrenkama pasidomėjus tam tikromis ypatybėmis. Kai kalbama apie medžiagą, kaip dėmesio verti pasirinkimai išskiriami linas, satinas, taip pat pabrėžiamos teigiamos medvilnės bei šilko savybės. Šios medžiagos leidžia mažyliui komfortiškai miegoti ir žiemą, ir vasarą. Tai reiškia, kad esant šaltam metui patalynė labiau sušildo nei alternatyvos, pasiūtos iš kitų audinių. Na, o atėjus šiltiems orams tokia patalynė nesulaiko drėgmės. Abiem atvejais matomas rūpestis vaiko sveikata. Jei už lango žiema, tinkama patalynė tampa kaip skydas prieš peršalimą, o vasarą sumažinama perkaitimo tikimybė. Taigi, rūpestingi tėvai, ieškodami patalynės savo atžaloms, turi atkreipti dėmesį į medžiagą. Net jei kas nors siūlo itin pigių gaminių iš abejotino audinio, verčiau išleisti daugiau ir žinoti, kad vaiku rūpinamasi tinkamai. Yra vietų, kur galima taupyti, tačiau tikrai ne šioje.

Patalynė kūdikiams, vaikams ir suaugusiems vienijama bendro proceso, kurį išdidžiai galima pavadinti priežiūra. Kadangi patalynė savo funkciją atlieka kasnakt, natūralu, kad laikas nuo laiko tenka ją išskalbti. Šiuo požiūriu laimi medvilnė, kuri dėl priežiūros ypatybių verta liaupsių. O štai satinas atsiduria kiek kitoje barikadų pusėje. Kova su satininės patalynės dėmėmis gerokai sudėtingesnė.

Tikriausiai kyla daugybė klausimų apie vaikų miegą ir jo sąlygas. Visiems jiems nepakaktų nei vieno, nei kelių straipsnių. Patalynė pakliūva į šią plačią temą, kadangi, jei ji teisingai pasirinkta, miegama patogiai ir sveikai. Neįmanoma nesutikti, kad geras poilsis – tai visapusiška nauda. Jis reikalingas ne tik begalybę darbų turintiems suaugusiems, bet ir mažiesiems ir netgi kūdikiams. Ir jei kiekvieną naktį mažylis vis nerimsta, galbūt tai ženklas, kad reikia kitokios patalynės. Svarbus aspektas – ramesnis vaikų miegas lygus geresniam tėvų poilsiui.

Patalynė kūdikiams kiek skiriasi nuo tos, kuri perkama vyresniems vaikams. Dėl alergijų tikimybės kūdikiams galimi tik balti, jokiais paveikslėliais nenumarginti patalai. Sau pirkdami patalynę tikriausiai net nesusimąstome apie kokį nors spalvotų raštų ar paveikslėlių poveikį. Tačiau kūdikių oda gerokai jautresnė, todėl rizikuoti ne tik neverta, bet ir kategoriškai negalima.

Klausimų, susijusių su kūdikių (ir kiek paaugusių vaikų) patalyne, įmanoma atkapstyti daugybę. Vienas, kurį dar norėtųsi aptarti, yra priežiūros reikalavimai. Tikrai verta paskaityti, kas rašoma etiketėje. Galbūt patalynę vis skalbiate, tačiau rezultatas kaip netenkina, taip netenkina? Tikėtina, kad taip yra dėl per menko pasidomėjimo, kokia turi būti priežiūra. Jei audinys atrodo plonas ir nepatvarus, netyčia suplėšius nereikėtų nieko kaltinti – tikriausiai priežiūra per grubi. Be to, skalbiant nereikėtų skubėti, mat kai kurie patalynę skalbia per trumpai.

Dėmesio reikalauja ne tik patalynė kūdikiams, bet ir suaugusiems. Visgi mažiesiems ją pritaikyti kiek sudėtingiau. Džiugu, kad paprastai tėviškas ir motiniškas instinktas laimi prieš norą sutaupyti, ir tai reiškia, jog mažieji miega patogiau bei sveikiau, nei pasirinkus abejotinus miegui skirtus produktus.