Berniuko kambarys: baldų gamyba ir interjero sprendimai

baldų gamybaJei norite įrengti kambarį berniukui, visų pirma įvertinkite vaiko amžių – jei vaikas pradeda žengti pirmuosius žingsnius, jam bus reikalingas spalvotas kambarys su saugiais baldais (tokie baldai yra neaukšti, neturi aštrių kampų ir dažniausiai gaminami iš aplinkai draugiškų medžiagų). Jei berniukas yra vyresnis, atsisakykite minties kambarį įrengti savarankiškai – pasikalbėkite su vaiku, paklauskite, kaip jis įsivaizduoja savo kambarį, kokių baldų norėtų ir kokia spalvinė aplinka jam atrodo patraukliausia. Nepamirškite, kad šiuo atveju baldų gamyba ir interjero įrengimas – jūsų abiejų pasirinkimas. Jei norite žadinti mažylio kūrybines galias, duokite jam popieriaus lapą, pieštuką ir paprašykite berniuko nubraižyti svajonių kambario projektą.

Nepamirškite, kad augant keičiasi vaiko poreikiai. Be to, keičiasi ir fiziologiniai berniuko duomenys. Jei norite priimti praktišką sprendimą – rinkitės reguliuojamo aukščio baldus. Šiandien individualių baldų gamyba gali pasiūlyti sprendimus, atitinkančius išrankiausio kliento poreikius, pvz., spintas, kurių viena pusė yra žaismingai spalvingo dizaino, kita – ramesnių spalvų ir subtilios apdailos. Pagalvokite apie reguliuojamo aukščio stalus ir kėdes – tai vieni svarbiausių berniuko kambario baldų, kurie privalo atitikti augančio vaiko poreikius, t. y. sėdėdamas prie stalo vaikas negali nei kūprintis, nei stiebtis.

Įrengdami berniuko kambarį ypatingą dėmesį skirkite spalvoms. Geriausias sprendimas – kelių spalvų dermė. Galite derinti ir konstrastingus atspalvius, tačiau nepersistenkite – itin margas kambarys pradės berniuką varginti. Jei vaikas yra itin aktyvus, venkite ryškių spalvų – ramesni tonai mažylį nuramins. Pagalvokite apie kopėčias, laipiojimo virves, sūpynes, skylėtas dėžes ir kitas aktyvias pramogas. Nepamirškite, kad vaikas turi daug judėti ir laisvalaikį leisti aktyviai. Jei kambarys nėra didelis, neužkraukite jo didele lova. Šiuo atveju rekomenduojama pagalvoti apie paaukštintą lovą, kurios apačioje galite pastatyti rašomąjį stalą. Jei abejojate dėl lovos dizaino, pasitarkite su specialistais – baldų gamyba realizuos novatoriškiausias jūsų ir jūsų mažylio idėjas.

Interjero specialistai tvirtina, kad dažniausia tėvų klaida – prikrauti kambarį nereikalingais daiktais, pvz., jei mažylis dar nelanko mokyklos, didelio rašomojo stalo jam tikrai nereikės. Geriau minėtąją erdvę išnaudokite žaidimams, pvz., jei berniukas mėgsta mašinėles, grindų apdailą paverskite lenktynių trasa. Jei berniukas žavisi kokiu animacinio filmo personažu, nustebinkite mažylį ir dekoruokite kambarį minėtojo personažo atributika, pvz., išklijuokite sienas spalvingais tapetais. Nepamirškite lavinti berniuko kūrybinių galių – ant sienos pakabinkite lentą piešimui, nupirkite nedidelį stalą su įvairiaspalviais stalčiais, pastatykite mažą knygų lentyną su mažylio pamėgtomis knygomis. Nuotykių mėgėjams siūlomi žaismingi pasaulio žemėlapiai, kuriais galite dekoruoti sienas, lubas ar grindis.