Tvenkinių kasimas: dažniausiai užduodami klausimai

tvenkinių kasimasArtėjus pavasariui ir sparčiai šylant orui, dažnas pradeda planuoti savo kiemo atnaujinimą. Dažnai tvenkinių kasimas – būna viena populiariausių pavasario užsakomų paslaugų ir darbų ūkiuose bei sodybose. Turėti nuosavą tvenkinį namo kieme – itin patogus ir jaukus dalykas. Juk vasarą jauku pasėdėti prie vandens, išsikepti dešrelių. Be to tvenkinys dažnai atstoja dekoracijas, jis yra puiki eksterjero dalis, suteikianti kiemui prašmatnumo, subtilumo, jaukumo. Tvenkinių kasimu ir valymu užsiimančios įmonės itin dažnai sulaukia klausimų iš gyventojų, mąstančių apie naują tvenkinį. Gal atsakymai į populiariausius klausimus ir Jums padės išsklaidyti abejones.

Kada reikalingas leidimas?

Dažnai žmonės mano, jog tvenkinį gali išsikasti ir patys ir visai nereikia jokių įmonių samdyti tokiam reikalui. Tačiautvenkinių kasimas yra reglamentuotas įstatymų ir bet kaip elgtis ne valia. Savarankiškai tvenkinį išsikasti galima tik tuo atveju, jei jis bus ne didesnis kaip 3 arai. Jei tvenkinio plotas bus didesnis kaip 3 arai, tuomet reikalingas savivaldybės leidimas kasti tvenkinį.

Kur kasti?

Labai svarbu yra tvenkinio planuojama vieta. Ypač ei tvenkinį ketinate kasti patys, turėtumėte pasirūpinti, kad jam suplanuota vieta būtų leidžiama ir vėliau nekiltų problemos. Ypač dideli reikalavimai tvenkiniams keliami tuomet, kai tvenkiniai kasami draustiniuose, nacionaliniuose parkuose ar kitose valstybės prižiūrimose teritorijose. Čia labai smulkmeniškai žiūrima į tvenkinių, o ypač didelio ploto kasimą. Be to, neseniai įsigaliojusi nauja tvarka kelia nemažai abejonių kada tvenkinį galima kasti. Mat draudžiama tvenkinius kasti tam tikruose durpynuose ir šaltinynuose, naudingų iškasenų telkiniuose, per potvynius užliejamose zonose. Dėl konkrečių atvejų dažniausiai pravartų pasikonsultuoti su profesionalais iš tvenkinių kasimu užsiimančių įmonių.

Kaip prižiūrėti?

Labai svarbu žinoti, kadtvenkinių kasimas nėra vienintelė tvenkinio priežiūros dalis. Kartais žmonės mano, jog pakanka pasidaryti gražią aplinką ir ji tokia išliks visuomet Iš tiesų tvenkinius reikia prižiūrėti ir jiems skirti nemažai dėmesio. Labai svarbu, kad būtų atliekamas reguliarus tvenkinių valymas, ypač ei tvenkinys yra gana didelis. Taip leisite vandeniui apsivalyti, augalija suvešės ir bus sukurtos geresnės sąlygos žuvims.